خانه / بیت کوین / ۴۵ میلیون دلار بیت کوین و بیت کوین کش از یک نهنگ چینی دزدیده شد

۴۵ میلیون دلار بیت کوین و بیت کوین کش از یک نهنگ چینی دزدیده شد

۴۵ میلیون دلار بیت کوین و بیت کوین کش از یک نهنگ چینی دزدیده شد : یک سرمایه‌گذار چینی که با نام «ژوجیانفو» (Zhoujianfu) شناخته می‌شود، طی یک حمله تعویض سیم‌کارت (SIM-Swap) چهل و پنج میلیون دلار از دارایی‌های دیجیتال خود را از دست داد.

به گزارش اف‌ایکس استریت، این مبلغ شامل ۳۰ میلیون دلار بیت کوین کش و ۱۵ میلیون دلار بیت کوین است.

حمله تعویض سیمکارت به حمله‌ای گفته می‌شود که در آن هکر با گول زدن اپراتور تلفن همراه و ارائه مدارک جعلی، شماره سیمکارت قربانی را به سیمکارت دیگری که در اختیار خودش است، منتقل می‌کند. طی این فرآیند، بدون اینکه کاربر متوجه شود، هکر می‌تواند با استفاده از سیمکارتی که حالا متعلق به او است، به حساب‌های حساس قربانی مانند ایمیل‌ها، حساب بانکی و حساب صرافی‌ها دسترسی پیدا کند.

ژوجیانفو با ارسال پیام زیر در ردیتِ (Reddit) بیت کوین از ماینرهای بیت کوین کش و جامعه ارز دیجیتال کمک خواسته است:

این آدرس کیف پول من است. تراکنش فقط سه تاییدیه دارد، من کلیدهای خصوصی کیف پولم را دارم. از ماینرها یا هر یک از اعضای جامعه ارزهای دیجیتال کمک می‌خواهم. قطعاً با این کار مژدگانی بزرگی نصیب شما خواهد شد.

۴۵ میلیون دلار بیت کوین و بیت کوین کش از یک نهنگ چینی دزدیده شد | بیت کوین | ماینر | ماینینگ | دستگاه ماینر | خرید و فروش ارز دیجیتال | ارز 724

۴۵ میلیون دلار بیت کوین و بیت کوین کش از یک نهنگ چینی دزدیده شد

رهگیری دارایی‌های دزدیده شده نشان می‌دهد که حمله‌کننده دارایی‌ها را از آدرس اصلی به آدرس‌های مختلف فرستاده است و برای جلوگیری از شناسایی آن‌ها را با کوین‌های دیگر معاوضه کرده است.

دووی وان (Dovey Wan)، یکی از بنیان‌گذاران شرکت «Primitive Crypto» در توییتی نوشت:

یک نهنگ ۳۰ میلیون دلار بیت کوین کش را به خاطر دزدی از سیم‌کارت از دست داده است. او همچنین ادعا می‌کند که ۱۵ میلیون دلار بیت کوین نیز از دست داده. او هم‌اکنون به کمک ماینرها نیاز دارد. من در حال صحبت با صاحبان استخرهای بزرگ بیت کوین کش هستم. این واقعاً بی‌رحمانه است.

اینستاگرام ارز ۷۲۴

همچنین ببینید

بازگشت بیت کوین

بازگشت بیت کوین از کف قیمتی ۶ هفته‌ای؛ حرکت بعدی چیست؟

بازگشت بیت کوین از کف قیمتی ۶ هفته‌ای؛ حرکت بعدی چیست؟ با بازگشت بیت کوین از …

استخراج ابری