خانه / بیت کوین / جهش قیمت بیت کوین به بالای ۸۵۰۰ دلار علت چه می‌تواند باشد؟

جهش قیمت بیت کوین به بالای ۸۵۰۰ دلار علت چه می‌تواند باشد؟

جهش قیمت بیت کوین به بالای ۸۵۰۰ دلار علت چه می‌تواند باشد؟ :امروز ۲۴ دی، قیمت بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال جهان، با رشد ناگهانی در عرض چند ساعت به ۸,۵۰۰ دلار رسید. روز گذشته قیمت بیت کوین در ادامه‌ی ثبات چند روزه خود، در سطح ۸,۰۵۰ دلار معامله می‌شد که ناگهان در عرض یکی دو ساعت به بالای ۸,۵۰۰ دلار رسید تا رشد حدود ۵ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته را به نام خود ثبت کند.

به گزارش ارز ۷۲۴ : افزایش چشم‌گیر قیمت بیت کوین ساعاتی پس از راه‌اندازی اختیارات (Options) قراردادهای آتی CME برای بیت کوین رخ داد. حجم معاملات این اختیارات توانست از رقیب خود یعنی بکت (Bakkt) در همان روز اول جلو بزند.اختیار معامله در یک قرارداد آتی به دارنده، اختیار و نه اجبار خرید یا فروش یک قرارداد آتی را در قبل یا زمان رسیدن به قیمتی معین را می‌دهد. البته یک اختیار تاریخ انقضای مشخصی دارد. به گزارش کوین دسک، کریس زولکی (Chris Zuehlke)، مدیر یکی از شرکت‌های بزرگ حوزه معاملات ارزهای دیجیتال اظهار داشت که شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری به دنبال ابزارهای رایج کاهش ریسک هستند تا با کمک این ابزارها بتوانند راحت‌تر وارد حوزه ارزهای دیجیتال شوند.

جهش قیمت بیت کوین به بالای 8500 دلار علت چه می‌تواند باشد؟ | ارز دیجیتال | استخراج بیت کوین

قیمت بیت کوین

زولکی در این خصوص گفت:

با اضافه شدن هر محصول مالی جدید، انتظار افزایش طبیعی‌ِ حجم معاملات را داریم چراکه سرمایه‌گذاران خیالشان از بابت معامله کردن [بیت کوین] راحت‌تر می‌شود.

جاشوا گرین (Joshua Green)، مدیر یکی از شرکت‌های معامله ارزهای دیجیتال به نام «Asset Capital Management»، درباره‌ی رشد قیمت بیت کوین با اشاره به پتانسیل فشار فروش در بازار اظهار داشت که علت چنین جهشی واضح نیست.

جاستین چو (Justin Chow)، یکی دیگر از کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال، علت افزایش قیمت بیت کوین را افزایش قیمت اخیر فورک‌های بیت کوین، یعنی بیت کوین اس‌وی (BSV) و بیت کوین کش دانست.

او در این مورد گفت:

در حالی که راه‌اندازی اختیارات معامله CME و افزایش قیمت بیت کوین در یک زمان رخ داده است، رشد فورک‌های بیت کوین و دیگر آلت‌کوین‌هایی که در نزدیکی هاوینگ (نصف شدن پاداش استخراج) قرار دارند، قوی‌ترین عوامل صعود هستند.

در ۲۴ ساعت گذشته، BSV و BCH به ترتیب بیش از ۲۳ و ۷ درصد رشد قیمت را تجربه کرده‌اند. بقیه ارزهای دیجیتال برتر بازار هم به دنبال بیت کوین روند صعودی را در پیش گرفته‌اند. رشد امروز اتر و XRP به ترتیب حدود ۳ و ۲.۱ درصد است.

جهش قیمت بیت کوین به بالای ۸۵۰۰ دلار علت چه می‌تواند باشد؟

اینستاگرام Arz724

همچنین ببینید

ماینینگ

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند …

استخراج ابری