خانه / اتریوم / چرا اتریوم در بازار نزولی نیز قوی به نظر می رسد؟

چرا اتریوم در بازار نزولی نیز قوی به نظر می رسد؟

این مقاله نگاهی به دلیل قوی بودن اتریوم در بازار نزولی دارد که اخبار مهمی در آینده‎ای قابل پیش بینی به همراه دارد و به آن امیدهای روشنی هست.

به نظر می‎رسد وقت آن رسیده از بعضی جنبه‎های منفی که اخیرا بازار ارز دیجیتالی را در بر گرفته چشم پوشی کنیم. حساسیت نسبت به اتریوم به طور عجیبی مشابه Q4 2016 است مخصوصا وقتی که DAO و نتیجه آن که از ۲۰٫۰۰ دلار به ۶٫۰۰ دلار سقوط کرد و اضطرابی به وجود آورد.

در اینجا نگاه کوتاهی به اتریوم (ETH) داریم که در دوره‎های کوتاه، متوسط و بلند مدت قوی به نظر می‎رسد.

 

دوره کوتاه مدت:

 1. راه اندازی مرورگر موفق DAPP

اولین (و بزرگترین) مرورگر/ استور DAPP روی اتریوم راه اندازی شده است و یا به زودی راه اندازی می‎شود.

 • Maker تا کنون موفقیتی بی‎نظیر بوده است و به زودی تا آخر این سال کوینی ثابت خواهد شد. میکر به نظر می‎رسد پروژه‏ای انقلابی در درون و خارج از خود باشد. که با اکوسیستم اتریوم همکاری می‎کند و کمک می‎کند که هر دوی آنها در یک راستا پیش روند.
 • Golem گولم به نظر می‎رسد به زودی Brass  را روی نت اصلی راه اندازی کند. این یکی از زیباترین پروژه‎ها است، هم در مسیر اصلی و هم در جمع ارزهای دیجیتالی . بعضی از اعتبارات به خاطر گرایش تیم به دادن قول و عمل نکردن به آن تیره شده است  (و روابط عمومی ضعیف انها). با این وجود اگر آنها بتوانند حتی اندکی از انچه به دنبالش هستند را تحویل بدهند GNT (و با توجه به گستره ETH) می‎تواند خود را نشان دهد و توجهات زیادی را به خود جلب کند .
 • Digix توکن‎هایی با پشتوانه طلا نوعی دیگر از ارز دیجیتالی ثابت هستند ولی از همه متمهتر آنها اولین توکنیزه کردن دارایی‎های واقعی جهان هستند. آنها به زودی در نت اصلی اتریوم منتشر می‎شوند.
 • Augur در هفته‎های آینده روی شبکه اصلی راه‌اندازی می‎شود. بازارهای پیش بینی برای بلاکچین‎ها مناسب هستند. و بله کاربران Augar بیشتر از استفاده کنندگان شرط‎بندی روی ورزش‎ها هستند. افراد و سازمان‎ها می‎توانند به طور یکسان خود را در گستره‎های کوچک و بزرگ محافظت کنند (اطلاعات بیشتر: بلاکچین و بانک‎ها: تناسب خوبی است؟)

*مثلا: فریدای کشاورز برای محصولاتش در فصول خشک که در منطقه او حاکم می‎شود، نگران است. او نصمیم می‎گیرد تا خود را با ایجاد یک بازار پیش بینی که در آن شرط می‎بندد در چهار فصل آینده حداقل یک فصل خشک هست، بیمه می‎کند. اگر شرط را ببازد ، عالی است چون هر چهار فصل بارانی بوده است و به محصولات او آسیببی نرسیده است. اگر شرط را ببرد پول شرط را جمع می‎کند و از آن فصل خشک (و محصولاتی که خشک شدند) سود می‎برد. این نوع خود بیمه کردن، فقط در سطح مؤسساتی ممکن است و به مقداری که احتمالا گران است و یا برای افراد عادی منطقی به نظر نمی‎رسد .Augar این امر را به طور کامل غیر متمرکز و در سطح گسترده امکان‎پذیر کرده است. (اطلاعات بیشتر: تحلیل ریسک‎های ارز دیجیتالی: کوین‎های موجود با ICO تفاوت دارند

۲٫اجماع ۲۰۱۸: 

شاید این بزرگترین کنفرانس بلاکچین در غرب باشد. کنفرانس سال قبل زمانی تشکیل شد که ETH به ۱۰۰ دلار رسید (به نظر می‎رسد عجیب باشد که به عقب برگردیم و بعضی از شرکت کنندگان در کنفرانس را ببینیم که از این گذشته خجالت زده‎اند). ۱۴-۱۶ می، باید نقطه عطفی خوب برای بلاکچین و به خصوص اتریوم باشد.

۳٫عملکرد قیمت:

هم بیت کوین (BTC)  و هم  ETH به نظر می‎رسد به ترتیب روی حدود ۶٫۵۰۰- ۷٫۵۰۰ دلار و ۳۷۰-۴۱۰ توافق کرده‎اند. گاوها و خرس‎ها به توافق رسیده‎اند تا در مزرعه و جنگل خودشان به آرامی زندگی کنند. (مطالعات بیشتر: سود بیت کوین با آلتکوین تفاوت دارد: مقایسه درآمدها بین سرمایه‎گذاری بیت کوین و آلتکوین ).

دوره متوسط:

۱٫راه حل‎های مقیاسی

مؤسس اتریوم به طور جدی به دنبال راه حل‎های مقیایب (همچنین بیرون رفت از PoW) است. پلاسما، شاردینگز، کسپر همگی اولویت‎هایی برای تاسیس و متحدانی در ساخت  بلاکچینی مقیاسی و غیر متمرکز هستند. اگر کسی بتواند این کار را انجام دهد آن کس آنها هستند. (نکته ، مقیاس بلاک چین را به مدت تقریبا ۱۰ سال گرفتار کرده است اما مقیاس، همه شبکه‎ها و سازمان‎ها را گرفتار می‎کند.). سوال یک میلیون دلاری این است که آیا اتریوم می‎تواند به Web 3.0  که می‎خواهد برسد یا فقط یک راه حل بلاک چین است. در اینجا نگاهی به یکی از راه حل‎های قابل قیاس اتریوم ؛ شاردینگ می‎اندازیم.

 1. شراکت در پروژه اتریوم

EEA به افزودن شرکای جالب ادامه می‎دهد و در نظر دارد تا بازاریابی خود را تقویت کند اما شاید بیشتر در دوره متوسط برای تقویت بازار خود. یک کمپین بازاریابی شفاف همان چیزی است که اتریوم به آن نیاز دارد تا مسیر اصلی خود به رأس قیمت و تطبیق را بدست اورد.

 1. سرمایه‎گذاری مؤسساتی

خصوصیات تنظیم شده فیزیکی اولین گام به جهت ETFها است که اجازه می‎‏دهد مؤسسات بیشتری همراه با آخرین دارایی خود به آن وارد شود. و وقتی گفته می‎شود مؤسساتی منظور فقط سازمان‎ها و بانک‎ها نیستند بلکه صندوق‎های مستمری و تأمین کنندگان مالی با ترلیون‎ها پولی است که در اختیار دارند. حتی بدون ETFها یا دیگر وسایل سرمایه‎گذاری سنتی می‎توان افزایش تعداد صندوق های تامینی، صندوق های خانوادگی و شرکت هایی که در هیئت مدیره قرار می گیرند و خرید ارز دیجیتالی را به عنوان بخشی از نمونه کار خود انجام می دهند، را تصور کرد.

 1. اثبات سهام

PoW در رسانه‎های اصلی دارای شهرتی بدی است؛ گران است، دوستدار محیط زیست نیست (هیچ کسی موافق میزان حجم آلودگی که PoW در آن شریک است، نمی‏باشد اما هیچ کس نمی‎گوید مشارکت آن بیشتر از PoS نیست)، و در حال حاضر از جوامع و مقاماتی که نمی‎خواهند قدرت‎شان را به تعداد انگشت شمار منابع ارز دیجیتالی، بفروشند، رانده شده است. PoW همچنین از نظر اقتصادی منجر به مرکزیت گرایی می‎شود. سهام با خود شفافیت می‎آورد درست مانند امنیت بلاک چین . PoS اگر با موفقیت تکمیل شود می‎تواند ETH را جذاب‎ترین ارز دیجیتالی کند. (علاوه بر شبکه و پلتفوری که راه اندازی می‎کند). (اطلاعات بیشتر: راهنمای اتریوم هارد فورک: اتریوم کلاسیک، اترزیرو و متروپلیس)

دوره طولانی مدت

 1. Web 3.0

اگر ETH بتواند به سطحی که هدف آن هست برسد و بتواند پلتفورم تقویت شده DAPP را ایجاد کند، دنیا را تغییر می‎دهد (و قیمت به احتمال زیادی آن را منعکس می‎کند). حتی اگر ETH قصد دارد تا فقط تکیه‎گاهی غیر متمرکز با استفاده از پروزه‎های بلاک چین ایجاد کند، قیمت همچنان می‎تواند اوج بگیرد.

 1. dApp استور

این قیاسی خوب نیست ولی اگر اتریوم یک dApp استور شود و ETH سوخت / هزینه برای عملکرد بلاک چین اتریوم باشد. باید به دنبال نسخه جدید استورهای انرویدی و اپل باشید. دارندگان  ETH و سهامداران، چه به صورت انفرادی چه گروهی سهامی مفید از dAppاستور در اختیار خواهند داشت که هم از استفاده از پلتفورم سود می‎یرند (کمیابی/ امنیت  و غیره) و هم از فعالیت قیمتها و سهام. این کار به تنهایی بازاری نزدیک به ترلیون دلار ایجاد می‎کند (اطلاعات بیشتر: راهنمای ارزش ارز دیجیتالی: چگونه ارز دیجیتالی را ارزش گذاری کنیم).

 1. تطبیقات گسترده

اگر اتریوم بلاک چینی برای افراد و راه حل‎های سرمایه شود (که در چشم انداز امروزی بهترین کار است) تقاضا و ارزش ETH با هم ارتباط پیدا خواهند کرد. و همانطور که از ۱۰ سال تکامل اینترنت می‎دانیم (مطالعه شود: رسانه‎های اجتماعی)، شبکه‏ها تاثیری ژئومتریک بر ارزش، هنگام گسترده شدن، داشته‎اند. که عبارتنداز:

 • وادار کردن هزاران نفر برای استفاده از نرم‎افزارهای بلاک چین اتریوم به طور روزمره – قیمت عالی است.
 • وادار کردن یک میلیون نفر برای استفاده از نرم‎افزارهای بلاک چین اتریوم به طور روزمره – قیمت خیلی بالا است.
 • وادار کردن یک بیلیون نفر برای استفاده از نرم‎افزارهای بلاک چین اتریوم به طور روزمره_ قیمت غیر قابل باور است.

(اطلاعات بیشتر: تکامل ارز دیجیتالی: مشکل امروزی با پول )

 1. استفاده غیرقابل پیش بینی

وقتی اینترنت تطابقات اصلی خود را بدست آورد همه به دنبال این بودند که چه استفاده‎ای می‎شود از آن کرد، ایده بازار اینترنت محور تقریبا مضحک به نظر می‎رسید؛ چه کسی چیزی را بدون اینکه ببیند، لمس کند، بو کند و یا امتحان کند می‎خرد؟ همین موضوع در مورد بانک‎ها پیش آمد خرید، ذخیره دانش و غیره. ما در مورد این فرایند می‎دانیم. بلاک چین چه چیزهای دیگری را ممکن خواهد کرد؟ می‎توانیم الآن در مورد آنها بدانیم؟ ده سال پیش می‎توانستید تصور کنید تا به یک ناوگان وسیله نقلیه در گوشی خود فراخوان بدهید؟ پنج سال پیش چطور؟

تکنولوژی افسار گسیخته است. اتریوم و بلاک چین روی لبه تیغ قرار دارند و فقط با شتاب در حال ساختن خود هستند.

 

مترجم: سرکار خانم عباسپور

حق ترجمه و نشر محفوظ است

همچنین ببینید

تحلیلگر ارزهای دیجیتال: یک نشانه نزولی می‌تواند کار دست اتریوم دهد | بیت کوین | اتریوم | ارز دیجیتال | ماینینگ | خرید و فروش دستگاه | خرید و فروش ارز |

تحلیلگر ارزهای دیجیتال: یک نشانه نزولی می‌تواند کار دست اتریوم دهد

تحلیلگر ارزهای دیجیتال: یک نشانه نزولی می‌تواند کار دست اتریوم دهد :  در حالی که …

استخراج ابری