خانه / بیت کوین / ۴۵۰ میلیون دلار بیت کوین با ۳ هزارتومان کارمزد منتقل شد

۴۵۰ میلیون دلار بیت کوین با ۳ هزارتومان کارمزد منتقل شد

۴۵۰ میلیون دلار بیت کوین با ۳ هزارتومان کارمزد منتقل شد : بیت کوین صبحِ دیروز (۳۰ دی) با یک تراکنش نشان داد که کارمزدهای انتقال پول با بیت کوین چقدر می‌تواند ارزان باشد. روز گذشته تراکنشی به ارزش ۵۱,۵۱۱ بیت کوین، معادل تقریبا ۴۵۰ میلیون دلار، با کارمزدی کمتر از ۲۵ سنت در شبکه بیت کوین انجام شد.

به گزارش بیت کوینیست، این تراکنش در بلاک شماره ۶۱۳,۶۴۴ انجام و طی آن به طور دقیق ۵۱,۵۱۱.۸۱۷۴۱۹۶۸ بیت کوین منتقل شد. در زمان تایید تراکنش، قیمت بیت کوین ۸,۶۸۰.۵۱ دلار بود، به این معنی که ارزش کل این بیت کوین‌ها در لحظه انجام تراکنش، ۴۴۷.۱۵ میلیون دلار بوده است.

کارمزد ۳ هزار تومانی برای انتقال میلیون ها دلار بیت کوین

کارمزد این تراکنش به طور دقیق ۰.۰۰۰۰۲۶۸ بیت کوین یا ۲۳.۲۶ سنت، معادل %۰.۰۰۰۰۰۰۰۵ یا به عبارتی ۵ میلیونیومِ درصد از کل مبلغ مبادله‌شده، است.

به ادعای مرورگر بلاک «بلاک استریم» (Blockstream)، کارمزد این تراکنش حتی می‌توانست کمتر از این مقدار باشد:

این تراکنش با بروزرسانی به سگویت توانسته است ۳۰ درصد در کارمزد صرفه‌جویی کند و با ارتقا به SegWit-Bench32، امکان یک کاهش ۱۶ درصدی دیگر هم مهیا می‌شد.

البته کارمزد این تراکنش به اندازه‌ای پایین است که یک کاهش ۱۶ درصدی به چشم نخواهد آمد. در مقایسه، پی‌پل و وسترن یونیون (Western Union) به گرد پای بیت کوین هم نمی‌رسند.

۴۵۰ میلیون دلار بیت کوین با ۳ هزارتومان کارمزد منتقل شد | بیت کوین | استخراج بیت کوین

۴۵۰ میلیون دلار بیت کوین با ۳ هزارتومان کارمزد منتقل شد

به نظر می‌رسد در این تراکنش، بیت کوینی بین دو طرف مختلف مبادله نشده و صرفاً یک شخص از کیف پول خود به کیف پولِ دیگر خود بیت کوین فرستاده است، چرا که تمامِ مبالغ موجود در کیف پول مبدا، به کیف پول مقصد فرستاده شده‌اند. شایع‌ترین دلیلِ انجام این کار، استفاده کاربران از گزینه «ارسال حداکثر موجودی» در کیف پول‌ها، برای انتقال به یک کیف پول دیگر یا به حساب صرافی است.

متاسفانه کارمزدی با این درصدِ پایین فقط برای نهنگ‌ها و تراکنش‌های بسیار بزرگ امکان‌پذیر است؛ هر چند ۲۵ سنت برای یک تراکنش صد دلاری هم به معنی کارمزد ۲۵ صدم درصدی است که عددی قابل‌ قبول است.

البته کارمزد ۲۵ سنتی عملاً تراکنش‌های خرد را غیرممکن می‌کند؛ چرا که هیچ‌کس تمایل ندارد برای یک تراکنش ۵۰ سنتی، ۲۵ سنت کارمزد پرداخت کند.

مدت‌هاست که انتظار می‌رود با عملی شدن راه‌حلِ لایتنینگ که بر روی لایه دوم شبکه اجرا می‌شود، کارمزد تراکنش‌ها تا جایی کاهش یابد تا امکان انجامِ به صرفه‌ی تراکنش‌های خرد نیز در شبکه بیت کوین فراهم شود.

همچنین بخوانید: 

جهش قیمت بیت کوین به بالای ۸۵۰۰ دلار

در سال ۲۰۱۹ شاهد افزایش چشمگیر ظرفیت و تعداد نودهای لایتنینگ بودیم و حتی یک کنفرانس ویژه در مورد لایتنینگ در برلین برگزار شد. با این حال، لایتنینگ هنوز هم به عنوان یک شبکه آزمایشی در نظر گرفته می‌شود و برای تراکنش‌ها بزرگ بیت کوین توصیه نمی‌شود.

اینستاگرام ارز ۷۲۴

 

همچنین ببینید

بازگشت بیت کوین

بازگشت بیت کوین از کف قیمتی ۶ هفته‌ای؛ حرکت بعدی چیست؟

بازگشت بیت کوین از کف قیمتی ۶ هفته‌ای؛ حرکت بعدی چیست؟ با بازگشت بیت کوین از …

استخراج ابری