خانه / اخبار جهان / RBI مانعی برای همکاری بانک ها با صرافی های ارزهای دیجیتال

RBI مانعی برای همکاری بانک ها با صرافی های ارزهای دیجیتال

بانک مرکزی هند در روز پنج شنبه در بیانیه‌ای اظهار داشت؛ دیگر به همکاری خود با ارزهای دیجیتال و سایر موسسات مرتبط با آنها ادامه نخواهد داد. این تصمیم گیری با یک نتیجه فوری همراه بود. موسسات تحت نظر بانک مرکزی هند (RBI) خدمات‌رسانی و معاملات خود را با موسسات خصوصی و صرافی‌های ارزهای دیجیتال قطع نمودند.

بانک مرکزی هند اعلام داشت: موسسات تحت نظر این بانک RBI که قبل از این بیانیه با موسسات مرتبط ارزهای دیجیتال در ارتباط بودند و به آنها خدمات‌رسانی می‌نمودند؛ رابطه خود را با این موسسات در زمان مشخص شده قطع خواهند نمود.

بر طبق گزارشاتی که در روزنامه تجاری هندوستانFinancial Express  از معاون ارزی بانک مرکزی هند BP kanungo آمده است؛ او در روز پنج شنبه به خبرنگاران این روزنامه گفت: این زمان مشخص شده سه ماه دیگر خواهد رسید.

خبرهای مجدد حاکی از آن بودند که هند یک تحریم آشکار را در مورد ارزهای دیجیتال قرار داده است. با این وجود هنوز تب تاب ارزهای دیجیتال از بین نرفته است. در ماه‌های اخیر، مقامات رسمی بطور علنی بیان کردند که دولت، بیت‌کوین را بعنوان یک پول قانونی به‌ رسمیت نمی‌شناسد.

در هر صورت یکی از صرافی های ارز دیجیتال در هند این اقدام را کم اهمیت جلوه داده است، اما بر طبق یک بیانیه که در توئیتر منتشر شد Pocket Bits اعلام داشت که اکثر معاملات ارزهای دیجیتال ناگهان از کار ایستاده‌اند. این صرافی ارزهای دیجیتال اعلام کرد: هر چند که نمی‌توان در مورد آینده ارزهای دیجیتال در این کشور نظر داد؛ اما جای ترسی وجود ندارد. بانک مرکزی هند تنها تصریح نموده که قبلا با این موسسات و صرافی‌های ارز دیجیتال ارتباط داشته است. هنوز تحریمی برای بیت‌کوین در هند وجود ندارد و هیچ مقامی برای این موضوع بطور جدی در مقابل دولت قرارنگرفته است. تنها بانک مرکزی هند است که می‌خواهد در مقابل این تکنولوژی بایستد؛ در حالی که آنها خودشان نیز از این تکنولوژی با نام روپیه دیجیتال استفاده می‌کنند.

پیش‌تر نیز این بانک هشدارهایی را در مورد ارزهای دیجیتال صادر کرده بود که در سال ۲۰۱۳ منتشر گردیده بود. این خبر در دسامبر سال ۲۰۱۳ پخش شد. محتوای این خبر به مشتریان ارزهای دیجیتال هشدار می‌داد که هیچ مجوزی به هیچ سازمانی برای کار با ارزهای دیجیتال داده نمی‌شود و اعلام داشت که این اظهارات مربوط به ICOs (یکی از راه‌های جمع آوری سرمایه های کوچک از منابع متعدد از طریق اینترنت) است.

در بیانیه مشابه‌ای در روز پنج شنبه بانک مرکزی هند اعلام کرد که گروهی تشکیل می‌دهد تا بر روی صدور ارزهای دیجیتال روپیه کار کنند. تغییرات سریع در چشم انداز صنعت ارزهای دیجیتال در کنار عواملی مانند ظهور توکن های دیجیتال شخصی وافزایش ارزش پول کاغذی / پول فلزی سبب شده که بانک های مرکزی سراسر جهان به معرفی گزینه ای بنام ارزهای دیجیتال دولتی بپردازند. به دلیل این که بانک‌های مرکزی زیادی هنوز به مبحث ارزهای دیجیتال علاقمند هستند؛ یکی از ادارات بین المللی گروهی تشکیل داد تا در مورد شرایط مطلوب و امکان معرفی یک بانک مرکزی ارزهای دیجیتال تحقیق نموده و طرحی را تهیه نمایند.

همچنین ببینید

ماینینگ

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند …

استخراج ابری