خانه / بیت کوین / مایک نووگراتز: قیمت بیت کوین تا قبل از هاوینگ به ۲۰ هزار دلار می‌رسد

مایک نووگراتز: قیمت بیت کوین تا قبل از هاوینگ به ۲۰ هزار دلار می‌رسد

مایک نووگراتز: قیمت بیت کوین تا قبل از هاوینگ به ۲۰ هزار دلار می‌رسد : مایکل نووگراتز (Mike Novogratz)، سرمایه‌گذار ریسک‌پذیر و از طرفداران بیت کوین، معتقد است قیمت بیت کوین می‌تواند قبل از رویداد هاوینگ به ۲۰,۰۰۰ دلار یا بیشتر برسد.

به گزارش کوین تلگراف، نووگراتز در مصاحبه‌ای با CNBC در روز ۱۴ فوریه (۲۵ فروردین)، از بیت کوین به عنوان بهترین برند ۱۱ سال گذشته یاد کرد و اشاره کرد که سال ۲۰۲۰ سالی است که بیت کوین قیمت ۲۰,۰۰۰ دلار را به چالش خواهد کشید.

او در ادامه مصاحبه گفت:

در حال حاضر قیمت بیت کوین به تندی در حال صعود است. فکر می‌کنم تا پایان سال می‌توانیم شاهد به چالش کشیده شدن بالاترین قیمت‌های تاریخ بیت کوین باشیم. حتی ممکن است تا زمان هاوینگ (پایان اردیبهشت) به این قیمت‌ها برسیم.

بیت کوین نسبت به ابتدای سال میلادی (۱۱ دی تاکنون)، ۴۵ درصد رشد قیمت داشته است. نووگراتز که مدیرعامل بانک تجاری ارز دیجیتال «Galaxy Digital» است، ضمن اعتراف به اینکه برخی از آلت کوین‌ها در مدت مشابه بازده بهتری نسبت به بیت کوین داشته‌اند، گفت بیت کوین جایگاه خود را به عنوان «وسیله‌ای برای ذخیر ارزش» تثبیت کرده است.

مایک نووگراتز: قیمت بیت کوین تا قبل از هاوینگ به 20 هزار دلار می‌رسد | ماینینگ | دستگاه ماینر

مایک نووگراتز: قیمت بیت کوین تا قبل از هاوینگ به ۲۰ هزار دلار می‌رسد

بیت کوین احتمالاً بهترین برند ۱۱ سال اخیر بوده است. ۲۰۰ میلیارد دلار ارزش بازار برای چند خط کد فوق‌العاده است. چرا که مردم به این دارایی باور دارند. در حال حاضر بیت کوین مانند طلا به وسیله‌ای برای ذخیره ارزش تبدیل شده است. با این تفاوت که ارزش بازار طلا در ۳,۰۰۰ سال به ۱۰ تریلیون دلار رسیده است و ارزش بیت کوین در ۱۱ سال به ۲۰۰ میلیارد دلار.

در ماه دسامبر (آذر) و قبل از اینکه بیت کوین روند صعودی فعلی را شروع کند، نووگراتز گفته بود بیت‌ کوین می‌تواند تا پایان سال به قیمت ۱۲,۰۰۰ دلاری برسد.

همچنین بخوانید:

پس از هاوینگ، قیمت بیت کوین باید چقدر شود که استخراج به صرفه باشد؟

این پیش‌بینی نووگراتز در مقایسه با سایر فعالین حوزه ارز دیجیتال، واقع‌بینانه‌تر است. تام لی (Tom Lee)، بنیان‌گذار فاندسترات (Fundstrat)، پیش‌بینی کرده بود قیمت بیت کوین تا آگوست آینده (مرداد)، به ۲۷,۰۰۰ دلار می‌رسد. دلیل او برای این پیش‌بینی این بود که طبق تجربه‌های قبلی، تقاطع قیمت بیت کوین با میانگین متحرک ۲۰۰ روزه (MA-200)، باعث رشد ۲۰۰ درصدی قیمت بیت کوین می‌شود.

منابع دیگر نیز چنین ادعا می‌کنند که رویداد هاوینگ بیت کوین، که تولید بیت کوین را به نصف کاهش خواهد داد، به عنوان کاتالیزوری برای افزایش قیمت عمل خواهد کرد.

اینستاگرام ارز ۷۲۴

همچنین ببینید

ایلان ماسک

واکنش جک دورسی به فروش توییتر: به ایلان ماسک اعتماد دارم

از زمانی که ایلان ماسک توییتر را خریداری کرده است. بسیاری از فعالان این شبکه اجتماعی …

استخراج ابری