خانه / بیت کوین / موجودی بیت کوین صرافی‌ها به کمترین میزان در ۶ ماه گذشته ؛ صعودی قریب‌الوقوع در راه است؟

موجودی بیت کوین صرافی‌ها به کمترین میزان در ۶ ماه گذشته ؛ صعودی قریب‌الوقوع در راه است؟

موجودی بیت کوین صرافی‌ها به کمترین میزان در ۶ ماه گذشته ؛ صعودی قریب‌الوقوع در راه است؟

خطر شکل‌گیری یک فروش گسترده در بازار بیت کوین هر روز کم‌رنگ‌تر می‌شود، چراکه داده‌های تازه نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران در حال انباشت هستند. با این حال تحلیل‌گران همچنان درباره چشم‌انداز نامشخص بازار در کوتاه‌مدت هشدار می‌دهند.

به گزارش کوین تلگراف، حجم بیت کوین موجود در صرافی‌های ارز دیجیتال از اواسط ماه مه (اردیبهشت) به طور پیوسته کاهش یافته است. این موضوع نشان می‌دهد که فروش گسترده سرمایه‌گذاران دیگر به پایان رسیده است.

موجودی بیت کوین صرافی‌ها به کمترین میزان در ۶ ماه گذشته ؛ صعودی قریب‌الوقوع در راه است؟

موجودی بیت کوین صرافی‌ها به کمترین میزان در ۶ ماه گذشته ؛ صعودی قریب‌الوقوع در راه است؟ | بیت کوین | اتریوم | ارز دیجیتال | ماینینگ | دستگاه ماینر |

داده‌های وب‌سایت تحلیلی سنتیمنت (Santiment) نشان می‌دهد که موجودی بیت کوین صرافی‌های ارز دیجیتال به پایین‌ترین سطح خود از ابتدای ژانویه (دی) رسیده است. سنتیمنت روز دوشنبه هم در توییتی نوشت که رسیدن به کف ۶ ماهه نشانه خوبی است، چراکه این موضوع نشان می‌دهد خطر فروش گسترده سرمایه‌گذاران کاهش یافته است.

واریز بیت کوین به صرافی‌ها در اوایل ماه مه (اردیبهشت) شدت گرفت و در نهایت در اواسط همان ماه به شکل‌گیری یک فروش گسترده در بازار منجر شد. در ادامه فروش بیت کوین در ۱۹ مه (۲۹ اردیبهشت) به اوج خود رسید که در نهایت به سقوط ۱.۲ تریلیون دلاری ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال ختم شد.

داده‌های مربوط به ورودی و خروجی صرافی‌ها یکی از معیارهای بسیار مهم برای تشخیص روند قیمت در کوتاه‌مدت و میان‌مدت است. افزایش حجم خالص ورودی بیت کوین به صرافی‌های ارز دیجیتال نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران دارایی خود را احتمالاً با هدف فروش از کیف پول‌های سرد خارج کرده‌اند. برای مثال در ماه مه (اردیبهشت)، که قیمت بیت کوین از ۶۰,۰۰۰ دلار به نزدیکی ۳۰,۰۰۰ دلار سقوط کرد، ورودی بیت کوین صرافی‌های ارز دیجیتال به بالاترین سطح خود از زمان همه‌گیری کرونا در مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۹۸) رسیده بود.

با اینکه بیت کوین همچنان در یک روند نزولی باقی مانده است، سرمایه‌گذاران هر روز دلایل بیشتری برای شکل‌گیری یک روند صعودی پیدا می‌کنند. افزایش سرعت پذیرش بیت کوین در آمریکای جنوبی، جا‌به‌جایی قابل پیش‌بینی ماینرهای چینی به کشورهای دیگر و معیارهایی که نشان از بازگشت بازار دارند، دلایلی برای خوش‌بین بودن به روزهای آینده است.

از طرفی دیگر، تحلیلگران همچنان درباره چشم‌انداز نامشخص بازار در کوتاه‌مدت هشدار می‌دهند و بسیاری از چهره‌های مطرح این حوزه هم اصلاح شدیدتر بازار در سال جاری را پیش‌بینی کرده‌اند.

اینستاگرام ارز ۷۲۴

همچنین ببینید

ماینینگ

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند …

استخراج ابری