خانه / بیت کوین / ۲۷۰ هزار واحد بیت کوین در یک ماه گذشته به کیف پول‌های شخصی منتقل شده است

۲۷۰ هزار واحد بیت کوین در یک ماه گذشته به کیف پول‌های شخصی منتقل شده است

۲۷۰ هزار واحد بیت کوین در یک ماه گذشته به کیف پول‌های شخصی منتقل شده است : گلاسنود (Glassnode) در آمار تازه خود با اشاره به انتقال ۲۷۰,۰۰۰ واحد بیت کوین به کیف پول‌های شخصی در ۳۰ روز گذشته، عنوان کرده است که سرمایه‌گذاران رویکردی بلندمدت در ارتباط با بازار اتخاذ کرده‌اند.

به گزارش کوین تلگراف، علیرغم افزایش قیمت بیت کوین، سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال با انتقال ارزهای دیجیتال خود به کیف پول‌های شخصی، به‌دنبال سرمایه‌گذاری بلندمدت هستند. انتقال ۲۷۰,۰۰۰ بیت کوین به این کیف پول‌ها در ۳۰ روز گذشته گواهی بر این ادعا است.

گلاسنود با اشاره به این حجم از بیت کوین‌ها، عنوان می‌کند که در ابتدای ماه جاری میلادی، این عدد ۱۷۵,۰۰۰ واحد بیت کوین بوده است.

در بخش دیگری از گزارش گلاسنود آمده است که نقدینگی بازار بیت کوین، به‌صورت مداوم در ۹ ماه گذشته کاهش یافته است. نقدینگی بازار به مجموع دارایی‌هایی گفته می‌شود که برای خرید و فروش (عمدتاً در صرافی‌ها) وجود دارد. این نقدینگی در دسترس در حال حاضر ۲۱.۳ درصد است و نشانه‌ای از تغییر در آن هم دیده نمی‌شود

۲۷۰ هزار واحد بیت کوین در یک ماه گذشته به کیف پول‌های شخصی منتقل شده است | بیت کوین | اتریوم | ارز دیجیتال | ماینینگ | دستگاه ماینر| خرید و فروش ارز |

۲۷۰ هزار واحد بیت کوین در یک ماه گذشته به کیف پول‌های شخصی منتقل شده است

کاهش نقدینگی در بازار بیت کوین را می‌توان یک نشانه صعودی دانست. از سوی دیگر، سرمایه‌گذاران خرد و دانه‌درشت جدید، خواهان کاهش عرضه بیت کوین هستند؛ چراکه با کاهش عرضه و با فرض ثابت ماندن تقاضا، انتظار می‌رود شاهد افزایش قیمت یک دارایی باشیم. گلاسنود برآورد می‌کند که حدود ۸۰ درصد از ۱۸.۶ میلیون واحد بیت کوین در گردش، در کیف پول‌های صرافی‌ها ذخیره شده باشند و از همین رو به آنها نقدینگی در بازار گفته می‌شود.

طبق تعریف گلاسنود، اگر بیشتر از ۲۵ درصد از مبلغ ورودی به یک کیف پول خرج شود، موجودی کیف پول در دسته‌بندی نقدینگی در بازار قرار می‌گیرد. به‌عبارت دیگر، اگر خرج‌کرد یک کیف پول، بیشتر از ۲۵ درصد مبلغ ورودی به آن باشد، در این دسته‌بندی قرار می‌گیرد.

از ۳.۹ میلیون بیت کوینی که گلاسنود آنها را نقدینگی در دسترس بازار به حساب می‌آورد، حدود ۶۱ درصد یا ۲.۳۸ میلیون واحد متلعق به صرافی‌های متمرکز است. داده‌های کریپتوکوانت (CryptoQuant) نشان می‌دهد که موجودی صرافی‌ها از ماه ژوییه تا به حال ۱۳.۸ درصد کاهش یافته است.

افزایش سرمایه‌گذاران نهادی و بعلیدن بیت کوین‌های موجود در بازار توسط آنها، از جمله عوامل اصلی کاهش میزان این بیت کوین‌هاست. بیت کوین ترژریز (Bitcoin Treasuries) برآورد می‌کند که در حال حاضر ۳۳ نهاد سرمایه‌گذاری، بیش از ۱.۲ میلیون واحد بیت کوین، معادل ۶.۵ درصد از عرضه بیت کوین را در اختیار دارند.

در روزهای گذشته، ذخیره بیت کوین گری اسکیل، به‌طور متوسط ۲۵,۰۰۰ واحد افزایش یافته است. موجودی صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین گری اسکیل (Grayscale)، دیروز ۶۴۱,۵۲۳.۷ واحد عنوان شد. برای مقایسه بهتر باید گفت که در هر روز حدود ۹۰۰ واحد بیت کوین استخراج می‌شود. گلاسنود گزارش می‌کند که به‌طور میانگین، از ژوییه سال گذشته تا به امروز، حدود یک‌سوم از این تعداد به صرافی‌ها وارد می‌شود.

داده‌های شرکت سرمایه‌گذاری سوئیس‌بورگ (SwissBorg) هم نشان می‌دهد که در نیمه دوم سال ۲۰۲۰، سرمایه‌گذاران نهادی ۲۳۰ درصد بیشتر از بیت کوین‌هایی که تازه استخراج می‌شوند، بیت کوین خریده‌اند. با اضافه‌کردن تقاضای شرکت‌هایی مثل پی پل و اسکوئر (Square) و با احتساب بیت کوین‌هایی که هر روز دسترسی به آنها برای همیشه از دست می‌رود، تقاضا ۵۰۰ درصد بیشتر از بیت کوین‌هایی است که تازه استخراج می‌شوند.

بلک راک (BlackRock)، بزرگترین شرکت سرمایه‌گذاری در دنیا، چندی پیش در نامه‌ای به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) اعلام کرد ممکن است ابزارهای مشتقه سرمایه‌گذاری بیت کوین را به خدمات سرمایه‌گذاری خود اضافه کند. دارایی‌های تحت مدیریت این شرکت در ابتدای سال ۲۰۲۱ حدود ۷.۸۱ تریلیون دلار اعلام شد که ۷ برابر ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال است.

اینستاگرام ارز ۷۲۴

همچنین ببینید

ماینینگ

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند …

استخراج ابری