خانه / بیت کوین / ادعای کریگ رایت در دادگاه: به یک میلیون بیت کوین دسترسی دارم!

ادعای کریگ رایت در دادگاه: به یک میلیون بیت کوین دسترسی دارم!

ادعای کریگ رایت در دادگاه: به یک میلیون بیت کوین دسترسی دارم! : کریگ رایت (Craig Wright)، مدعی قدیمی و دروغین خالق بیت کوین، پس از آنکه توافق خود با وراث دیوید کلیمن (David Kleiman) را فسخ کرد، به دادگاه تعهد داد که تا مدارک جدیدی دال بر اثبات مالکیتش در خصوص ۱ میلیون بیت کوین مورد بحث را ارائه کند.

به گزارش کوین دسک، طی مدارک جدیدی که روز گذشته (۲۴ دی) در دادگاه منطقه‌ای جنوب فلوریدا ثبت شده است، شخصی ثالث بخشی از کلیدهای لازم برای بازگشایی فایل‌های رمزنگاری‌شده را ارائه کرده است. گفته می‌شود این کلیدها توسط فرد واسطه‌ای ارائه شده و می‌توان با استفاده از آنها به ۹.۶ میلیارد دلار بیت کوین دسترسی یافت.

روز گذشته نیز وکلای آیرا کلیمن (Ira Kleiman)، برادر دیو کلیمن، اظهار کردند که رایت تنها فهرستی از ۱۶,۴۰۴ آدرس را در اختیار دادگاه قرار داده است و هیچ نامی از کلیدهایی که دادگاه از آنها با عنوان «قاصد» یاد می‌کند، نبرده است.

ادعای کریگ رایت در دادگاه: به یک میلیون بیت کوین دسترسی دارم | استخراج بیت کوین | ارز 724

طبق ادعای رایت این قاصدها، با برنامه‌ریزی قبلی، اول ژانویه سال ۲۰۲۰ در اختیار وی قرار می‌گیرند. رایت هنوز واکنشی نسبت به این اخبار ارائه نکرده است. در صورتی که این اخبار درست باشد و قاصد مورد نظر در اختیار رایت قرار بگیرد، وی می‌تواند مالکیتش بر صندوق گل لاله (Tulip Trust) را اثبات کند.

پیش از این قاضی ناحیه‌ای، بس بلوم (Beth Bloom)، تا سوم ژانویه به رایت مهلت داد تا قاصدهای مورد نظر را تسلیم دادگاه نماید.

ادعای کریگ رایت در دادگاه: به یک میلیون بیت کوین دسترسی دارم!

وکلای کلیمن در این خصوص می‌نویسد:

شاکیان هفت سوال در خصوص قاصدها از رایت دارند که وی ملزم به ارائه پاسخ‌هایش ظرف مدت ده روز است. آنها سپس با استفاده از این پاسخ‌ها عملیات کشف و جستجوی قاصد را آغاز می‌کنند. از این پاسخ‌ها برای کسب اطلاعات از شرکت رایت نیز استفاده خواهد شد. در این خلال، شاکیان با بکارگیری متخصصین امر، این لیست را مورد بررسی قرار خواهند داد. پس از اتمام جریان کسب اطلاعات و با آغاز ماه مارس، آماده دریافت شهادت با حضور مراجع مربوطه خواهند بود.

۱.۱ میلیون بیت کوینی که در صندوق ذخیره‌ای با نام گل لاله قرار دارد، اصلی‌ترین مسئله‌ای است که در خصوص این پرونده پر حاشیه مورد بررسی قرار می‌گیرد. طبق ادعا آیرا کلیمن، کریگ رایت متهم است با کسب مالکیت غیرقانونی بیت کوین‌ها، دستکاری در مدارک، ایمیل‌ها و دیگر مکاتبات، از وراث برادر کلیمن کلاهبرداری کرده است.

بلوم به عنوان قاضی پرونده نسبت به صحت ادعای رایت مشکوک است. رایت پیش‌تر نیز نتوانسته بود ادعای خود را ثابت کند. به گفته وی به دلیل رمزنگاری‌شده بودن اطلاعات و سرمایه‌ها، امکان اجرای دستورات دادگاه وجود نداشته است.

همچنین بخوانید:

درخت بیت کوین

اینستاگرام ارز۷۲۴

همچنین ببینید

ماینینگ

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند …

استخراج ابری