خانه / بیت کوین / قیمت بیت کوین بار دیگر از ۹۰۰۰ دلار عبور کرد؛ این روند تا کجا ادامه دارد؟

قیمت بیت کوین بار دیگر از ۹۰۰۰ دلار عبور کرد؛ این روند تا کجا ادامه دارد؟

قیمت بیت کوین بار دیگر از ۹۰۰۰ دلار عبور کرد؛ این روند تا کجا ادامه دارد؟ قیمت بیت کوین روز پنجشنبه با افزایش قیمتی قابل‌توجه توانست به بالای سطح ۹,۰۰۰ دلاری برسد، اما پس از آن بار دیگر به کانال ۸,۰۰۰ دلار برگشت. این در حالی است که در چند ساعت گذشته پادشاه ارزهای دیجیتال توانست یک بار دیگر به محدوده ۹,۰۰۰ دلار وارد شود.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، بیت کوین در زمان نگارش این مطلب با افزایشی بیش از ۹ درصد به نسبت کف قیمت جهش قبلی و جهش ۴ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته، در محدوده ۹,۱۵۰ دلار معامله می‌شود. بیت کوین برای رسیدن به بیشینه قیمت خود در هفته‌های گذشته (۹,۵۰۰) به چند صد دلار صعود دیگر نیاز دارد.

صعود قابل‌توجه قیمت بیت کوین در حالی رخ می‌دهد که از روزهای گذشته چندین سیگنال نزولی در بازار مشاهده می‌شود:

دیوار فروش با حدود ۱,۰۰۰ بیت کوین (معادل ۸ میلیون دلار)
شاخص قدرت جهانی بیت کوین (GTI) در حال رد شدن از رقم ۷۰ است که نشان دهنده کاهش شدید قدرت روند صعودی است.
به گفته تحلیل‌گران مطرح، عبور قیمت بیت کوین از ۹,۰۰۰ دلار، فاصله زیادی با اتمام روند صعودی دارد.

یکی از همین تحلیل‌گران ضمن اشاره به سیگنال‌های نزولی که پیش‌تر به آنها اشاره کردیم، افزود، دلایل مختلفی در میان است که نشان می‌دهد بازار بیت کوین صعودی است:

نرخ وجوه (Funding Rate) در بیت مکس که شامل میزان پرداخت دارندگان موقعیت‌ خرید به دارندگان موقعیت فروش است، منفی است. به علاوه، پریمیوم ایندکس که نشان دهنده تفاوت قیمت پرداختی در بیت مکس با قیمت شاخص بیت کوین است نیز رقمی منفی را نشان می‌دهد. به عبارت دیگر با تکیه بر این شواهد می‌توان گفت که موقعیت‌های خرید هنوز دارای اهرم خیلی بالایی نیستند.

قیمت بیت کوین بار دیگر از 9000 دلار عبور کرد؛ این روند تا کجا ادامه دارد؟ | بیت کوین | اتریوم | ماینر | ماینینگ | دستگاه ماینر | خرید و فروش ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین بار دیگر از ۹۰۰۰ دلار عبور کرد؛ این روند تا کجا ادامه دارد؟

بیت کوین در رقمی بالاتر از میانگین موزون حجم قیمت (VWAP) معامله می‌شود.
بیت کوین همچنان در سطحی بالاتر میانگین متحرک ۲۰۰ روزه (MA200) قرار دارد.
ابر ایچیموکو در تایم فریم یک روزه صعودی است.
هاوینگ بیت کوین یا نصف شدن پاداش استخراج کمتر از ده روز دیگر رخ خواهد داد.

این معامله‌گر در توضیح این مسئله که روند صعودی فعلی تا چه اندازه قوی است، می‌نویسد:

ممکن است زیر بار این روند صعودی نروید و در اوج قیمت شورت کنید، در این صورت دیگر لازم نیست در حالی که سرتان از درد می‌ترکد، منتظر تغییر ساختار بازار در تایم فریم یک روزه باشید.

این رویکرد مثبت در صحبت‌های معامله‌گران دیگر نیز به خوبی قابل مشاهده بود. یکی دیگر از همین معامله‌گران با انتشار نمودار زیر، وضعیت فعلی بیت کوین را با نوسانات آن در آگوست ۲۰۱۵ (مرداد ۹۴) مقایسه کرده است. بیت کوین در آن زمان توانست با ثبت یک سهمیِ صعودی از کف قیمت خود فاصله بگیرد.

اگر بیت کوین همچنان همانند آگوست ۲۰۱۵ عمل کند، احتمال رسیدن به ۱۴,۰۰۰ دلار در طول یک هفته آینده وجود دارد. در این صورت، افزایش قیمت با افزایش فشار فروش که توسط ماینرها ایجاد می‌شود، همزمان خواهد شد.

اوضاع روند بلندمدت نیز برای بیت کوین صعودی است. دیوید گریدر (David Grider)، استراتژیست ارشد شرکت مالی فانداسترت گلوبال ادوایزرز (Fundstrat Global Advisors)، روز پنجشنبه عنوان کرد که شرکتش نسبت به ادامه روند صعودی بیت کوین امیدوار است. او ضمن اشاره به هاوینگ، از آن با عنوان عاملی تسریع‌کننده یاد کرد و افزود:

نسبت به روند [بیت کوین] در ۱۲ ماه آینده دیدگاهی صعودی داریم و امیدواریم که قیمت تا هاوینگ و پس از آن افزایش داشته باشد.

طبق گفته خبرگزاری‌ها، فانداسترت امیدوار است که تا سال آینده، قیمت هر واحد بیت کوین به ۱۴,۳۵۰ دلار برسد.

اینستاگرام ارز ۷۲۴

همچنین ببینید

ماینینگ

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند …

استخراج ابری