خانه / بیت کوین / افزایش محبوبیت بیت کوین در مصر در پی بحران اقتصادی در این کشور

افزایش محبوبیت بیت کوین در مصر در پی بحران اقتصادی در این کشور

افزایش محبوبیت بیت کوین در مصر در پی بحران اقتصادی در این کشور : روزبه‌روز افراد بیشتری با هدف کسب سود و حفظ ارزش دارایی‌های خود به بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال روی می‌آورند.به گزارش کوین تلگراف، اگرچه بحران ناشی از همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ اقتصاد مصر را به سوی رکود و افزایش بیکاری سوق داده است، اما هر روز بر شمار مصری‌هایی که به دادوستد و استخراج بیت کوین روی می‌آورند، افزوده می‌شود. آنها امیدوارند تا با توسل به ارزهای دیجیتال بتوانند منبع درآمد جایگزینی برای خود دست و پا کنند.

مطابق با گزارش پایگاه خبری المانیتور (Al-Monitor)، بسیاری از شهروندان مصر به‌ویژه جوانان به ارزهای دیجیتال روی آورده‌اند. وائل النهاس (Wael al-Nahhas)، اقتصاددادن و مشاور مالی چندین بنگاه سرمایه‌گذاری مشهور مصری می‌گوید:

بسیاری از جوانان مصری با وجود افزایش ارزش بیت کوین، با مقادیر اندک، سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال را آغاز کرده‌اند. آنها کار خود را با استخراج ساتوشی، خردترین واحد سنجش بیت کوین شروع کرده‌اند و با نوسان‌گیری روزانه و خرید در کف و فروش در سقف توانسته‌اند سودهای ۴ تا ۵ درصدی از دادوستد بیت کوین به چنگ آورند. علاوه بر این، در هر فصل یا سال نیز از افزایش ارزش بیت کوین بهره‌مند شده‌اند.

بنابر آمار ارائه‌شده از سوی آژانس مرکزی آمار و بسیج عمومی مصر، درصد بیکاری در این کشور از ۷.۷ درصد در سه‌ماهه نخست سال جاری میلادی به ۹.۶ درصد در سه‌ماهه دوم افزایش یافته است. این نشان می‌دهد که دست‌کم نیم‌میلیون مصری، شغل خود را از دست داده‌اند.

به همین دلیل، دادوستد بیت کوین و کسب سود از این روش، جذابیت دوچندانی میان شهروندان مصری پیدا کرده است.

افزایش محبوبیت بیت کوین در مصر در پی بحران اقتصادی در این کشور |  بیت کوین | اتریوم | ارز دیجیتال | ماینینگ | دستگاه ماینر |

افزایش محبوبیت بیت کوین در مصر در پی بحران اقتصادی در این کشور

محمد عبدالبصیر، استخراج‌کننده و یکی از اعضای انجمن بیت کوین مصر می‌گوید که علاوه بر بیکاری، عوامل دیگری نیز در ترغیب مردم به سوی استفاده از بیت کوین مؤثر بوده‌اند. او می‌افزاید که کاهش ساعات کاری و قرنطینه باعث شده تا بسیاری از مصری‌ها اوقات فراغت خود را با معامله بیت کوین پر کنند. او تخمین می‌زند که انجمن بیت کوین مصر هم‌اکنون دارای بیش از ۱۶ هزار عضو باشد. با این حال، وی خاطرنشان می‌کند که شمار فعالان مصری حوزه ارزهای دیجیتال، بسیار فراتر از این رقم باشد؛ چرا که بسیاری از اعضای انجمن، فعالانه به آموزش چندوچون سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال به دوستان یا بستگان خود مشغول‌اند.

با این حال، هرچه اقبال شهروندان مصری به استخراج و دادوستد ارزهای دیجیتال بیشتر می‌شود، احتمال آنکه در سایه فقدان چارچوب‌های نظارتی، بسیاری از کاربران، طعمه کلاهبرداران شوند، افزایش می‌یابد. آن‌طور که کارشناسان می‌گویند، به‌زودی قانونی به تصویب می‌رسد که حدود و ثغور فعالیت‌های مجاز و غیرمجاز را در حوزه‌ ارزهای دیجیتال مشخص خواهد کرد.

اینستاگرام ارز ۷۲۴

همچنین ببینید

ماینینگ

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند …

استخراج ابری