خانه / اخبار جهان / تراکنش‌های ارز دیجیتال در دارک نت دو برابر شده است

تراکنش‌های ارز دیجیتال در دارک نت دو برابر شده است

تراکنش‌های ارز دیجیتال در دارک نت دو برابر شده است : یک پژوهش جدید نشان می‌دهد جریان ارزهای دیجیتال که وارد دارک نت می‌شود برای اولین بار در چهار سال اخیر دو برابر شده است. دارک نت بخشی از اینترنت است که برای عموم مردم قابل مشاهده نیست.

به گزارش کوین تلگراف، در بخشی از پژوهشِ «Chainalysis» درباره جرم‌های حوزه ارز دیجیتال که در ۲۸ ژانویه (۸ بهمن) منتشر شده است، ذکر شده که سهم بازار دارک‌ نت از تراکنش‌های ارزهای دیجیتال از ۰.۰۴% در سال ۲۰۱۸ به ۰.۰۸% رسیده است. Chainalysis یک شرکت تحلیلی در زمینه بلاک چین بوده که در نیویورک مستقر است.

طبق این پژوهش، تراکنش‌های بازار دارک نت بعد از کاهش نسبی که در سال ۲۰۱۸ شاهد آن بودیم، با ۷۰ درصد افزایش در سال ۲۰۱۹ به بیش از ۷۹۰ میلیون دلار رسیده است. این اولین باری بود که این رقم از ۶۰۰ میلیون دلار بالاتر رفت.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد علی‌رغم اینکه سهم بازار دارک نت از تراکنش‌های ارزهای دیجیتال بسیار پایین است، اما رشد اخیر نشان‌دهنده مقاومت این بازار در برابر روند رو به رشد نظارت‌های قانون‌گذاران جهانی است. طبق این تحقیقات، با وجود افزایش فشارهای قانونی، تعداد بازارهای دارک نت در سال‌های اخیر پایدار مانده است.

به طور خاص این مطالعه نشان می‌دهد با بسته شدن تعدادی از این بازارها، برخی دیگر به سرعت جای آن‌ها را پر می‌کنند تا پاسخگوی تقاضای مشتریان باشند. هشت مورد از این بازارها که در سال ۲۰۱۸ فعال بودند، در ۲۰۱۹ بسته شدند. اما ۸ بازار جدید دیگر در همان سال شروع به کار کردند که این باعث شد تعداد بازارهای فعال در این زمینه در ۴۹ عدد ثابت بماند.

تراکنش‌های ارز دیجیتال در دارک نت دو برابر شده است | بیت کوین | ارز دیجیتال | ارز 724

تراکنش‌های ارز دیجیتال در دارک نت دو برابر شده است

به گفته Chainalysis ظاهراً با گسترش فناوری‌های جدید، ارزهای دیجیتال به طور فزاینده‌ای وارد فضای دارک نت می‌شوند و این امر باعث می‌شود روند کار غیرمتمرکزتر شود. برخی از این بازارها برای جلوگیری از مسدود شدن توسط قانون‌گذاران، زیرساخت‌های جدید را به کار می‌گیرند که کاملاً غیرمتمرکز هستند. این زیرساخت‌ها مشابه مرورگر «Tor» و خودِ فناوری بلاک چین هستند.

در بخشی از این تحقیق آمده است که بازارهای دارک نت، کوین‌های حریم خصوصی مانند مونرو را مورد پذیرش قرار می‌دهند و یا حتی کاربران را به استفاده از این کوین‌ها ملزم می‌کنند. این شرکت در ژانویه ۲۰۱۹ (دی ۱۳۹۷) دریافت که میزان بیت کوین ارسال شده به دارک نت در سال ۲۰۱۸، ۷۰ درصد افزایش یافته است.

همچنین بخوانید:

خالق بیت کوین کیست؟ چرا همه دوست دارند خود را ساتوشی معرفی کنند؟

از آنجا که قانون‌گذاران جهانی و مقامات اجرایی تمام تلاش خود را می‌کنند تا وب‌سایت‌های دارک نتی که بر بستر ارزهای دیجیتال کار می‌کنند را مسدود کنند، گزارش‌های بیشتری از دستگیر‌ی افراد مرتبط با این موضوع به گوش می‌رسد. در اوایل ژانویه ۲۰۲۰ (دی ۱۳۹۸) یک شهروند آمریکایی به توزیع مواد مخدر در ازای دریافت بیت کوین متهم شد.

در حالی که برخی از این بازارها در حال تعطیل شدن هستند، برخی دیگر برنامه‌های توسعه‌ای بلندپروازانه‌ای را دنبال می‌کنند تا از تمرکز اصلی خود که توزیع محصولات غیرقانونی است، فراتر روند. بزرگ‌ترین بازار دارک نت روسیه اعلام کرده است که قصد دارد مبلغ ۱۴۶ میلیون دلار از طریق عرضه توکن جمع‌آوری کند که بتواند تا پایان سال ۲۰۱۹ فعالیت‌های خود را جهانی کند. این اطلاعیه‌ی عرضه توکن که توسط «هیدرا» (Hydra)، یک بازار غیرمجاز برای توزیع محصولات غیرقانونی، صادر شده است از نظر قوانین اوراق بهادار جهانی به هیچ وجه جنبه قانونی ندارد.

اینستاگرام ارز ۷۲۴

همچنین ببینید

ماینینگ

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند …

استخراج ابری