خانه / بیت کوین / ارزش بازار بیت کوین از اینتل و کوکاکولا عبور کرد

ارزش بازار بیت کوین از اینتل و کوکاکولا عبور کرد

ارزش بازار بیت کوین از اینتل و کوکاکولا عبور کرد  : بیت کوین با دستیابی به ارزش بازاری بالغ بر ۲۰۵میلیارد دلار، اینتل و کوکاکولا را پشت سر گذاشت.به گزارش کوین تلگراف، با روند صعودی اخیر که در بازار ارزهای دیجیتال به‌وقوع پیوست، ارزش بازار بیت کوین از شماری از برترین شرکت‌های سهامی عام مانند اینتل و کوکاکولا پیشی گرفته است.

به‌دنبال سیر صعودی بازار ارزهای دیجیتال در واپسین روزهای ژوییه ۲۰۲۰ (اوایل مرداد)، ارزش بازار بیت کوین با افزایش چشم‌گیر از آستانه ۲۰۰میلیارد دلار عبور کرد. گفتنی است در زمان نگارش این مطلب، ارزش بازار بیت کوین در محدوده ۲۰۸میلیارد دلار است. پیش‌تر این ارز دیجیتال محبوب توانست به ارزش بازاری بالغ بر ۲۲۲میلیارد دلار دست پیدا کند.

ارزش بازار بیت کوین از اینتل و کوکاکولا عبور کرد

با این حساب، بیت کوین اکنون از نظر ارزش بازار، بالاتر از شرکت‌هایی همچون اینتل و کوکاکولا ایستاده است. بر اساس داده‌های دریافتی از ماکرو ترندز (Macro Trends)، در روز ۳۱ ژوییه (۱۰ مرداد)، ارزش بازار هر یک از شرکت‌های اینتل و کوکاکولا در انتهای معاملات روزانه به‌ترتیب به ۲۰۳ و ۲۰۲میلیارد دلار رسیده بود.

ارزش بازار بیت کوین از اینتل و کوکاکولا عبور کرد | بیت کوین | ماینر | ماینینگ | ارز 724 | ارز دیجیتال | خرید و فروش بیت کوین | خرید و فروش دستگاه ماینر

گفتنی است طی روزهای اخیر، اینتل که غول صنعت نیمه‌هادی است، شاهد کاهشی چشم‌گیر در بهای سهام خود بود. ارزش بازار این شرکت پس از انتشار گزارش‌های مالی ناامیدکننده سه‌ماهه سوم این شرکت در روز ۲۲ ژوییه (۱ مرداد)، به‌زیر ۲۵۹ دلار سقوط کرد. در ادمه در روز ۲۴ ژوییه (۳ مرداد)، ۴۵میلیارد دلار دیگر از ارزش این شرکت پرآوازه دنیای فناوری کاسته شد.

این اولین باری نیست که اینتل در میدان رقابت با بیت کوین، از نظر ارزش بازار، عقب می‌ماند. پیش‌تر نیز در سال ۲۰۱۷ شاهد بودیم با ثبت قیمت تاریخی ۲۰,۰۰۰ دلار برای بیت کوین، ارزش این ارز دیجیتال از مرز ۳۰۰میلیارد دلار عبور کرد، حال آنکه در آن زمان، ارزش بازار اینتل، چیزی در حدود ۲۲۰میلیارد دلار بود.

ارزش بازار بیت کوین از اینتل و کوکاکولا عبور کرد

در بحبوحه شیوع کرونا و بلاتکلیفی‌های اقتصادی ناشی از آن، کوکاکولا که غول صنعت مواد غذایی و آشامیدنی است، با صف‌های فروش سنگین در سهام خود مواجه شد. گفتنی است در مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۹۸)، ارزش بازار این شرکت در عرضه یک ماه، بیش از ۹۰میلیارد دلار کاهش یافت. این سقوط تاریخی در نهایت موجب شد تا بزرگ‌ترین کاهش سه‌ماهه در درآمدهای این شرکت طی ۳۰ سال اخیر به ثبت برسد.

در مقابل، بیت کوین در سال جاری، شاهد چندین حرکت صعودی بزرگ بوده و از اول ژوئن (خرداد)، ارزش بازار این ارز دیجیتال، چیزی در حدود ۸۰میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است. گفتنی است پیش‌تر بهای بیت کوین در روز ۲ اوت (۱۲ مرداد) با رسیدن به ۱۲,۰۰۰ دلار باعث شد اوج تاریخی دیگری برای ارزش بازار این ارز دیجیتال رقم بخورد.

اینستاگرام ارز ۷۲۴

همچنین ببینید

ماینینگ

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند …

استخراج ابری