خانه / بیت کوین / تحلیل‌گران انتظار دارند قیمت بیت کوین تا ۱۳,۰۰۰ دلار اصلاح شود؛ بررسی ۳ دلیل اصلی

تحلیل‌گران انتظار دارند قیمت بیت کوین تا ۱۳,۰۰۰ دلار اصلاح شود؛ بررسی ۳ دلیل اصلی

تحلیل‌گران انتظار دارند قیمت بیت کوین تا ۱۳,۰۰۰ دلار اصلاح شود؛ بررسی ۳ دلیل اصلی : عده‌ای از معامله‌گران بیت کوین انتظار دارند که بازار با اصلاحی شدیدتر همراه باشد، اما در عین حال عنوان می‌کنند که نباید احتمال جهش به ۱۸,۰۰۰ دلار را نادیده گرفت.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین روز گذشته را در محدوده‌ای بالاتر از ۱۷,۰۰۰ پشت سر گذاشت. این در حالی است که پیش از آن شاهد اصلاح شدید قیمت از ۱۹,۴۰۰ دلار بودیم. معامله‌گران معتقدند که در کوتاه‌مدت، احتمال سقوط بیشتر پادشاه ارزهای دیجیتال وجود دارد.

آنها از چرخه های تاریخی، سطوح فیبوناچی و رکوردشکنی قراردادهای آتی باز به‌عنوان عواملی یاد می‌کنند که ممکن است باعث چنین سقوطی شود.

تحلیل‌گران انتظار دارند قیمت بیت کوین تا ۱۳,۰۰۰ دلار اصلاح شود؛ بررسی ۳ دلیل اصلی

تحلیل‌گران انتظار دارند قیمت بیت کوین تا ۱۳,۰۰۰ دلار اصلاح شود؛ بررسی ۳ دلیل اصلی | بیت کوین | اتریوم | ارز دیجیتال | ماینینگ | دستگاه ماینر|

قیمت بیت کوین پس از ثبت اوج تاریخی خود در سال ۲۰۱۷، چندین بار سقوط‌هایی ۲۰ الی ۳۰ درصدی را تجربه کرد. با وجود ادامه روند، همزمان با ورود افراد بسیاری به بازارهای مشتقه، شاهد سقوط در بازار بیت کوین بودیم.

با تکیه بر همین داده‌های تاریخی، معامله‌گران معتقدند که اگر تاریخ تکرار شود، باید منتظر سقوط قیمت بیت کوین به محدوده ۱۴,۵۰۰ تا ۱۳,۸۰۰ دلار باشیم.

در بدترین حالت، برخی تحلیل‌گران عنوان می‌کنند که قیمت بیت کوین ممکن است به اوج ماه اوت (مرداد) سقوط کند. اگر این اتفاق بیفتد، هدف قیمت بیت کوین ۱۲,۴۶۸ دلار خواهد بود.

یکی از معامله‌گران با نام مستعار سالسا تکیلا (Salsa Tekila)، در اظهارنظری گفت که دورنمای تکنیکال بازار بیت کوین نسبتاً واضح است. او معتقد است که اگر قیمت بیت کوین از ۱۷,۵۰۰ دلار عبور کند و در آنجا تثبیت شود، روند بار دیگر صعودی می‌شود. این در حالی است که اگر قیمت بیت کوین پایین‌تر از این میزان بماند، کاهش قیمت به ۱۳,۰۰۰ دلار تا ۱۱,۰۰۰ دلار دور از ذهن نخواهد بود.

تحلیل‌گران از سطح اصلاحی ۰.۶۱۸ فیبوناچی به‌عنوان یکی از پراهمیت‌ترین نواحی قیمت یاد می‌کنند که ممکن است خریداران در آنجا اقدام به خرید بیت کوین کنند.

این ناحیه در نمودار در محدوده ۱۳,۵۰۰ دلار قرار دارد. پایین‌تر از ۱۳,۵۰۰ از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و سقوط به زیر آن، نشان از تغییر روند خواهد داشت.

وقتی قراردادهای آتی باز بیت کوین در محدوده‌ای بالای ۱ میلیارد دلار بماند، قیمت میل به سقوط خواهد داشت.

طبق گزارش‌ها، در طول تاریخ بیت کوین، معمولا با افزایش معاملات در بازارهای آتی، قیمت نیز اصلاح می‌شود.

داده‌های اسکیو (Skew) نشان می‌دهد که قراردادهای باز در پلتفرم‌های آتی مطرح از ۱ میلیارد دلار عبور کرده است. قراردادهای آتی باز در صرافی OKEx، پلتفرم قراردادهای آتی باینس و بازار آتی CME، سه بازار آتی مهم بیت کوین، به‌ترتیب ۱.۴، ۰.۹۴ و ۰.۹۳ میلیارد دلار برآورد شده‌اند.

برخی دیگر از تحلیل‌گران بر این باورند که حتی احتمال افزایش قیمت و رسیدن به سطوح بالاتر از ۱۸,۰۰۰ دلار هم ممکن است. آنها همچنین معتقدند که احتمال دارد پیش از اصلاح گسترده، شاهد رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۸,۰۰۰ دلاری باشیم.

مایکل ون دپوپ (Michael van de Poppe)، معامله‌گر مطرح بازار سهام آمستردام، در اظهارنظری گفت که قیمت بیت کوین در محدوده‌ای بالاتر از ۱۶,۰۰۰ دلار قرار دارد.

این مسسله ممکن است باعث جهش به ۱۸,۰۰۰ دلار شود. داده‌های مرتبط با نهنگ‌های بازار هم نشان می‌دهد که ۱۶,۰۰۰ دلار به‌عنوان یک سطح حمایتی قدرتمند عمل می‌کند.

کریپتو کاپو (Crypto Capo)، از تحلیل‌گران توییتر هم معتقد است که احتمال رسیدن قیمت بیت کوین ۱۸,۰۰۰ دلار، پیش از اصلاح قیمت وجود دارد.

اینستاگرام ارز ۷۲۴

همچنین ببینید

ماینینگ

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند …

استخراج ابری