خانه / بیت کوین / ۲ عامل که می‌تواند روند صعودی این روزهای بیت کوین را متوقف کند

۲ عامل که می‌تواند روند صعودی این روزهای بیت کوین را متوقف کند

۲ عامل که می‌تواند روند صعودی این روزهای بیت کوین را متوقف کند : در روز سوم آوریل (۱۵ فروردین) شاهد جهش بیت کوین تا محدوده قیمتی ۷,۳۰۰ دلاری بودیم، در حال حاضر نیز پادشاه ارزهای دیجیتال توانسته حمایت ۶,۷۰۰ دلاری را حفظ کند. در صورت حفظ این حمایت، بیت کوین آماده است تا به محدوده ۸,۰۰۰ دلار وارد شود، اما هشدار یکی از مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری در مورد بازارهای سهام می‌تواند ورق را در کوتاه‌مدت برای بیت کوین نیز برگرداند.

به گزارش کوین تلگراف، دن نیلز (Dan Niles)، از مدیران ارشد شرکت آلفا وان کپیتال و شرکا (Alpha One Capital)، در یادداشتی برای مشتریان این شرکت اعلام کرد که عواقب وخیم‌تر مالی که به واسطه شیوع ویروس کرونا ایجاد خواهد شد، می‌تواند منجر به اصلاحی شدیدتر در بازار سهام آمریکا شود.

در هفته‌های آینده باید منتظر انتشار صورت درآمدها در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ میلادی باشیم و این در حالی است که طبق گزارش‌ها، تعداد بیکاران آمریکا از مرز ۱۰ میلیون نفر گذشته و اقتصادهای قدرتمند در اروپا نیز در سراشیبی سقوط قرار دارند. همه این مسائل شاید بار دیگر توجهات به سمت دارایی‌های پر خطرتر نظیر ارزهای دیجیتال را کم‌رنگ کند.

طبق گزارش‌ها، یکی از معامله‌گران مشهور بیت کوین با نام «پنتارودی» (PentarhUdi)، پیش‌بینی کرده بود که قیمت هر واحد بیت کوین از رقم ۵,۲۰۰ دلاری که میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (SMA200) در آن قرار دارد، به ۸,۵۰۰ دلار جهش می‌کند و پس از آن به محدوده ۳,۰۰۰ دلار برمی‌گردد.

۲ عامل که می‌تواند روند صعودی این روزهای بیت کوین را متوقف کند | بیت کوین | ماینر | ماینینگ | دستگاه ماینر | خرید و فروش بیت کوین | اتریوم | ارز دیجیتال

۲ عامل که می‌تواند روند صعودی این روزهای بیت کوین را متوقف کند

در یک سال گذشته، الگوی رالی قدرتمند و پس از آن افزایش فشار فروش، بارها دیده شده است. این اتفاق در پی افزایش شدید و کوتاه‌مدت قیمت بیت کوین و شکست موقعیت‌های فروشی (Short) رخ می‌دهد که معامله‌گران موفق به بستن آنها نشده‌اند. در این حالت، نهنگ‌ها این فرصت را پیدا می‌کنند تا موقعیت‌های خود را اصلاح کنند، اتفاقی که در بیشتر اوقات اصلاحات شدیدتری را به دنبال دارد.

از اواخر مارس (اوایل فروردین)، قیمت بیت کوین توانست از همبستگی خود با بازار سهام بکاهد. پیش از آن، شاهد همبستگی بالای بیت کوین و نوسانات بازار سهام آمریکا بودیم. این همبستگی تا جایی پیش رفته بود که قیمت بیت کوین حتی با معاملات مشتقه نظیر معاملات آتی در شاخص صنعتی داو جونز (Dow Jones) نیز تشابهاتی داشت.

با این تفاسیر، حتی اگر قیمت بیت کوین در کوتاه مدت به ۷,۷۰۰ دلار و حتی ۸,۵۰۰ دلار هم برسد، باز هم آسیب‌پذیر است و ممکن است تا محدوده ۵,۰۰۰ و حتی ۳,۰۰۰ دلار بازگردد.

الگوی V شکل ریکاوری بیت کوین همچنان آسیب‌ پذیر است

تعدادی از متخصصین عنوان کرده‌اند که سقوط ۱۲مارس (۲۲ اسفند ۹۸) بیت کوین باعث شد تا از لحاظ تکنیکال، احتمال سقوط سریع بیت کوین به صفر وجود داشته باشد. خوشبختانه در آن زمان، سرمایه‌گذاران توانستند قیمت بیت کوین را تا محدوده ۶,۷۰۰ بالا بکشند. پس از رسیدن به این رقم، تنها شاهد یک سقوط بودیم که موجب شد هر واحد بیت کوین در رقم ۴,۴۰۰ معامله شود.

از طرف دیگر، الگوی مشابه V شکلی نیز در بازارهای سهام وجود داشته است. این مسئله سبب شده تا نظریه‌هایی در ارتباط با اصلاح قیمتی سنگین‌تر در هفته‌های آینده مطرح شود. نیلز در این خصوص می‌گوید:

وقتی مردم از الگوی ریکاوری V شکل صحبت می‌کنند، می‌خندم. چرا که نرخ بیکاری حداقل ۱۰ درصد است. به عقیده من تا زمانی که این اتفاقات از میان نرود، این نرخ به نزدیک ۲۰ درصد می‌رسد.

قراردادهای خرید (Long) لیکوییدشده همچنان یک تهدید

نبود قدرت کافی در ارتباط با الگوی V شکل در بازارهای سهام، برای بیت کوین نیز قابل تعمیم است. با توجه به نبود حمایت‌های قوی در صعود به محدوده ۶,۷۰۰ تا ۷,۳۰۰ دلاری، احتمال رو به رو شدن با سقوطی نظیر سقوط ۱۲ مارس محتمل است، سقوطی که به سرعت حجم بالایی از قراردادهای خرید را لیکویید کرد.

در مقابل این الگو، فاز انباشت طولانی قرار دارد. این فاز باعث افزایش حجم معاملات آنی و ورود سرمایه‌گذاران خرد به بازار می‌شود. در این موارد خبری از قراردادهای آتی با اهرم‌های سنگین نیست که بر قیمت کوتاه مدت بیت کوین تاثیر بگذارد.

اینستاگرام ارز ۷۲۴

همچنین ببینید

ماینینگ

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند …

استخراج ابری