خانه / بیت کوین / داده‌های درون‌زنجیره‌ای بیت کوین خبر از اصلاح قیمت می‌دهند

داده‌های درون‌زنجیره‌ای بیت کوین خبر از اصلاح قیمت می‌دهند

داده‌های درون‌زنجیره‌ای بیت کوین خبر از اصلاح قیمت می‌دهند : پس از سقوط قیمت بیت کوین به ۱۶,۰۰۰ دلار، هفته گذشته بار دیگر شاهد احیای قیمت و رسیدن آن به ۱۹,۰۰۰ دلار بودیم، اما از آن زمان قیمت بیت کوین وارد فاز تثبیت شده است و این در حالی است که شاخص‌های درون‌زنجیره‌ای از احتمال اصلاح دوباره خبر می‌دهند.

پس از سقوط قیمت بیت کوین به ۱۶,۰۰۰ دلار، هفته گذشته بار دیگر شاهد احیای قیمت و رسیدن آن به ۱۹,۰۰۰ دلار بودیم، اما از آن زمان قیمت بیت کوین وارد فاز تثبیت شده است و این در حالی است که شاخص‌های درون‌زنجیره‌ای از احتمال اصلاح دوباره خبر می‌دهند.

به گزارش کریپتواسلیت، همزمان با تثبیت قیمت بیت کوین، شاهد جهش‌های صعودی در بازار آلت کوین‌ها بودیم. این جهش‌ها برای برخی از ارزهای بازار دو رقمی بوده است.

داده‌های درون‌زنجیره‌ای بیت کوین خبر از اصلاح قیمت می‌دهند| بیت کوین | اتریوم | ارز دیجیتال | ماینینگ | دستگاه ماینر| خرید و فروش ارز

بر اساس یکی از تحلیل‌های درون زنجیره‌ای، بیت کوین در حال شکل‌دادن یک الگوی نزولی است که مشابه آن را در سال ۲۰۱۹ و زمانی که قیمت بیت کوین در اوج ۱۴,۰۰۰ دلاری خود بود، دیده بودیم.

به‌عقیده برخی از تحلیل‌گران، با نزدیک‌تر شدن به پایان سال ۲۰۲۰ و انتشار اخبار منفی در بحث‌های قانون‌گذاری، باید منتظر اصلاح بیت کوین باشیم. آنها معتقدند که این شرایط باعث ایجاد ترس در سرمایه‌گذاران می‌شود و احتمال دارد روند صعودی بیت کوین را متوقف کند.

کی یانگ جو (Ki Young Ju)، مدیرعامل شرکت تحلیلی کریپتوکوانت (CryptoQuant)، عنوان می‌کند که انتظار دارد قیمت بیت کوین در آینده‌ای نزدیک و به‌واسطه روندهای درون زنجیره‌ای اصلاح شود.

داده‌های درون‌زنجیره‌ای بیت کوین خبر از اصلاح قیمت می‌دهند

او با اشاره به «نرخ نهنگ‌ها» اعلام کرد که نگران وضعیت فعلی و اصلاح بیت کوین است. نرخ نهنگ‌ها نشان می‌دهد که چه درصد از سپرده‌گذاری‌ها در صرافی‌های آنی از جانب سرمایه‌گذاران دانه‌درشت انجام می‌گیرد. جو در ادامه گفت:

نرخ نهنگ‌ها در صرافی‌های آنی نشان می‌دهد که روند نزولی کوتاه‌مدت آغاز شده است. از نقطه‌نظر تاریخی، اگر این شاخص بیش از ۹۵ درصد شود، به آن معناست که ۹۵ درصدواریزها را ۱۰ واریز بزرگ تشکیل می‌دهند. این وضعیت نشان می‌دهد که احتمالا شاهد بازار نزولی یا نوسانات عرضی در بازار خواهیم بود.

همان طور که گفتیم، تا زمانی که این شاخص پایین‌تر از ۹۵٪ باشد، یعنی بیت کوین در ناحیه صعودی قرار دارد. این شاخص در سال‌های گذشته خود را ثابت کرده است و درصد اشتباهات کمی داشته است.

جو با ارائه مدلی نشان داد که ماه مارس (اسفند ۹۸)، زمانی که قیمت بیت کوین با سقوطی ۵۰ درصد به زیر ۴,۰۰۰ دلار رسید، این شاخص بالای ۹۵٪ قرار داشت. او در ادامه گفت که در بازار صعودی سال ۲۰۱۹ و زمانی که قیمت بیت کوین اوج ۱۴,۰۰۰ دلاری خود را ثبت کرد هم شاخص نرخ نهنگ‌ها بالای ۹۵٪ بود. به‌گفته او در مقاطع دیگری هم شاهد اتفاقی مشابه بودیم.

او در ادامه و در توییتی دیگر عنوان کرد که داده‌ها حاکی از فروش حجم بالایی از بیت کوین‌ها توسط ماینرهاست. برخی این وضعیت را نشانه‌ای از رویکرد نزولی ماینرها در ارتباط با قیمت بیت کوین می‌دانند و ادعا می‌کنند که آنها با این کار خود را برای روند پیش‌رو آماده می‌کنند.

نباید فراموش کرد که برخی از شاخص‌های تکنیکال هم نشانه‌هایی نزولی در بازار را نشان می‌دهند.

پائول پال (Raoul Pal)،‌ مدیرعامل ریل ویژن (Real Vision)، معتقد است که در هفته‌های آینده ممکن است شاهد اصلاح بیت کوین باشیم. او با تکیه بر شاخص «TD9» که نقاط عطف قیمت بیت کوین را محاسبه می‌کند، نوشت:

بیت کوین به طور بالقوه با یکسری سرعت‌گیر در مسیر خود رو‌به‌رو است … اندیکاتور Tom Demark Seqquential یا TD9، خوشه‌ای با وزن دو ۱۳ و یک ۹ نشان داده و در روز آتی ممکن است یک ۹ دیگر به آن اضافه شود. به‌طور خلاصه این اعداد در دنباله متوالی این اندیکاتور در بالای کندل‌های قیمت نشان داده می‌شوند. سیگنال نزول قیمت با رسیدن این اعداد به ۹ صادر می‌شود. این به آن معناست که در این ۹ کندل متوالی، هر کندل بالاتر از چهار کندل قبلی خود بسته شده است.

نباید فراموش کرد که پال یکی از سرمایه‌گذاران کهنه‌کار وال استریت است که از حامیان پروپاقرص بیت کوین هم به شمار می‌آید.

در حال حاضر هر واحد بیت کوین در محدوده ۱۹,۳۰۰ دلار معامله می‌شود و نوساناتی ۱ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته داشته است. سهم پادشاه ارزهای دیجیتال از بازار ۶۱.۷ درصد است.

اینستاگرام ارز ۷۲۴

همچنین ببینید

ماینینگ

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند …

استخراج ابری