خانه / بیت کوین / قیمت ۲۴ هزار دلاری بیت کوین در ایران

قیمت ۲۴ هزار دلاری بیت کوین در ایران

قیمت ۲۴ هزار دلاری بیت کوین در ایران

قیمت ۲۴ هزار دلاری بیت کوین در ایران : برخی از رسانه های بزرگ بیت کوین و بلاک چین دنیا ۲ روز پیش به اشتباه اعلام کردند هر عدد بیت کوین در ایران ۲۴ هزار دلار معامله می شود. این رسانه ها دلیل این قیمت نجومی را تنش ایران و آمریکا دانستند که پس از ترور قاسم سلیمانی اتفاق افتاد. البته این قیمت به اشتباه است و دلیل آن هم شکاف بین قیمت رسمی دلار در بانک مرکزی و قیمت آزاد آن است.

به دلیل موج نگرانی از آینده جهان قیمت نفت، طلا و حتی بیت کوین نیز افزایش یافت، همانطور که گفتیم این موضوع بخاطر ترور شدن سردار قاسم سلیمانی فرمانده ارشد سپاه قدس می باشد که باعث تنش جدی بین ایران و آمریکا شده است و جهانیان نیز واکنش های مختلفی به آن نشان داده اند. بیت کوین در چند روز گذشته ۴ درصد افزایش یافته است و در محدوده ی ۷٫۳۵۰ دلار معامله می شود.

پس از این جریانات یکی از رسانه های بزرگ بیت کوین در دنیا یعنی Cointelegraph در خبری اعلام کرد که قیمت بیت کوین در ایران ۲۴ هزار دلار می باشد. به عبارت دیگر رسانه‌های مذکور قیمت دلار در ایران را به ازای هر واحد ۴۲,۰۰۰ ریال (۴,۲۰۰ تومان) در نظر گرفته‌اند، در حالی که قیمت واقعی دلار در ایران حدود ۱۳۰,۰۰۰ ریال (۱۳,۰۰۰ تومان) است.

قیمت ۲۴ هزار دلاری بیت کوین در ایران | بیت کوین | ارز دیجیتال | استخراج بیت کوین | خرید و فروش بیت کوین

یکی از تحلیل‌گران مشهور بلاک چین، رایان سلکیس (Ryan Selkis)، روز گذشته با مشاهده قیمت بیت کوین در سایت لوکال بیتکوینز که هر واحد از آن با قیمت حدود ۱ میلیارد ریال (۱۰۰ میلیون تومان) فروخته می‌شد، به اشتباه اعلام کرد که به دلیل تنش‌های میان آمریکا و ایران بیت کوین در ایران به قیمت ۲۴,۰۰۰ دلار فروخته می‌شود.

سوال اصلی در گاف رسانه‌های بزرگ بیت کوین این است که چرا آن‌ها اصل آربیتراژ را در نظر نگرفته‌اند.

بازار بیت کوین کاملاً جهانی و بین‌المللی است و این یعنی اگر در بقیه‌ی نقاط جهان قیمت بیت کوین مثلا ۷,۳۰۰ دلار باشد، دلیلی ندارد که کسی آن را با قیمت ۲۴,۰۰۰ دلار بخرد، چون خیلی راحت می‌توان آن را از یک معامله‌گر خارجی خریداری کرد.

همچنین طبق اصل آربیتراژ اگر در نقطه‌ای قیمت یک کالا افزایش یابد، فروشندگان به آنجا هجوم می‌برند و نرخ معاملاتی دوباره به تعادل می‌رسد.

اینستاگرام ارز ۷۲۴

همچنین ببینید

ماینینگ

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند …

استخراج ابری