خانه / بیت کوین / بیتکوینر معروف: بیت کوین برای رسیدن به ۱۰۰ هزار دلار استارت زده است!

بیتکوینر معروف: بیت کوین برای رسیدن به ۱۰۰ هزار دلار استارت زده است!

بیتکوینر معروف: بیت کوین برای رسیدن به ۱۰۰ هزار دلار استارت زده است! : روز گذشته (۲۰ بهمن) قیمت بیت کوین توانست از سد قیمتی ۱۰,۰۰۰ دلاری عبور کند. شکستن مقاومت روانی در این سطح، از اکتبر (مهر) سال ۲۰۱۹ بی سابقه بود.

به گزارش کوین تلگراف، از نظر بسیاری از کارشناسان، این جهش تنها آغازی بر یک حرکت بزرگتر است و بیت کوین به زودی رقم‌های بالاتری را ثبت می‌کند. آنتونی پومپلیانو (Anthony Pompliano)، بنیان‌گذار و از اعضای ارشد شرکت مورگان کریک دیجیتال (Morgan Creek Digital)، بر این عقیده است که احتمال رسیدن قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال به ۱۰۰,۰۰۰ دلار وجود دارد. وی ضمن بیان اینکه این اتفاق تا پایان سال ۲۰۲۱ محتمل است، عرضه محدود بیت کوین را عامل رسیدن به این رقم دانست. او در ادامه افزود:

بیت کوین تازه به ۱۰,۰۰۰ رسیده است. هنوز فکر می‌کنم که تا پایان دسامبر ۲۰۲۱ به ۱۰۰,۰۰۰ دلار می‌رسد. عرضه محدود شده و تقاضا افزایش یافته است؛ زمان همه چیز را مشخص می‌کند.

رسیدن بیت کوین به ۱۰,۰۰۰ اتفاق بسیاری مهمی برای هودلرها یا سرمایه‌گذاران بلند مدت این ارز دیجیتال به شمار می‌آید. ویلی وو (Willy Woo)، از تحلیل‌گران ارزهای دیجیتال، در توییتر می‌نویسد:

شکستن این سد اتفاق بسیار مهمی است. عوامل فاندامنتال، همسو با این جهش به ۱۰,۰۰۰ دلار است.

کارشناسان امیدوار نسبت به افزایش بیشتر قیمت بیت کوین؛ منتظر ۱۰۰,۰۰۰ باشیم؟

بیتکوینر معروف: بیت کوین برای رسیدن به 100 هزار دلار استارت زده است! | ماینینگ | بیت کوین
آرتور هایس (Arthur Hayes)، بنیان‌گذار و مدیرعامل صرافی بیت مکس (BitMEX) نیز نسبت به آینده بیت کوین امیدوار است. او در توییتر نوشت:

هیچ چیز نمی‌تواند جلوی [بیت کوین] به سوی پیشرفت را بگیرد؛ [بیت کوین] آهسته و پیوسته در حال پیروزی است. بیایید با بیت کوین ۲۰,۰۰۰ دلاری همراه باشیم.

بیتکوینر معروف: بیت کوین برای رسیدن به ۱۰۰ هزار دلار استارت زده است!

جنبه‌های مختلفی از بیت کوین در موفقیتش تاثیرگذار است. سیاست‌های ضدتورمی، عرضه محدود و مشخص از جمله مشخصات فنی این ارز دیجیتال است که می‌توان آنها را از عوامل موفقیت دانست. از طرف دیگر می‌توان آن را از بسیاری از جهات با طلا مقایسه کرد؛ چرا که بیت کوین هم استخراج می‌شود و تعداد کل واحدهای آن محدود است.

حداکثر ۲۱ میلیون بیت کوین در نهایت در چرخه قرار خواهند گرفت. در حال حاضر نیز ۱۸ میلیون واحد از آنها استخراج شده است. ماه می (اردیبهشت) هاوینگ یا نصف شدن پاداش بیت کوین را پیش رو خواهیم داشت. پس از هاوینگ عرضه بیت کوین کاهش یافته و نرخ عرضه سالیانه آن به ۱.۷ درصد می‌رسد.

از سال ۲۰۱۰، بیت کوین به عنوان یک دارایی پرنوسان شناخته می‌شود. این مسئله سبب شده تا استفاده از آن توسط سردمداران اقتصاد در جهان با حرف و حدیث‌های بسیاری همراه باشد. از طرف دیگر عموم مردم در کوتاه‌مدت بیت کوین را ابزاری برای سفته‌بازی می‌بینند. بیت کوین همچنین تحت تاثیر گسترده رویدادهای سیاسی و جغرافیایی نیز هست؛ به عنوان مثال تنش‌های اقتصادی آمریکا و چین در اوایل سال ۲۰۱۹ سبب افزایش قیمت بیت کوین شد.

در این میان بسیاری از مردم سهام‌، ارزهای رایج (فیات) و دارایی‌های دیگر خود را به بیت کوین تبدیل کردند تا از آن‌ها محافظت کنند. اما این موضوع نشان می‌دهد که در بلند مدت، تبدیل شدن بیت کوین به یک ابزار پرداخت و تبادل ارزش، می‌تواند به پذیرش هر چه بیشتر آن کمک کند.

همچنین بخوانید:

جلو زدن بیت کوین از طلا بعد از هاوینگ؛ طلای دیجیتال واقعی

مایکل ون د پوپ (Michael van de Poppe)، از خبرگزاری کوین تلگراف، در توییتی با اشاره به اینکه قیمت بیت کوین به اوج قیمتی موقت رسیده است، سقوط محتمل را برای این ارز دیجیتال پیش‌بینی کرد. ون د پوپ در توییتش می‌نویسد:

فکر می‌کنم که بیت کوین کمی از این اوج فاصله بگیرد و در محدوده‌ای نزدیک نوسان کند. در بهترین حالت تا زمانی که موقعیت‌های خرید ثبت می‌شود در محدوده ۸,۷۵۰ تا ۹,۰۰۰ دلار در نوسان خواهد بود، اما شک دارم که به این قیمت‌ها برسیم. شکستن سطح مقاومت فعلی باعث خواهد شد تا هدف بعدی ۱۰,۴۰۰ تا ۱۰,۹۰۰ باشد.

اینستاگرام ارز ۷۲۴

همچنین ببینید

بازگشت بیت کوین

بازگشت بیت کوین از کف قیمتی ۶ هفته‌ای؛ حرکت بعدی چیست؟

بازگشت بیت کوین از کف قیمتی ۶ هفته‌ای؛ حرکت بعدی چیست؟ با بازگشت بیت کوین از …

استخراج ابری