خانه / اخبار جهان / رشد شدید قیمت ارزهای دیجیتال؛ بیت کوین دوباره به ۸۶۰۰ دلار برگشت

رشد شدید قیمت ارزهای دیجیتال؛ بیت کوین دوباره به ۸۶۰۰ دلار برگشت

قیمت ارزهای دیجیتال ساعاتی قبل و همراه با رشد شدید قیمت بیت کوین، افزایش های قابل توجهی را ثبت کردند.

قیمت بیت کوین که از ابتدای روز جاری یک روند افزایشی را شروع کرده و خود را به محدوده ۷,۶۰۰ دلار رسانده بود، دقایقی قبل موفق شد طی پامپی شدید خود را از محدوده زیر ۸,۰۰۰ دلار رها ساخته و دوباره تا مرز ۸,۸۰۰ دلار افزایش یابد.

این پامپ قیمتی که طی یک ساعت رخ داد، با افزایش ۸۰۰ دلاری بیت کوین همراه بود. در حال حاضر بیت کوین ۸,۵۱۱ دلار خرید و فروش می‌شود و در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۲ درصد افزایش داشته است.

سایر ارزهای دیجیتال برتر بازار نیز به تبعیت از پادشاه خود، رشد کردند؛ بطوریکه بیت کوین SV با ۲۰ درصد، بیت کوین کش با ۱۵ درصد و لایت کوین با ۱۳ درصد بیشترین افزایش را میان ۱۰ ارز دیجیتال برتر به خود اختصاص دادند.

گفته می‌شود علت پامپ شدید بیت کوین، تاکید رئیس‌جمهور چین مبنی بر تسریع حرکت به سوی فناوری بلاک چین و پذیرش آن به عنوان یک نوآوری اصلی بوده است.

از سوی دیگر رشد قیمت بیت کوین در حالی رخ داد که حجم قراردادهای آتی بکت هم به بالاترین میزان تاریخ یک ماهه خود رسیده است.

در حال حاضر ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال بیش از ۲۳۵ میلیارد دلار است و ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتریوم و ریپل به ترتیب با ارزش معادل ۱۵۳، ۱۹ و ۱۲٫۷ میلیارد دلار در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

استخراج ابری