خانه / اتریوم / خالق اتریوم: بعد از اتریوم ۲.۰ عرضه اتر سالی دو میلیون واحد خواهد بود؛ کاهش ۵۰ درصدی تورم

خالق اتریوم: بعد از اتریوم ۲.۰ عرضه اتر سالی دو میلیون واحد خواهد بود؛ کاهش ۵۰ درصدی تورم

خالق اتریوم: بعد از اتریوم ۲.۰ عرضه اتر سالی دو میلیون واحد خواهد بود؛ کاهش ۵۰ درصدی تورم : به گفته ویتالیک بوترین، عرضه اتر پس از راه‌اندازی نسخه دوم اتریوم (اتریوم ۲.۰) به شدت کاهش خواهد یافت.

به گزارش کوین تلگراف، ویتالیک بوترین، از بنیان‌گذاران اتریوم، در مصاحبه اخیر خود با پادکست «POV Crypto» گفت که عرضه اتر پس از به‌روزرسانی اتریوم ۲.۰ با کاهش محسوسی همراه خواهد بود. وقتی که صحبت بر سر تفاوت‌های میان بیت کوین و اتریوم بود، بوترین به تشریح دلایل انتخاب اثبات سهام برای به‌روزرسانی جدید مکانیزم اجماع این شبکه پرداخت. او در این خصوص گفت:

یکی از دلایلی که اثبات سهام را انتخاب کردیم این بود که می‌خواستیم عرضه [توکن‌‌ها] را به شدت کاهش دهیم. در اتریوم ۲.۰ اگر تمام مشترکان شرکت داشته باشند، فکر می‌کنم که روی کاغذ سالیانه چیزی در حدود ۲ میلیون اتر عرضه شود.

به گفته او، در شبکه آزمایشی (تست نت) فعلی، نرخ عرضه سالیانه اترها ۱۰۰,۰۰۰ واحد است. نرخ عرضه اترها در شبکه اصلی فعلی نیز ۴.۷ میلیون واحد در سال است. با عرضه اتریوم ۲.۰ انتظار می‌رود که عرضه اترها در سال چیزی در حدود ۱۰۰,۰۰۰ تا ۲ میلیون واحد باشد. در این میان محتمل‌ترین میزان عرضه، بسیار کمتر از بیشینه این محدوده خواهد بود.

خالق اتریوم: بعد از اتریوم ۲.۰ عرضه اتر سالی دو میلیون واحد خواهد بود؛ کاهش ۵۰ درصدی تورم

بوترین خاطر نشان کرد که عرضه کل در چرخش نیز ممکن است با کاهشی خالص در زمان حجم بالای تراکنش‌ها روبه‌رو شود؛ چرا که در این زمان بخشی از کارمزد از بین خواهد رفت و به اصطلاح سوزانده می‌شود. او با بیان اینکه وقتی که یک تراکنش ارسال می‌کنید، کارمزد تراکنش به دو بخش تقسیم می‌شود، بخش اول به عنوان پاداش به ماینر تعلیق می‌گیرد و بخش دیگر می‌سوزد، افزود:

[در شبکه] یک پارامتر اصلیِ کارمزد وجود دارد که پروتکل آن را اخذ می‌کند.
یکی دیگر از به‌روزرسانی‌های کلیدی در شبکه اتریوم، اصلاح اندازه بلاک در پاسخ به فعالیت‌های شبکه است. بوترین در این باره می‌گوید:

به جای اینکه کارمزد تراکنش‌ها تغییر کند، اندازه بلاک‌ها تغییر می‌کند.

با به‌کارگیری چنین مکانیزمی مشکل فعلی کاربران مبنی بر دشواری پیش‌بینی کارمزد مناسب و همچنین مشکل پردازش طولانی‌مدت رفع می‌شود.

در روزهای گذشته شاهد انتشار اخباری بودیم که حاکی از پیوستن (به عنوان اعتبارسنج) یکی از استخرهای تحت نظر صرافی اوککس (OKEx) به شبکه آزمایشی توپاز بود. در حال حاضر شبکه آزمایشی توپاز ۲۴,۰۰۰ اعتبارسنج دارد. نکته جالب اینجاست که ۲۰,۰۰۰ اعتبارسنج تنها در عرض ۴ روز به این شبکه وارد شدند.

اینستاگرام ارز ۷۲۴

همچنین ببینید

بازگشت بیت کوین

بازگشت بیت کوین از کف قیمتی ۶ هفته‌ای؛ حرکت بعدی چیست؟

بازگشت بیت کوین از کف قیمتی ۶ هفته‌ای؛ حرکت بعدی چیست؟ با بازگشت بیت کوین از …

استخراج ابری