خانه / بیت کوین / رئیس فدرال رزرو فردا سخنرانی می‌کند؛ سرمایه‌گذاران بیت کوین باید منتظر چه چیزهایی باشند؟

رئیس فدرال رزرو فردا سخنرانی می‌کند؛ سرمایه‌گذاران بیت کوین باید منتظر چه چیزهایی باشند؟

رئیس فدرال رزرو فردا سخنرانی می‌کند؛ سرمایه‌گذاران بیت کوین باید منتظر چه چیزهایی باشند؟ : تمایل سرسختانه و بلندپروازانه شخصی جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو برای هدف‌گذاری ۲ درصدی متوسط نرخ تورم می‌تواند نرخ‌ تورم هدف این بانک را در کوتاه‌مدت و میان‌مدت افزایش دهد.

به گزارش کریپتوبریفینگ، انتظار می‌رود جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا فردا در سمپوزیم سیاست‌گذاری اقتصادی جکسون هال، اقدامات احتمالی نهاد متبوع خود را برای افزایش نرخ تورم اعلام کند.

امید است پاول پس از ارزیابی موشکافانه ۱۲ ماهه برنامه‌های خود با دیگر مقامات فدرال رزرو، روز پنجشنبه در نشست سالانه این بانک در جکسون هال و در منطقه وومینگ، از چارچوب‌ سیاست‌گذاری پولی فدرال رزرو رونمایی کند.

این چارچوب، دربرگیرنده برنامه‌های فدرال رزرو برای هدف‌گذاری دو درصدی نرخ متوسط تورم است.

رئیس فدرال رزرو فردا سخنرانی می‌کند؛ سرمایه‌گذاران بیت کوین باید منتظر چه چیزهایی باشند؟

ازآنجاکه طی یک دهه اخیر، نرخ تورم به‌ندرت از این میزان تجاوز کرده است، هدف‌گذاری فدرال رزرو برای نرخ تورمی بالاتر از دو درصد می‌تواند باعث افزایش متوسط نرخ تورم شود.

کرشنا گوها (Krishna Guha)، رئیس بخش سیاست‌گذاری جهانی و راهبرد بانک مرکزی اوراسکور آی‌اس‌آی (Evercore ISI) در مصاحبه با شبکه CNBC می‌گوید:

رئیس فدرال رزرو فردا سخنرانی می‌کند؛ سرمایه‌گذاران بیت کوین باید منتظر چه چیزهایی باشند؟ | بیت کوین | ماینر | ماینینگ | بیت کوین | ارز 724 | ارزدیجیتال

ما اطمینان داریم که پاول در سخنرانی فردا زمینه‌چینی عمیق، پربرآیند و ریسک‌پذیرانه‌ای را به سوی دستیابی به یک نرخ تورم نرم انجام می‌دهد و شرایط را برای اعلام نهایی هدف‌گذاری فدرال رزرو در نشست آتی ماه سپتامبر این بانک آماده می‌کند.

ناظران می‌گویند که فدرال رزرو درصدد است قدم در راهی بگذارد که از افتادن اقتصاد آمریکا به ورطه رشد بلندمدت و رکود قیمتی جلوگیری کند؛ شرایطی که پیش‌تر برای دهه‌ها اقتصاد ژاپن را به زانو درآورده بود.

با پافشاری پاول بر اجرای سیاست هم‌سازی پولی (Accommodative monetary policy) برای دستیابی به هدف‌گذاری‌های خود در زمینه نرخ‌های اشتغال و تورم، عده‌ای ممکن است کنجکاو باشند که بدانند آیا این امکان وجود دارد که فدرال رزرو از سیاست‌های کنونی خود پا را فراتر بگذارد یا خیر.

گفتنی است فدرال رزرو می‌تواند در شرایط احیای اقتصادی، با نگه‌داشتن نرخ بهره در نزدیکی‌های صفر، سیاست انبساطی خود را در دوره احیای اقتصادی پیش رو حفظ کند.

با بازخوانی آنچه در نشست یک روزه ۲۸ ژوییه (۷ مرداد) این بانک گفته شد، می‌توان دریافت با گسترش دامنه نگرانی‌ها پیرامون تأثیرات همه‌گیری ویروس کرونا بر اقتصاد، همچنان در میان‌مدت، نرخ بهره، پایین نگه داشته خواهد شد:

بحران کنونی حاکم بر سلامت همگانی در کوتاه‌مدت به‌شدت بر فعالیت‌های اقتصادی، اشتغال و تورم اثر می‌گذارد و در میان‌مدت نیز دورنمای اقتصاد را با ریسک‌های درخورتوجهی روبه‌رو می‌کند.

شواهد نشان می‌دهد که اقتصاد ایالات متحده به‌سرعت در حال بازیابی قوای خود است.

نرخ بیکاری پس از ثبت رکورد ۱۴ درصدی، اکنون به زیر ۱۰ درصد رسیده است. بازار سهام نیز توانسته است ارزش ازدست‌رفته خود را بازیابی کند. با این حال، به‌رغم وجود شواهدی مبنی‌بر احیای اقتصادی، به نظر می‌رسد فدرال رزرو می‌خواهد به روند کاهنده رشد قیمت‌ها که عمری به درازای یک دهه دارد، پایان دهد.

از سویی دیگر، اصرار فدرال رزرو بر سیاست پولی انبساطی می‌تواند فشار فزاینده‌ای را بر ارزش دلار تحمیل کند.

گفتنی است پیش‌تر در ماه مارس (اسفند ۹۸)، زمانی که فدرال رزرو اعلام کرد با خرید دارایی و دیگر اقدامات تسهیل کمی، حاضر به عرضه نامحدود پول برای نجات اقتصاد است، طلا و بیت کوین به‌ترتیب با افزایشی ۱۱ و ۲۵ درصدی مواجه شدند.

دلار نیز از ماه مارس، نزدیک به ده درصد از ارزش خود را در برابر سبدی از ارزها از دست داده است.

پاول نشان داده است که تمایلی سرسختانه برای سرپانگه‌داشتن اقتصاد و جلوگیری از غلتیدن آن به ورطه رکود دارد و حتی اگر اقتصاد در حال ورود به دوره‌ای از رشد باشد، باز هم انتظار می‌رود ارزش دارایی‌های سختی همچون طلا و بیت کوین در مدار رشد باقی بماند.

پیتر بوکوار (Peter Boockvar)، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری گروه مشاوران بلیکلی (Bleakley Advisory Group) هشدار داده است که اکنون، وقت آن رسیده تا با نگاهی عاقلانه، سیاست‌های تسهیل پولی را که پیش‌تر در ماه مارس، اتخاذ آنها اجتناب‌ناپذیر بود، تعدیل کرد؛ چرا که دیگر شرایط عادی شده است.

بعید است که گوش پاول به این حرف‌ها و هشدارها بدهکار باشد. از این رو، بیت کوین می‌تواند از این شرایط، سود زیادی را نصیب خود کند.

اینستاگرام ارز ۷۲۴

همچنین ببینید

روند بیت کوین صعودی شده است؟ ۳ دلیل برای اینکه فریب این خبر را نخورید

نمودار قیمت بیت کوین توانست از یک مجموعه مقاومت کلیدی عبور کند؛ اما ساختار بازار و …

استخراج ابری