خانه / مجله / ژاپن سومین تست کننده بزرگ بیت کوین در شبکه لایتنینگ است

ژاپن سومین تست کننده بزرگ بیت کوین در شبکه لایتنینگ است

ژاپن به عنوان سومین کشور بزرگ در تولید برق، یکی از اولین شرکت‎های معروف  دنیا است که از تکنولوژی بیت‎کوین برای پرداخت، استفاده کرده است.

کمپانی انرژی برق چابو، به اثبات مفهوم بیت‎کوین محلی و اینترنت وسایل (IOT) ورود کرده است. نایوتا، کسی است که در مورد چگونگی کاربرد پرداخت بیت کوین از طریق شبکه لایتنینگ، پروتکلی در حال توسعه که قول کاهش هزینه‎ها برای کاربران بیت کوین را داده است ، تحقیق کرده است.

چابو با استخدام ۱۵٫۰۰۰ کارمند و بیش از ۲۰۰ دستگاه تولید برق اکنون از لایتنینگ استفاده می‎کند تا روشی و الکویی جدید برای پرداخت پول برق مشتریانش ایجاد کند.

برای تست کردن این روش چابو و نایوتا تا کنون نشان داده‎اند که چگونه قبض برق به یک وسیله برقی فرستاده می‎شود و زمانی که پرداخت شود بلافاصله برق به آن وسیله برقی در زندگی واقعی می‎رسد و آن را به کار می‎اندازد.

هایدی هیرو مدیر ارشد کمپانی انرژی برق چابو به کوین دسک گفته است این تست قسمتی از بازاریابی شرکت می‎باشد و نشان می‎دهد که بیت کوین چگونه به نیاز انرژیِ اینترنت وسایل پاسخ می‎دهد. او همچنین گفته است هنوز هیچ برنامه‎ای برای پذیرش پرداخت‎های لایتنیگ از سوی مشتریان ندارد.

 

 

به این ترتیب داستان چابو از طرف ارزهای دیجیتالی تقویت شد اما توانایی‎های کنونی آنها باعث ناامید شدنشان بود. باید این نکته گفته شود که چابو، مدتی روی بیت کوین تست و آزمایش کرد اما با این هشدار روبه‎رو شد که بلاک چین آن جوری که آنها تبلیغات کرده بودند ارزان نبود.

ایچی کاوا به کوین دسک گفت: چون هزینه برق اندک است (لایتنینگ)لازم است که هزینه استفاده عمومی از بلاک چین‏ها کاهش یابد.

نایوتا مدیر ارشد کنیچی کوریموتو معتقد است که این تست نشانه‎ای برای هدفی بزرگ‎تر است_ بهره‎ای اقتصادی با استفاده از بیت کوین برای تحویل پرداخت‎های اینترنتی وسایل، بصرفه با و لایتنینگ.

او می‎گوید برای IOT و اپلکیشن‎های بلاکچین، پرداخت‎های بی‎درنگ مورد نیاز است. نشان داده شد که پرداخت‎های لایه دوم می‎تواند راه حل باشد.

لایتنینگ + الکترسیته = <3

اما فقط چابو و نایوتا در این تست شرکت نداشتند.

برای نشان دادن کار لایتنینگ، دو شرکت یک گره لایتنینگ را به شارژر یک وسیله برقی وصل کردند و آن را به یک ماشین متصل کردند، در آنجا یک نرم‎افزار ژاپنی کار گذاشته شد و کدهای نرم افراز موبایل به ان اضافه شد تا تجربیات کاربر را جمع‎آوری کند.

وقتی کلید ارسال فشار داده می‎شود، نرم‎افرار با شارژر از طریق وای فای یا بلوتوث ارتباط برقرار می‎کند، پیام را دریافت  و انرژی را به جریان می‎اندازد.

می‎توانید فیلم کارکرد آن را در ویدئوی نایوتا ببینید.

 

قابل توجه است که این شرکت‎ها از بیت کوین واقعی، مانند بعضی از تست‎های بی ملاحظه که اخیرا انجام شده، در تست‎ها استفاده نمی‎کردند. آنها از بیت کوین‎های بدلی در شبکه‎ای بسته استفاده می‎کردند که روی آن کنترل بیشتری داشته باشند.

گذشته از این جزئیات، تست موفقیت‎آمیز بود و نشان می‎داد که لایتنینگ می‎تواند پرداخت‎های کوچک و فوری را برای شارژ وسایل برقی، انجام دهد.

سخنگوی نایوتا، هیتومی موری‎یاما می‎گوید که معتقد است این روش، روزی برای پارکینگ‎ها پیشنهاد می‎شود. کاربران می‎توانند به آسانی از پرداخت‎های بیت کوین لایتنینگ برای شارژ ماشین‎هایشان استفاده کنند درست به همان صورتی که امروزه این شارژها توسط کارت‎های اعتباری انجام می‎شود.

او می‎گوید [لایتنینگ] این امکان را بوجود می‎آورد که سیستم مدیریت شارژی کاملا قابل اعتماد، با هزینه‎ای کم راه اندازی کرد.

تاثیر و چشم‎انداز

با این وجود، در‎حالیکه این نست نشان دهنده چیزی است که در دیگر بلاکچین‎ها اتفاق می‎افتد.تستی است که اندازه و دامنه چابو و دیگر عناصر مربوط به ان را نیز نشان می‎دهد.

همانطور که لچیکاوا، تاکید می‎کند، تجربه چابو هنوز در مرحله اولیه اثبات مفهوم است و هنوز جزئیاتی در مورد اثر آن بر تولید شرکت و همچنین مقدار پولی که در این پروژه باید هزینه شود، نامعلوم است. نایوتا قصد دارد این پروزه را تا آخر ادامه دهد.

موریاما به کوین دسک گفته است: ما انقدر مطالعات و ازمایشات خود را ادامه می‎دهیم تا به بهترین ساختار برای شبکه لایتنینگ درمورد اینترنت وسایل دست یابیم.

کوریموتو می‎گوید نایوتا هم اکنون در حال کار کردن است تا از مطابق بودن نرم‎افزارش با سه نرم‌افزار تکمیلی شبکه لایتنینگ که امروزه بیشتر مورد استفاده هیتند، اطمینان حاصل کند.

کوریموتو می‎گوید او کارمندانش را با توسعه دهندگان لایتنیگ از طریق لیست ایمیلی از آنها، آشنا کرده است تا به طور نزدیک از پیشرفت‎های این تکنولوژی آگاهی پیدا کند.

 

شرکت پرداخت‎های دیجیتالی اسکور در مرحله به کاربردن بیت لایسنس در یک مزایده است تا گزینه خرید بیت کوین را در نرم‎افزار کش اپ خود گسترش دهد.

یک سخنگوی سکور این ادعا را در تویتی در روز سه‎شنبه تایید کرد که این شرکت قصد دارد تا گزینه خرید و فروش بیت کوین را در این فضا افتتاح کند. شرکت هنوز پاسخی برای این پرسش‎‏ها در مورد اینکه آیا شرکت نرم‎افزاری برای این کار درنظر دارد یا اینکه در حال آماده کردن نرم‎افزاری هست، پاسخ نداده است.

تا به امروز تعداد کمی از شرکت‎ها بیت لایسنس را پذیرفته‎اند چهارچوب قانونی آن برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ پایه‎گذاری شد نقص‎های گاه به گاه آن موجب شد تا تعدادی از شرکت‎ها استفاده از آن را متوقف کنند، اگرچه نظرات اخیر قانون‎گذاران ایالات نشان می‎دهد که بیت لایسنس باید بازبینی‎های داشته باشد  تا این نگرانی‎ها را کاهش دهد.

بعلاوه، کش اپ هم اکنون در وایومینگ برای کاربران موجود است و بار مسئولیت را برای شرکت‎هایی که خدمات ارز دیجیتالی ارائه می‎دهند، کاهش می‎دهد. قبلا راه‎اندازی  رمزها عمدتأ به دور از ایالت بود اما این حرکت در این ماه و معاف کردن شرکت‎ها از قوانین انتقال پول وایومینگ، به طور مؤثری راه گریز از چنین شیوه‎ای را از بین برد.

نرم‎افزار پرداخت قبلا قوانین بیت کوین را برای بیشتر کاربران آمریکایی در ماه ژانویه تخفیف داده بود به جز مشتریانی در چهار ایالت که قوانین سخت‎تری داشتند مانند وایومینگ و نیویورک.

گزارش توسط  مایکل دل کستیلو انجام شده است.

عباسپور

 

همچنین ببینید

ماینینگ

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند …

استخراج ابری