خانه / بیت کوین / توزیع‌کننده مواد مخدر ۶۰ میلیون دلار از دست داد

توزیع‌کننده مواد مخدر ۶۰ میلیون دلار از دست داد

توزیع‌کننده مواد مخدر ۶۰ میلیون دلار از دست داد : یک توزیع‌کننده مواد مخدر در ایرلند، به دردناک‌ترین روش ممکن، درسی را یاد گرفت که هر شخص فعال در حوزه ارزهای دیجیتال باید آن را یاد بگیرد؛ هرگز کلیدهای خود را از دست ندهید.

به گزارش نیویورک پست، کلیفتون کالینز (Clifton Collins)، که سابقاً یک مامور امنیتی بوده و مدتی نیز به عنوان پرورش‌دهنده زنبور فعالیت می‌کرد، بعد از مدتی به تولید و توزیع‌کننده مواد مخدر تبدیل می‌شود. اما وقتی صاحب‌خانه او وسایلش را جمع می‌کرد، یک جعبه وسایل ماهیگیری را نیز دور انداخته است که حاوی برگه‌هایی بود که روی آن کلید کیف پول‌های کالینز نوشته شده بود. این کیف پول‌ها حاوی ۶۰ میلیون دلار بیت کوین بودند.

بنابه ادعای منابع محلی، کالینز این بیت کوین‌ها را در سال ۲۰۱۱ و اوایل ۲۰۱۲ با تولید و فروش نقدی مواد مخدر خریده بود. در اوایل سال ۲۰۱۷ او بیش از ۶,۰۰۰ بیت کوین در یک کیف پول داشت. اما به خاطر ترس از هک شدن این کیف پول، تصمیم گرفت دارایی خود را در ۱۲ کیف پول جداگانه تقسیم کند. کالینز کلیدهای این ۱۲ کیف پول را بر روی برگه‌های کاغذ نوشته و آن‌ها را در درپوش آلومینیومی جعبه میله ماهیگیری پنهان کرد و در خانه‌ای که در شهر کورنامونای ایرلند اجاره کرده بود، مخفی کرد.

توزیع‌کننده مواد مخدر 60 میلیون دلار از دست داد | بیت کوین | خرید و فروش بیت کوین | ماینینگ | دستگاه ماینر | خرید و فروش ارز دیجیتال | اتریوم | ارز 724

توزیع‌کننده مواد مخدر ۶۰ میلیون دلار از دست داد

اما اوضاع از وقتی بد شد که کالینز در سال ۲۰۱۷ به خاطر حمل حشیش دستگیر و به ۵ سال زندان محکوم شد. مدتی بعد نیز درِ خانه او توسط پلیس و برای جمع‌آوری مدارک شکسته شد. صاحب‌خانه کالینز هر چه که او در خانه جا گذاشته بود را جمع کرده و به زباله‌دان فرستاد؛ حتی جعبه وسایل ماهیگیری!

کارگران ماشین جمع‌آوری زباله به یاد دارند که تجهیزات ماهیگیری را دیدند. اما این زباله‌ها خیلی زود برای سوزانده شدن به آلمان یا چین فرستاده شده‌اند.

دفتر امور دارایی جنایی ایرلند این ۱۲ کیف پول را مصادره کرده است، اما بدون کلیدهای عمومی و خصوصی، حتی آن‌ها هم نمی‌توانند به دارایی‌ها دسترسی داشته باشند.

کالینز زمانی که با این زیان بزرگ مواجه شد، آن را تنبیهی برای حماقت خودش دانست.

اینستاگرام ارز ۷۲۴

همچنین ببینید

بازگشت بیت کوین

بازگشت بیت کوین از کف قیمتی ۶ هفته‌ای؛ حرکت بعدی چیست؟

بازگشت بیت کوین از کف قیمتی ۶ هفته‌ای؛ حرکت بعدی چیست؟ با بازگشت بیت کوین از …

استخراج ابری