خانه / آموزش / راهنمای تجزیه و تحلیل بنیادی ارزهای رمزنگاری شده

راهنمای تجزیه و تحلیل بنیادی ارزهای رمزنگاری شده

تجزیه و تحلیل

این مقاله اهمیت انجام تجزیه و تحلیل بنیادی ارزهای رمزنگاری (کریپتوکارنسی) را مورد بررسی قرار می دهد و اینکه چگونه می­توانید قبل از سرمایه ­گذاری خود تحلیل و دقت عمیق­ تری در مورد آنها داشته باشید. حرکت به جهان ارزهای دیجیتال می تواند به علت استفاده گسترده از اصطلاحات کامپیوتری و مفاهیم فنی آن که گهگاه ممکن است شما را گیج کنند،تاحدی ناخوشایند باشد.

علاوه بر این، با توجه به ظهور نسبتا جدید این تکنولوژی، یافتن منابع ساختاری برای کمک به شما در این سفر و شناخت و تحلیل ارزهای دیجیتال تا حدی دشوار می نماید. (همچنین میتوانید به مقاله اصطلاحات معمول ارزهای دیجیتال مراجعه نمایید.) در اینجا ما یک راهنمای جامع رایگان برای سرمایه گذاری در دنیای ارزهای رمزنگاری آماده کرده­ ایم!

اهمیت انجام تجزیه و تحلیل توسط خودتان

در روشهای سرمایه گذاری سنتی مانند سهام، تجزیه و تحلیل بنیادی به ارزیابی سلامت مالی و میزان اعتبار یک شرکت بر اساس اظهارات مالی آن می پردازد. اگر اعداد نمایش خوبی داشته باشند، می توانیم اطمینان حاصل کنیم که این شرکت دارای پایه محکمی از بعد مالی است و بنابراین می توانیم در آن سرمایه­ گذاری کنیم.

با این وجود، تجزیه و تحلیل بنیادی برای سرمایه­گذاران در ارزهای دیجیتال،  به طور کلی کاملا متفاوت است به این دلیل که هیچ نوع اظهارنامه یا بیانیه مالی برای ارزهای رمزنگاری  وجود ندارد. چرا؟

زیرا:

  1. کریپتوکارنسی­ ها (ارزهای رمزنگاری) شرکت نیستند، بلکه نشان دهنده ارزش یا دارایی های یک شبکه هستند. پایداری آن بر تولید درآمد نیست، بلکه به طور مستقیم به مشارکت جامعه (کاربران، استخراج­ کنندگان و توسعه دهندگان) بستگی دارد. هر کدام از ارزهای رمزنگاری، یک برنامه کاربردی مختلف از تکنولوژی بلاک چین هستند و معمولا غیر متمرکز هستند.
  2. فضای رمزنگاری و ارزهای دیجیتال در مراحل ابتدایی خود است و تقریبا تمام رمزگشایی ها در مراحل توسعه خود قرار دارند. این بدان معنی است که موارد استفاده محدود از آنها در حال حاضر در دنیای واقعی وجود دارد و به همین دلیل، رکوردهای کمی از این ارزهای دیجیتال ثبت شده اند تا بتوان در شناسایی و تحلیل از آنها سود جست.

بنابراین، تجزیه و تحلیل بنیادی در مورد ارزهای رمزنگاری دیجیتال باید با روش متفاوتی انجام شود. با توجه به ماهیت پیچیده ارزهای رمزنگاری و تکنولوژی زیربنایی آن، تحقیقات برای ارزیابی قابلیت حیات و پتانسیل سودآوری آنها بسیار مهم است. این تضمین می کند که ما تصمیمات سرمایه گذاری بهتری بگیریم و در چرخه تجارت  ارزهای دیجیتال باقی بمانیم.

اما مهمتر از همه، درک درستی از اصول پایه کریپتوکارنسی است که شما را قادر می سازد نظرات و مواضع خودتان را داشته باشید، که البته به دلیل پیچیدگی این تحلیل­ها بسیار نادر است. (همچنین نگاه کنید به: خطرات سرمایه­ گذاری در کریپتوکارنسی) با این حال، نگران نباشید که همه چیز پیچیده به نظر می رسد! ما یک راهنمای جامع و آسان برای درک بهتر شما ایجاد کرده ایم. شروع کنیم!

 

یافتن منابع مناسب اطلاعات

دانش، قدرت است. برای ارزیابی یک ارز دیجیتال، ابتدا باید بدانیم کجا منابع اصلی اطلاعات مربوط به آن را دریافت کنیم. در این قسمت آشنا میشوید که از چه منابعی میتوانید اطلاعات صحیح دریافت کنید:

  1. مقاله (White paper) مربوط به ارز دیجیتال

وایت پیپر، یک پیشنهاد دقیق توسط تیم توسعه است که اهداف و مکانیزم سکه (ارز رمزنگاری) را مشخص می کند. این مقالات، منبع اصلی ارزیابی بنیادی سکه است. قبل از سرمایه گذاری، همیشه باید مقاله پروپزال مربوط به سکه را بخوانید. اشکال این روش البته این است که ممکن است متن آن با توجه به استفاده از اصطلاحات و مفاهیم فنی تا حدی پیچیده باشد که به طور متوسط ​​درک آن برای عموم سخت باشد. (همچنین نگاه کنید به: Crypto ICO (آی-سی- او  رمزنگاری) در مقابل سهام IPO: تفاوت چیست؟)

  1. کانال یا وبلاگ مربوط به سکه

این کانال رسمی و اصلی ارتباطی با تیم اصلی توسعه ارز رمزنگاری شده است. به کانال مربوط به ارز رمزنگاری شده بپیوندید و تعاملات تیم توسعه سکه با جامعه و مخاطبان را مشاهده کنید. سؤالاتی را برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سکه بپرسید. شما همچنین باید به روز رسانی های انجام شده توسط توسعه دهندگان را در وبلاگ رسمی آنها دنبال کنید.

  1. انجمن های مربوط به ارزهای رمزنگاری نظیر: Reddit / Bitcointalk / Steemit

انجمن ها یک راه عالی برای شناخت بهتر سکه ها، و همچنین احساس مشتریان و معامله گران در موردسکه هستند. شما می توانید تعاریف ساده­ای از مفاهیم خاص و یا تجزیه و تحلیل آسان سکه را در انجمن ها پیدا کنید، البته اگر انجمن به خوبی شکل گرفته باشد. تنوع افکار به شما امکان می دهد تا مکانیزم و پتانسیل سکه را به مراتب بهتر درک کنید، به ویژه اگر شما به لحاظ فنی اطلاعات زیادی نداشته باشید.

اگر شما با اصطلاحات فنی خیلی آشنا نیستید، یک نکته خوب برای شما جستجو با عبارت «ELI5» است که به معنی «توضیح دادن به من مثل کودک ۵ ساله» است. (همچنین نگاه کنید به: سکه (ارز رمزنگاری)، توکن و آلت کوین: تفاوت چیست؟)

(آنالیز Naviaddress ICO)

 

مترجم: سرکار خانم محبی

حق ترجمه و نشر محفوظ است

همچنین ببینید

ماینینگ

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند …

استخراج ابری