خانه / بیت کوین / چگونگی فروش بیتکوین

چگونگی فروش بیتکوین

چگونگی فروش بیتکوین

 

این روزها تقریبا در تمام روش های موجود برای خرید بیت کوین، گزینه ای برای فروش نیز وجود دارد.

خودپردازهای بیت کوین مستثنی هستند – بعضی از آن ها این امکان را می دهند که بیت کوین خود را با پول نقد تعویض کنید. این “سایت” شما را به سمت دستگاه های خود پرداز بیت کوین در منطقه هدایت می کند که البته این قابلیت در کشور عزیز ما هنوز فعال نشده است.

تمام صرافی های آنلاین، به شما اجازه فروش را نیز همانند خرید می دهند. این که کدام صرافی را برای فروش بیت کوینتان انتخاب می کنید، بستگی به این دارد که شما چه برنامه ای برای سرمایه گذاری در ذهن پرورانده اید: سرمایه گذار کوچک، کارگزار سازمانی یا معامله گر؟

برخی از پلت فرم ها مانند GDAX و Gemini با توجه به سفارشات بزرگ سرمایه گذاران سازمانی و معامله گران نهادینه شده اند.

مشتریان جزئی نیز می توانند بیت کوین خود را در صرافی هایی نظیر Coinbase , Kraken , Bitstamp , Poloniex و غیره به فروش برسانند. هر صرافی آنلاین دارای یک رابط کاربری متفاوت بوده و برخی خدمات مرتبط مانند ذخیره سازی ایمن ارزها را ارائه می دهند. برخی نیاز به تایید هویت برای همه ی مبادلات داشته، درحالیکه مابقی آنها در صورتی که با مقادیر کوچک ارز درگیر باشند به اهراز هویت احتیاجی ندارند.

(البته این نکته را نیز نباید از نظر دور ساخت که باید هرگونه سود حاصل از فروش ارز را به موسسه مالیاتی مربوطه اعلام کرد!)

می توان در صورت تمایل، بیتکوین خود را با سایر ارزها به جای پول نقد عوض نمود. برخی از صرافی ها مانند ShapeShift بر روی این سرویس متمرکز شده اند و به شما امکان می دهند که میان بیت کوین، اتریوم، لایتکوین،ریپل، دَش و چندین ارز دیگر مبادله کنید.

اما گزینه دیگر، فروش مستقیم است. می توان به عنوان یک فروشنده در پلت فرم هایی مانند LocalBitcoins,  BitQuick,  Bittylicious و BitBargain ثبت نام کرده و اگر سایرین قیمت پیشنهادی را پسند نمایند با فرد تماس حاصل می کنند.  تراکنش های مالی، پس از آنکه طرف اول معامله قبول کرد تا مقدار توافق شده بیت کوین را به آدرس مشخص شده انتقال دهد، عموما از طریق واریز مستقیم یا وایرکردن پول (Wire) به حساب بانکی شخص انجام می گیرد.

همچنین می توان پس از اینکه والت بیت کوین ایجاد شد، ارز خود را به دوستان یا خانواده فروخت؛ به این ترتیب که بیتکوین منتقل شده، پول نقد یا پرداخت اینترنتی انجام گرفته و درکنار هم یک نوشیدنی گرم صرف می شود!

(توجه: عموما ایده ی ملاقات رودررو با غریبه ها برای مبادله بیتکوین عمل مناسبی نیست. باید بسیار مراقب این نوع دیدارها بود.)

 

ک

 

همچنین ببینید

ماینینگ

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند …

استخراج ابری