خانه / اخبار جهان / رئیس بانک مرکزی اروپا: یوروی دیجیتال می‌تواند جایگزینی برای ارزهای غیرمتمرکز باشد

رئیس بانک مرکزی اروپا: یوروی دیجیتال می‌تواند جایگزینی برای ارزهای غیرمتمرکز باشد

رئیس بانک مرکزی اروپا: یوروی دیجیتال می‌تواند جایگزینی برای ارزهای غیرمتمرکز باشد : کریستین لاگارد (Christine Lagarde) رئیس بانک مرکزی اروپا، طی یک سخنرانی گفت که این نهاد مالی در حال بررسی مزایا و ریسک‌های یک ارز دیجیتال است.به گزارش کوین دسک، لاگارد روز دوشنبه در سخنرانی آغازین مجمع پارلمانی فرانسه و آلمان اظهار داشت که یک یورو دیجیتال «مکمل» پول سنتی است و می‌تواند جایگزینی برای پول نقد باشد.

رئیس بانک مرکزی اروپا: یوروی دیجیتال می‌تواند جایگزینی برای ارزهای غیرمتمرکز باشد

رئیس بانک مرکزی اروپا: یوروی دیجیتال می‌تواند جایگزینی برای ارزهای غیرمتمرکز باشد | بیت کوین | اتریوم | ارز دیجیتال | ماینینگ | دستگاه ماینر |

به‌گفته لاگارد، ارز دیجیتال ملی می‌تواند برای شهروندان اروپایی جایگزینی برای ارزهای دیجیتال خصوصی فراهم کند. رئیس بانک مرکزی اروپا همچنین گفت که اطمینان می‌دهد ارز فعلی اروپا، حاکمیت خود در سیستم مالی را حفظ کند.

اظهارات اخیر کریستین لاگارد به ترس قانون‌گذاران و دولت‌ها از یک ارز دیجیتال بسیار محبوب اشاره دارد که می‌تواند قدرت بانک‌های مرکزی در کنترل سیاست‌های پولی را تهدید کند و حتی استفاده از پول‌های فیات را با چالش مواجه سازد.

در همین رابطه برونو لومر (Bruno Le Maire) وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه در اکتبر (مهر) سال گذشته به تهدید احتمالی پروژه پرداخت‌های لیبرا که از سوی فیس‌بوک پشتیبانی می‌شود و تا کنون راه‌اندازی نشده است، اشاره کرد. او گفت:

لیبرا در حال گرفتن حق حاکمیتی کشورها برای صدور ارزهای خودش است و می‌تواند به پروژه اروپا آسیب بزند. با توجه به پیامدهای تجاری و مرتبط با ثبات مالی این اقدام، آیا ما واقعاً می‌خواهیم به صاحبان شرکت‌های خصوصی چنین قدرتی بدهیم؟ من نمی‌توانم این موضوع را تحمل کنم که اجرای سیاست‌های پولی که یکی از قدرتمندترین ابزارهای یک کشور مستقل است را در اختیار نهادی قرار دهم که کنترل دموکراتیک در آن موضوعیتی ندارد.

لاگارد ماه گذشته در سخنرانی دیگری گفته بود به دلیل عدم وجود زیرساخت‌های یکپارچه در اروپا، شرکت‌های خارجی نوآوری در حوزه پرداخت را در این قاره هدایت می‌کنند. اما او گفت یک یورو دیجیتال می‌تواند این امکان را فراهم کند که این اتحادیه ورق را به‌سمت خود برگرداند. او در ادامه اظهار داشت یک یورو دیجیتال ممکن است برای پرداخت‌های خرد به کار گرفته شود و برای مخاطبان گسترده قابل دسترس باشد.

اینستاگرام ارز ۷۲۴

همچنین ببینید

ماینینگ

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند …

استخراج ابری