خانه / بیت کوین / ادعای عجیب کریگ رایت: دادگاه‌ می‌تواند با کمک ماینرها بیت کوین‌ها را مصادره کند

ادعای عجیب کریگ رایت: دادگاه‌ می‌تواند با کمک ماینرها بیت کوین‌ها را مصادره کند

ادعای عجیب کریگ رایت: دادگاه‌ می‌تواند با کمک ماینرها بیت کوین‌ها را مصادره کند : «کریگ رایت» (Craig Wright)، خالق خودخوانده بیت کوین مدعی است که در صورت دستور دادگاه، می‌توان بیت کوین‌ها را مصادره کرد و این کار باید انجام شود.

به گزارش کوین تلگراف، «پیتر مک‌کارمک» (Peter McCormack)، از چهره‌های تاثیرگذار در حوزه بیت کوین، در تاریخ ۲۶ فوریه (۷ اسفند)، چند اسکرین‌شات منتشر کرد که نشان می‌داد رایت مدعی شده است که اولین مصادره‌ی بیت کوین توسط دادگاه در سال جاری رخ خواهد داد و برای این کار نیازی به کلیدهای خصوصی نخواهد بود.

رایت در ادامه ادعا می‌کند که برای اعمال دستور دادگاه، از ماینرها و نودهای تطبیق‌دهنده استفاده خواهد شد. او اذعان می‌کند:

بیت کوین بدون کلید خصوصی مصادره می‌شود. کد قانون است و دادگاه می‌تواند به منظور مصادره کد، آن را پچ کند. بیت کوین رمزگذاری شده نیست و فقط به اقتصاد مربوط است.

در اسکرین‌شات دوم و آخر، رایت در مورد لیستی از شرکت‌هایی که بیت کوین از دست داده‌اند، مانند صرافی‌های هک‌شده صحبت می‌کند. او ادعا می‌کند که می‌خواهد اطمینان حاصل کند که از این به بعد مردم می‌توانند دارایی‌های از دست رفته خود را بازیابی کنند.

می‌بینید، می‌توان به راحتی بیت کوین را مصادره کرده و به صاحب اصلی آن بازگرداند.

ادعای عجیب کریگ رایت: دادگاه‌ می‌تواند با کمک ماینرها بیت کوین‌ها را مصادره کند

«ویلیام شاتنر» (William Shatner)، بازیگر و ستاره پاپ که در مجموعه استارترِک نقش «کاپیتان کرک» (Captain Kirk) را بازی کرده بود، اخیرا این عقیده را مطرح کرده است که رایت خالق بیت کوین نیست. او در این مورد گفته است:

از خود بپرسید چرا کسی باید ادعا کند ساتوشی است اما کوچک‌ترین مدرکی در این مورد نداشته باشد؟ او یا باید مدرکی در این مورد ارائه کند و یا خفه شود. درست است؟

اندکی پس از آن، چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، بنیان‌گذار و مدیرعامل صرافی بزرگ بایننس گفت که رایت یک کلاهبردار است. او بعدا در توضیحِ این ادعای خود گفت:

او ادعا می‌کند که ساتوشی ناکاموتو و بنیان‌گذار بیت کوین است، در حالی که این دروغ است. او به اعتبار بیت کوین لطمه می‌زند و برای کل صنعت ما مایه شرم است.

اینستاگرام ارز ۷۲۴

همچنین ببینید

ماینینگ

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند …

استخراج ابری