خانه / بیت کوین / سرمایه‌گذاری در بیت کوین در ۹۵ درصد از عمر این ارز دیجیتال سودآور بوده است

سرمایه‌گذاری در بیت کوین در ۹۵ درصد از عمر این ارز دیجیتال سودآور بوده است

سرمایه‌گذاری در بیت کوین در ۹۵ درصد از عمر این ارز دیجیتال سودآور بوده است : اگر چه قیمت بیت کوین یک بار دیگر به یک قدمی قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار رسید، اما باز هم نتوانست به آن دست پیدا کند. با وجود اینکه شاهد این اتفاق نبودیم، جهش قبلی پادشاه ارزهای دیجیتال باعث شد تا بار دیگر بیشتر افرادی که بیت کوین در اختیار دارند به سود برسند.

به گزارش بیت کوینیست، در حقیقت، بیت کوین به عنوان نخستین ارز دیجیتال دنیا در حدود ۹۵ درصد از عمر خود، سودآور بوده است. این یعنی، از زمان پیدایش بیت کوین، سرمایه‌گذارانی که بیت کوین را به عنوان سرمایه خود برگزیده‌اند، بیشتر اوقات در سود بوده‌اند.

بسیاری از تحلیل‌گران معتقدند که اگر بیت کوین بتواند بار دیگر از سد قیمتی ۱۰,۰۰۰ دلاری عبور کند، به احتمال زیاد دیگر قیمت‌های ۴ رقمی را نخواهیم دید.

به محض اینکه بیت کوین مجددا به سطح قیمتی ۱۰,۰۰۰ دلاری دست پیدا کند، معدود سرمایه‌گذارانی که در گذشته این ارز دیجیتال را با قیمت بالاتر از ۱۰,۰۰۰ دلار خریداری کردند‌‌ و تقریبا برای دو سال در ضرر بوده‌اند، سرانجام وارد فاز سودآوری خواهند شد.

با توجه به اطلاعات منتشرشده، بیت کوین در ۹۵ درصد از عمر خود سودده بوده است که خود، آماری قابل‌توجه به حساب می‌آید.

تقریبا ۱۱ سال از تولد بیت کوین می‌گذرد و از همان زمان، این ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار در صدر فهرست ارزهای دیجیتال قرار داشته است. باید به یاد داشت که بیت کوین با ارزشی بسیار ناچیز ایجاد و از همین رو به معنای واقعی در بیشتر عمر خود در سوددهی بوده است.

اواخر سال ۲۰۱۷، اوایل سال ۲۰۱۸ و اواسط سال ۲۰۱۹ را می‌توان تنها بازه‌هایی دانست که بیت کوین در آنها سوددهی نداشته است. خرید بیت کوین تقریبا در هر زمان دیگری، به نوعی با سوددهی همراه بوده است، سودی که در بسیاری از مواقع رقمی وسوسه برانگیز و قابل‌توجه تلقی شده است.

سرمایه‌گذاری در بیت کوین در ۹۵ درصد از عمر این ارز دیجیتال سودآور بوده است | بیت کوین | ماینر | خرید و فروش ارز دیجیتال | ماینینگ | دستگاه ماینر

سرمایه‌گذاری در بیت کوین در ۹۵ درصد از عمر این ارز دیجیتال سودآور بوده است

اما در روی دیگر سکه، اوضاع برای بازار ارزهای دیجیتال نابسامان است. وقتی حباب قیمتی ارزهای دیجیتال ترکید، قیمت بیت کوین کاهش شدیدی را تجربه کرد، این در حالی بود که آلت کوین‌ها تقریبا ۹۹ درصد از ارزش خود را از دست دادند.

برخی از آلت کوین‌ها که در بحبوحه این حباب ایجاد شدند، تنها برای چند روز سودده بودند.

به عنوان مثال، هارد فورک بیت کوین کش (Bitcoin Cash) را در نظر بگیرید. این هارد فورک و اعطای ارزهای رایگان در سال ۲۰۱۷ از دلایلی است که باعث شد تا قیمت بیت کوین به بالاترین سطح در تاریخ خود برسد.

هنگامی که بیت کوین کش از بیت کوین فورک شد، قیمت این ارز پر حاشیه افزایش یافت. اما کمی بعد گرفتار بازار نزولی شد و قیمتش از بیش از ۳,۰۰۰ دلار به کمتر از ۱۰۰ دلار رسید.

در نتیجه، تقریبا می‌توان گفت بیت کوین کش در دو سوم از عمر خود، در ضرر بوده است.

صد البته نمی‌توان گفت که بیت کوین کش مثالی درست برای اثبات این ادعا باشد، چرا که این آلت کوین در میانه حباب قیمتی ارزهای دیجیتال به ‌وجود آمد و اکثر آلت کوین‌های دیگری که تقریبا هم‌زمان با بیت کوین کش ایجاد شدند، وضعیت به مراتب بدتری را تجربه کردند.

اینستاگرام ارز ۷۲۴

همچنین ببینید

ایلان ماسک

واکنش جک دورسی به فروش توییتر: به ایلان ماسک اعتماد دارم

از زمانی که ایلان ماسک توییتر را خریداری کرده است. بسیاری از فعالان این شبکه اجتماعی …

استخراج ابری