خانه / بلاک چین / بلاک چین به جنگ نقض کپی رایت می‌رود

بلاک چین به جنگ نقض کپی رایت می‌رود

بلاک چین به جنگ نقض کپی رایت می‌رود : سازمانی که فرمت محبوب جِی‌پِگ (JPEG) برای تصاویر را ایجاد کرده است، معتقد است می‌توان از بلاک چین برای تایید صحت تصاویر و تشخیص عکس‌های جعلی و دزدیده شده استفاده کرد.

به گزارش کوین دسک، «گروه مشترک کارشناسان عکاسی» و یا به اختصار «JPEG» اعلام کرد که بلاک چین پتانسیل زیادی دارد تا اساس سیستمی باشد که از رمزنگاری، امضای هش و واترمارک استفاده می‌کند تا از قانون کپی‌رایت (حق تکثیر) حمایت کند.

بلاک چین به جنگ نقض کپی رایت می‌رود

در کنفرانسی که اخیراً در سیدنی استرالیا برگزار شد، نماینده سازمان JPEG گفت سیستم مبتنی بر بلاک چین می‌تواند نسبت به مدل‌های صحت‌سنجی فعلی مزایایی داشته باشد.

استفاده از بلاک چین به این معنی است که تولیدکنندگان محتوا و کاربران نهایی می‌توانند به سادگی فراداده‌های خود را در تصاویر ارجاع دهند.

بلاک چین به جنگ نقض کپی رایت می‌رود | بیت کوین | خرید و فروش ارز دیجیتال | خرید و فروش بیت کوین | ماینینگ | دستگاه ماینر | بلاک چین | ارز 724

JPEG یک کمیته مشترک است که از مراجع مختلف استانداردسازی فنی در سراسر جهان تشکیل شده است و قالب تصویری محبوبی با همین نام ایجاد کرده است.

این گروه همچنین در کنفرانس سیدنی در مورد اینکه آیا می‌توان از بلاک چین و احتمالاً از قراردادهای هوشمند در جرم‌یابی رسانه‌ای و به منظور محافظت از امنیت و حریم خصوصی کاربران استفاده کرد یا نه.

همچنین بخوانید:

ثروت ساتوشی ناکاموتو به بیش از ۱۰ میلیارد دلار رسید

ایده استفاده از فناوری بلاک چین برای صحت‌سنجی عکس‌ها، ایده جدیدی نیست. به عنوان نمونه، شرکت عکاسی کوداک (Kodak) در اوایل سال ۲۰۱۸ به یک نهاد شخص ثالث مجوز داد که یک دفتر کل توزیع‌شده ایجاد کند تا کاربران را ترغیب کند که عکس‌های فیک و تصاویری که قانون کپی‌رایت را رعایت نکرده‌اند را گزارش کرده و در مقابل «کوداک کوین» (KodakCoin) دریافت کنند.

اما برنامه بلاک چینی JPEG هنوز در مراحل ابتدایی خود قرار دارد. گروه مدعی است قبل از پیشبرد بیشتر اهداف خود، با افراد و سازمان‌های پیشرو در این صنعت مشورت خواهد کرد.

اینستاگرام ارز ۷۲۴

همچنین ببینید

بازگشت بیت کوین

بازگشت بیت کوین از کف قیمتی ۶ هفته‌ای؛ حرکت بعدی چیست؟

بازگشت بیت کوین از کف قیمتی ۶ هفته‌ای؛ حرکت بعدی چیست؟ با بازگشت بیت کوین از …

استخراج ابری