خانه / بیت کوین / برخی از معامله‌گران بیت کوین روی قیمت ۲۰۰ هزار دلار تا پایان سال شرط بسته‌اند

برخی از معامله‌گران بیت کوین روی قیمت ۲۰۰ هزار دلار تا پایان سال شرط بسته‌اند

برخی از معامله‌گران بیت کوین روی قیمت ۲۰۰ هزار دلار تا پایان سال شرط بسته‌اند :

برخی از معامله‌گران بازار اختیار پیش‌بینی می‌کنند که قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۱ شش رقمی خواهد شد. این در حالی است که بیت کوین ماه گذشته ۳۵ درصد از ارزش خود را از دست داد و در حال حاضر هم جای پای چندان محکمی ندارد.

به گزارش کوین دسک، داده‌های لاویتاس (Laevitas) نشان می‌دهد که روز پنجشنبه، ۴۲۵ بیت کوین اختیار خرید با قیمت توافقی ۲۰۰,۰۰۰ دلار و تاریخ سررسید ۳۱ دسامبر (روز پایانی سال ۲۰۲۱)، در صرافی دریبیت معامله شده است. شایان ذکر است که قیمت توافقی این قراردادها ۵ برابر قیمت فعلی بیت کوین است.

اختیار خرید، یک قرارداد مشتقه است که به خریدار حقی برای خرید یک دارایی (دارایی پشتوانه قرارداد) در تاریخی مشخص با قیمتی مشخص می‌دهد. نکته‌ای که باید مدنظر قرار داد این است که این قرارداد الزامی برای خرید برای خریدار به همراه ندارد. روی کاغذ، وقتی یک خریدار، اختیار خریدی با قیمت توافقی ۲۰۰,۰۰۰ دلار و تاریخ سررسید ۳۱ دسامبر می‌خرد، در واقع انتظار دارد که قیمت بیت کوین تا پایان سال به این ناحیه برسد.

برخی از معامله‌گران بیت کوین روی قیمت ۲۰۰ هزار دلار تا پایان سال شرط بسته‌اند

برخی از معامله‌گران بیت کوین روی قیمت ۲۰۰ هزار دلار تا پایان سال شرط بسته‌اند |  بیت کوین | اتریوم | ارز دیجیتال | ماینینگ | دستگاه ماینر |

صد البته، حجم معاملات این قبیل قراردادها نسبت به حجم قراردادهای مشابه که در گذشته شاهدش بودیم کمتر است. یکی از دلایل چنین پیش‌بینی‌هایی، امیدواری به روند بلندمدت قیمت بیت کوین است. از آنجایی که تا پایان سال ۲۰۲۱ حدود شش ماه زمان باقی است، این معامله‌گران امیدوارند بیت کوین رشد قابل‌توجهی داشته باشد.

از سوی دیگر، در حال حاضر قیمت توافقی قراردادهای اختیار معامله اختلاف بسیار زیادی با قیمت بیت کوین در صرافی‌های آنی دارد؛ این یعنی می‌توانید اختیار خرید بیت کوین را با ۰.۰۱۸ بیت کوین (۶۹۸ دلار) در دریبیت بخرید.

این موضوع قراردادهای اختیار این چنینی را مانند بلیت‌های لاتاری می‌کند. به عبارت دیگر، اگر قیمت بیت کوین به این ناحیه نرسد، خریدار به ازای هر قرارداد تنها ۶۹۸ دلار از دست می‌دهد. این در حالی است که روی کاغذ، احتمال افزایش ارزش قراردادهای اختیار در صورت بازگشت احساسات مثبت به بازار، بالا است.

از این شرایط می‌توان به‌عنوان فرصت‌هایی کم‌ریسک یاد کرد که در روندهای صعودی دیده می‌شود. مثلا، در ماه مارس (اسفند ۹۹)، معامله‌گران به شکلی گسترده به خرید قراردادهای اختیار خرید با قیمت توافقی ۸۰,۰۰۰ دلار روی آوردند. در آن زمان قیمت بیت کوین جهش خوبی را تجربه کرده بود و بالای ۵۰,۰۰۰ دلار نوسان می‌کرد.

قیمت بیت کوین دو ماه پیش به اوج خود در ۶۵,۰۰۰ دلار رسید. از آن زمان تا به حال حاضر شاهد تثبیت قیمت زیر ۴۰,۰۰۰ دلار بودیم. در حال حاضر هم هر واحد بیت کوین در محدوده ۳۵,۲۰۰ دلار معامله می‌شود.

داده‌های تازه نشان می‌دهد قراردادهای خرید باز بین ۳۰۰,۰۰۰ تا ۴۰۰,۰۰۰ دلار هم رفته‌رفته در حال افزایش است.

به طور کلی، وضعیت فعلی بازار معاملات اختیار ارزهای دیجیتال نزولی است که نشان‌دهنده ترس از سقوط بیشتر است. چولگی نسبت اختیار به خرید یک تا سه‌ماهه و شش‌ماهه در حال بازگشت به سطوح مثبت است. این موضوع بیانگر آن است که اختیار فروش (رویکرد نزولی) ارزش بیشتری نسبت به اختیار خرید (رویکرد صعودی) دارد.

اینستاگرام ارز ۷۲۴

همچنین ببینید

ماینینگ

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند …

استخراج ابری