خانه / اتریوم / قیمت اتریوم برای اولین بار طی ۳ ماه گذشته از ۳,۰۰۰ دلار عبور کرد

قیمت اتریوم برای اولین بار طی ۳ ماه گذشته از ۳,۰۰۰ دلار عبور کرد

قیمت اتریوم برای اولین بار طی ۳ ماه گذشته از ۳,۰۰۰ دلار عبور کرد

قیمت اتریوم برای اولین بار از زمان سقوط گسترده بازار در اواسط مه (اردیبهشت) به بالای ۳,۰۰۰ دلار رسیده است. با اینکه قیمت دیگر ارزهای دیجیتال بازار هم در روزهای اخیر روندی صعودی داشته است، کارشناسان رشد قیمت اتریوم را به به‌روزرسانی لندن نسبت می‌دهند.

به گزارش دیکریپت، قیمت اتریوم پس از راه‌اندازی به‌روزرسانی لندن همواره در حال افزایش بوده و امروز برای اولین بار از زمان سقوط بازار در اواسط مه (اردیبهشت) از ۳,۰۰۰ دلار عبور کرده است. در لحظه نگارش این گزارش هر واحد اتریوم با قیمت ۳,۰۰۹ دلار معامله می‌شود.

قیمت اتریوم برای اولین بار طی ۳ ماه گذشته از ۳,۰۰۰ دلار عبور کرد

قیمت اتریوم برای اولین بار طی ۳ ماه گذشته از ۳,۰۰۰ دلار عبور کرد |  بیت کوین | اتریوم | ارز دیجیتال | ماینینگ | خرید و فروش دستگاه | دستگاه ماینر

اتریوم همچنان از اوج تاریخی ۴,۳۵۷ دلاری خود که در ۱۲ مه (۲۲ اردیبهشت) به آن رسیده بود فاصله دارد، با این حال قیمت اتر از ۳ ماه گذشته تاکنون هرگز تا این اندازه بالا نبوده است. از ۱۹ مه (۲۹ اردیبهشت) تاکنون اتریوم همواره زیر ۳,۰۰۰ دلار معامله شده است. در آن زمان بازار ارزهای دیجیتال پس از چند ماه رشد بی‌وقفه، سرانجام وارد یک روند نزولی شده بود.

توقف پذیرش بیت کوین از سوی تسلا و شک و تردیدهایی که ممنوعیت ارزهای دیجیتال در چین به وجود آورده بود، به‌عنوان دلایل اصلی سقوط اواسط مه (اردیبهشت) شناخته می‌شوند. در آن زمان بیت کوین و اتریوم بیش از ۵۰ درصد از ارزش اوج‌های تاریخی خود را که در ماه‌های آوریل (فروردین) و مه (اردیبهشت) به آن رسیده بودند، از دست دادند و به کف‌های قیمتی اخیر سقوط کردند. در ادامه تقریباً تمام ارزهای دیجیتال بازار وارد رکود تابستانی شدند و بخش عمده‌ای از ارزش خود را که در ابتدای سال به آن رسیده بودند از دست دادند.

اتریوم در روزهای پایانی این روند نزولی چندین بار به زیر ۲,۰۰۰ دلار سقوط کرد که آخرین مورد آن مربوط به ۲۲ ژوئیه (۳۱ تیر) است. با این حال قیمت دومین ارز دیجیتال بازار از آن زمان تاکنون پیوسته در حال افزایش بوده، در هفته‌های اخیر بیش از ۵۰ درصد رشد داشته و نهایتاً امروز از ۳,۰۰۰ دلار عبور کرده است.

با وجود اینکه قیمت ارزهای دیجیتال دیگر هم اخیراً افزایش یافته است، رشد قیمت اتریوم تا حدی به راه‌اندازی به‌روزرسانی لندن نسبت داده می‌شود که کاربران مدت‌ها بود انتظارش را می‌کشیدند. در به‌روزرسانی لندن چندین طرح پیشنهادی برای بهبود که از سوی جامعه اتریوم ارائه شده، پیاده‌سازی شده است.

هاردفورک لندن سازوکار محاسبه کارمزد در شبکه اتریوم را تغییر می‌دهد و کاربران با آن می‌توانند اترهای گران‌بهای خود را هنگام انجام تراکنش‌ها ذخیره کنند. در سازوکار جدید اتریوم بخشی از کارمزد تراکنش‌ها به جای آنکه به‌عنوان پاداش به ماینرها تعلق گیرد، سوزانده شده و یا به عبارتی از چرخه شبکه خارج می‌شود. اضافه شدن این عنصر ضدتورمی به شبکه اتریوم به تدریج باعث می‌شود تا عرضه اتر هم کاهش پیدا کند.

اینستاگرام ارز ۷۲۴

همچنین ببینید

ماینینگ

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند …

استخراج ابری