خانه / بیت کوین / بیت کوین فاصله چندانی با ثبت بدترین عملکرد فصلی خود از سال ۲۰۱۸ ندارد

بیت کوین فاصله چندانی با ثبت بدترین عملکرد فصلی خود از سال ۲۰۱۸ ندارد

بیت کوین فاصله چندانی با ثبت بدترین عملکرد فصلی خود از سال ۲۰۱۸ ندارد :

به دنبال کاهش قابل‌توجه قیمت بیت کوین در ۳ ماه گذشته، این دوره در حال تبدیل شدن به یکی از بدترین فصل‌های بیت کوین از سال ۲۰۱۸ است. سرمایه‌گذاران نهادی و ماینرها در حال فروش بیت کوین‌های خود هستند، با این حال داده‌های گلاسنود نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بلندمدت به انباشت بیت کوین ادامه می‌دهند.

به گزارش کوین تلگراف، بیت کوین آماده است تا یکی از بدترین دوره‌های ۳ ماهه خود از سال ۲۰۱۸ را پشت سر بگذارد. علاوه بر این، دوره ۳ ماهه اخیر بیت کوین در حال تبدیل شدن دومین فصل بد بیت کوین (از حیث عملکرد) از سال ۲۰۱۴ تا به حال است.

بیت کوین فاصله چندانی با ثبت بدترین عملکرد فصلی خود از سال ۲۰۱۸ ندارد

بیت کوین فاصله چندانی با ثبت بدترین عملکرد فصلی خود از سال ۲۰۱۸ ندارد | بیت کوین | اتریوم | ارز دیجیتال | ماینینگ | دستگاه ماینر | خرید و فروش دستگاه ماینر

بر اساس دادهایی که وب‌سایت اسکیو (Skew) منتشر کرده است، قیمت بیت کوین در ۳ ماه گذشته حدود ۴۶ درصد کاهش یافته است و این دوره تاکنون ظعیف‌ترین عملکرد را پس از ۳ ماهه اول سال ۲۰۱۸ به خود اختصاص داده است. در آغاز سال ۲۰۱۸ قیمت بیت کوین تنها در عرض ۳ ماه چیزی حدود ۵۰ درصد از اوج ۱۹,۰۰۰ دلاری خود در سال ۲۰۱۹ سقوط کرد.

از ابتدای سال ۲۰۱۹ تاکنون، این تنها چهارمین باری است که بازدهی بیت کوین در یک دوره ۳ ماهه منفی می‌شود. پیش از این قیمت بیت کوین در ۳ ماه اول سال ۲۰۲۰، ۳ ماه چهارم سال ۲۰۱۹ و ۳ ماه سوم سال ۲۰۱۹، به ترتیب ۱۰.۶، ۱۳.۶ و ۲۱.۵ درصد کاهش یافته بود.

گزارش هفتگی کوین شیرز (CoinShares) از وضعیت جریان پول صندوق دارایی‌های دیجیتال، نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران نهادی برای ششمین هفته متوالی در حال فروش بیت کوین‌های خود هستند. تنها در ۷ روز گذشته ۸۹ میلیون دلار از حساب صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بیت کوین خارج شده است.

به طور کلی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال برای سومین هفته متوالی با خروج سرمایه روبه‌رو شدند و هفته گذشته هم سرمایه‌گذاران این بخش ۷۹ میلیون دلار از دارایی‌های خود را از بازار خارج کردند. با این وجود، گزارش‌های کوین شیرز نشان می‌دهد که صندوق‌های ترکیبی که چند ارز دیجیتال مختلف را در بر می‌گیرند، در این مدت ۱۰ میلیون دلار ورودی داشته‌اند که ۱.۲ میلیون دلار آن مربوط به پولکادات و ۸۰۰,۰۰۰ دلار آن مربوط به ریپل بوده است.

سرمایه‌گذاران نهادی تنها بخشی نیستند که دارایی بیت کوین خود را کاهش می‌دهند؛ بر اساس داده‌های وب سایت تحلیلی گلاسنود (Glassnode)، میزهای معاملاتی فرابورس (OTC) و ماینرها هم در حال کاهش موجودی بیت کوین خود هستند.

داده‌های گلاسنود نشان می‌دهد که ذخیره بیت کوین میزهای معاملاتی به پایین‌ترین سطح خود از مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۹۸) رسیده است. علاوه بر این، ماینرهای بیت کوین هم به دنبال ممنوع شدن استخراج ارزهای دیجیتال در چین، در هفته‌های اخیر اقدام به فروش دارایی‌های خود کرده‌اند.

با وجود تمام این اتفاقات عده‌ای هنوز ناامید نشده‌اند. آنتونی پامپلیانو (Anthony Pompliano)، پادکستر مشهور بیت کوین در یوتیوب، با انتشار توییتی خطاب به بیش از ۱ میلیون دنبال‌کننده خود در توییتر نوشت که بدون توجه به ارزش دلاری بیت کوین، در حال افزایش دارایی‌های خود است.

پومپلیانو خود را یک «معامله‌گر شرور که ضررهایش را تضمین می‌کند» توصیف کرد و گفت که هیچ سرنخی برای پیش‌بینی قیمت بیت کوین در کوتاه‌مدت ندارد و به همین خاطر است که بر چشم‌انداز بلندمدت بیت کوین تأکید می‌کند.

از طرفی دیگر، داده‌های گلاسنود نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بلندمدت بیت کوین، آدرس‌هایی که تاکنون هرگز دارایی خود را نفروخته‌اند، از زمان سقوط قیمت بیت کوین از اوج تاریخی خود در آوریل (اردیبهشت)، به شکل قابل توجهی موجودی خود را افزایش داده‌اند.

اینستاگرام ارز ۷۲۴

همچنین ببینید

ماینینگ

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند …

استخراج ابری