خانه / اخبار جهان / درخواست باج به صورت ارز دیجیتال از سوی هکرها برای عدم افشای اسرار محرمانه ترامپ

درخواست باج به صورت ارز دیجیتال از سوی هکرها برای عدم افشای اسرار محرمانه ترامپ

درخواست باج به صورت ارز دیجیتال از سوی هکرها برای عدم افشای اسرار محرمانه ترامپ و سلبریتی‌های آمریکایی! : گروه هکری ریویل (REvil) تهدید کرده است که در صورت عدم پرداخت باج درخواستی به صورت ارزهای دیجیتال از سوی یک وکیل نیویورکی، اطلاعاتی را در رابطه با او، ستاره‌های هالیوودی و حتی دونالد ترامپ منتشر خواهد کرد.

به گزارش دیکریپت، هکرها با هدف قرار دادنِ شرکتِ یک وکیل سرشناس سینما و تلویزیون، خواهان پرداخت باج موردنظر آن‌ها با استفاده ارز دیجیتال شدند. هکرها می‌گویند که در صورت عدم اجابت درخواست آنها از سوی این شرکت حقوقی، آنها آمادگی دارند تا سوابق فعالیت‌های غیرقانونی چندین سلبریتی را منتشر کنند. به تازگی نام رئیس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ هم به فهرست این سلبریتی‌ها اضافه شده است.

بنا بر گزارش سایت پیج سیکس (Page Six)، گروه ریویل بعد از افزودن نام ترامپ به فهرست اهداف خود میزان باج درخواستی از آلن گرابمن (Allen Grubman) و شرکت حقوقی او، گرابمن شایر میزلز و ساکس (Grubman Shire Meiselas & Sacks) را دو برابر کرد.

این دفتر حقوقی در بیانیه خود تایید کرده است که این شرکت همزمان با درگیری دنیا با بیماری کرونا «قربانی یک حمله سایبری» شده است. هکرها ادعا می‌کنند که ۷۵۶ گیگابایت داده، شامل قراردادهای شرکت، ایمیل‌ها، مکاتبات و دیگر اطلاعات خصوصی را در اختیار دارند و اگر خواسته آنها برآورده نشود، اطلاعات خصوصی افراد مشهوری مثل لیدی گاگا و باربارا استرایسند (Barbra Streisand) را منتشر خواهند کرد.

درخواست باج به صورت ارز دیجیتال از سوی هکرها برای عدم افشای اسرار محرمانه ترامپ و سلبریتی‌های آمریکایی! | ارز دیجیتال | خرید و فروش ارز دیجیتال

درخواست باج به صورت ارز دیجیتال از سوی هکرها برای عدم افشای اسرار محرمانه ترامپ

هکرها همچنین ادعا می‌کنند که اطلاعاتی را در اختیار دارند که می‌تواند کارزار انتخاباتی ترامپ را با شکست مواجه کند.

هکرهای گروه ریویل می‌گویند:

مبلغ باج حالا به دو برابر و ۴۲ میلیون دلار افزایش یافته است. شخص بعدی که اطلاعات او منتشر خواهد شد دونالد ترامپ است. انتخابات نزدیک است و درست به موقع از پول‌شویی‌ها مطلع شدیم. آقای ترامپ! اگر می‌خواهی رئیس جمهور باقی بمانی بهتر است به بچه‌ها بگویی دست بجنبانند وگرنه باید این آرزو را برای همیشه فراموش کنی. خطاب به شما رأی‌دهندگان می‌توانیم این را بگوییم که شما بعد از انتشار این اطلاعات مطمئناً دیگر نمی‌خواهید او را در منصب ریاست‌جمهوری ببینید. یک هفته فرصت دارید.

ترامپ تا به اینجا به شکلی علنی، اشاره‌ای به حملات و خواسته‌های هکرها نکرده است.

گروه ریویل سابقاً با دریافت باج‌های خود با بیت کوین شناخته می‌شد اما طبق گزارش‌های تازه، این گروه اخیراً ارز پیگیر گریز محبوب مونرو را برای فعالیت‌هایش انتخاب کرده است. تراکنش‌های مونرو را (بر خلاف بیت کوین یا اتریوم) می‌توان با هدف جلوگیری از ره‌گیری پرداخت‌ها توسط مراجع قانونی مبهم سازی (Obfuscate) کرد. این در حالی است که هکرها همچنان بیت کوین نیز قبول می‌کنند، اما مبلغ درخواستی‌شان برای بیت کوین کمی بیشتر است.

هکرهای سراسر دنیا در بحبوحه بحران ویروس کرونا سازمان‌های بزرگی مثل شرکت‌های پژوهشی پزشکی و سازمان جهانی بهداشت (WHO) را با استفاده از باج افزار و دیگر شگردهای حملات سایبری هدف حملات خود قرار داده‌اند. هزینه این حملات برای این سازمان‌ها معمولاً بسیار فراتر از خود مبلغ باج است و شامل هزینه زمان توقف سرویس‌ها، به‌روزرسانی‌های بعد از آن و هزینه آسیب‌های وارد شده به اعتبار سازمان هم می‌شود.

اینستاگرام ارز ۷۲۴

همچنین ببینید

ماینینگ

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند …

استخراج ابری