خانه / اخبار جهان / تیم فوتبال آلکمار هلند بیت کوین نگهداری خواهد کرد

تیم فوتبال آلکمار هلند بیت کوین نگهداری خواهد کرد

تیم فوتبال آلکمار هلند بیت کوین نگهداری خواهد کرد

تیم فوتبال آلکمار هلند اخیراً اعلام کرده که قصد دارد بخشی از ترازنامه خود را به بیت کوین تبدیل کند. این تیم همچنین از همکاری رسمی و اختصاصی خود با یک کارگزاری ارز دیجیتال به نام بیت کوین میستر (Bitcoin Meester) خبر داده است.

به گزارش کوین تلگراف، این باشگاه در روز پنجشنبه بیانیه‌ای رسمی را در وب‌سایت خود منتشر کرده و از همکاری رسمی خود با کارگزاری بیت کوین میستر تا اواسط سال ۲۰۲۴ خبر داده است. طبق این بیانیه، این کارگزاری موظف است حمایت مالی خود را از باشگاه آلکمار کاملاً در قالب بیت کوین انجام دهد. باشگاه آلکمار نیز تمایل خود را برای نگهداری این بیت کوین‌ها در ترازنامه خود ابراز کرده است (و به‌عبارت دیگر، بیان کرده که قصد ندارد بیت کوین‌هایش را بفروشد و آنها را به پول فیات تبدیل کند).

تیم فوتبال آلکمار هلند بیت کوین نگهداری خواهد کرد

مایکل کاستر (Michael Koster)، مدیر بازرگانی باشگاه آلکمار در این رابطه می‌گوید که جذابیت بیت کوین و ارزهای دیجیتال غیرقابل‌انکار است و همین جذابیت، این باشگاه را ترغیب به اخذ این تصمیم کرده است. به‌عقیده او:

بازار ارزهای دیجیتال در حال تجربه رشدی چشمگیر است و تعداد کاربران این ارزها در سال‌های اخیر، افزایش قابل‌توجهی داشته است.

او همچنین اضافه کرد که سازمان‌هایی مانند باشگاه‌های فوتبال که اطلاعات و تخصص لازم را در زمینه ارزهای دیجیتال ندارند، باید از اشخاص یا نهادهای معتبری مانند بیت کوین میستر کمک بگیرند. گفتنی است که بیت کوین میستر یکی از چند شرکت ارز دیجیتال معدود در هلند است که مجوز بانک مرکزی این کشور را دارد.

اخبار جدید حاکی از آن است که قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال در هلند به یک چالش تبدیل شده و اختلاف‌نظرهای فراوانی را در بین مقامات این کشور ایجاد کرده است. به‌عنوان مثال، اخیراً یکی از مقامات دولتی هلند خواستار ممنوعیت کامل بیت کوین در این کشور شده بود.

این در حالی است که هرروزه شرکت‌های ارز دیجیتال بیشتری با باشگاه‌های ورزشی قرارداد می‌بندند تا هم کسب‌وکار خود را رشد دهند و هم اعتبار نام تجاری (یا همان برند) خود را بالا ببرند. شرکت کریپتو‌دات‌کام (Crypto.com) یکی از نزدیک‌ترین نمونه‌های این اتفاق است که اخیراً از همکاری خود با فرمول یک خبر داد.

امروزه بسیاری از لیگ‌های ورزشی آمریکا، از لیگ برتر بیسبال این کشور گرفته تا اتحادیه ملی بسکتبال آن موسوم به NBA، در حال روی‌آوردن به بیت کوین و ارزهای دیجیتال هستند. همچنین ستاره‌های ورزشی این کشور نیز علاقه خود به حوزه ارزهای دیجیتال را نشان داده‌اند. برای مثال، تام بردی (Tom Brady)، اسطوره لیگ ملی فوتبال آمریکا و قهرمان ۷ دوره مسابقات سوپر بول (Super Bowl) در ماه ژوئن سال جاری قراردادی را با صرافی ارز دیجیتال شناخته‌شده FTX امضا کرد. این همکاری برای حمایت از ارزهای دیجیتال از سوی سلبریتی‌ها شکل گرفت و در طی آن، تام بردی به‌عنوان سفیر صرافی FTX معرفی شد.

اینستاگرام ارز ۷۲۴

همچنین ببینید

ماینینگ

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند …

استخراج ابری