خانه / اخبار جهان / شکستن رکورد نزولی اتریوم از آغاز سال ۲۰۱۸

شکستن رکورد نزولی اتریوم از آغاز سال ۲۰۱۸

نرخ قیمت اتریم (ETH) در سه ماه اول سال ۲۰۱۸ به میزان ۴۷٫۵ درصد افت کرد. این بدترین افت سه ماهه در پیشینه آن است.

هنگامی که افت قابل ملاحظه ای به صورت یک رکود اقتصادی عمومی رخ داد و باعث آسیب زدن به بازار های ارز دیجیتال شد، این مسئله همچنین با مشکلات منحصر به فردی مخصوصا برای اتریم تشدید شد.

با این حال، اگرچه که این کاهش در نگاه اول بزرگ به نظر می رسد، اما در مقایسه با مقدار عجیب و غریب ۹۳۸۲ درصد افزایش قیمت اتر در سال ۲۰۱۷ ، جزئی است.

با نگاهی به داده های تاریخی بالا ، بدترین عملکرد سه ماهه ارز های دیجیتال، (همانطور که در سایت CoinMarketCap ذکر شده است) در پایان سال ۲۰۱۶ اتفاق افتاد. هنگامی که به میزان ۳۹٫۶ درصد از ۱۳٫۲ دلار به ۷٫۹۷ دلار کاهش یافت. اما چه چیزی در سال ۲۰۱۸ اشتباه پیش رفت ؟

ژانویه : رکورد های بالا برای اتریم

اتریم سال جدید را بر یک solid note شروع کرد. در ۱۳ ژانویه به رکورد بالای ۱۴۳۲ دلار افزایش یافت. با این حال بازارکلی در نیمه دوم ماه، آن را به زیر ۱۰۰۰ دلار کشید. نرخ ارز دیجیتال به مقدار ۱۱۱۸ دلار در ۳۱ ژانویه بسته شد. ( ۴۷ درصد در ماه افزایش یافته است. )

در آن زمان جامعه سرمایه گذار (investor) ، اتریم را به عنوان یک سرمایه امن (safe haven) برای بازار رمزنگاری در نظر گرفت. منطق پشت این عمل این بود که همواره یک تقاضای پایدار برای این توکن وجود دارد.، با توجه به این که اکثر عرضه اولیه کوین ها (ICOs) بر اساس این پلت فرم ساخته شده اند و سازندگان مجبور هستند که هزینه های خود را در کوین اتریم پرداخت کنند. با این حال این امتیاز اضافه پس از دو ماه از گذشت آن ثابت کرد که نقطه ضعف اتریم می باشد.

فوریه : جلسات نظارتی ایالات متحده نگرانی در مورد ICO ها (عرضه اولیه کوین) را افزایش می دهد.

در یک جلسه قبل از کمیته بانکداری مجلس سنا (Senate Banking Committee) در ۶ فوریه ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) بر نگرانی درباره کلاهبرداری ICO تمرکز داشت.-در روزی که قیمت ها به حدود ۶۵۰ دلار رسید.

با این حال، اتریم به ۵۷۴ دلار کاهش پیدا کرد و بهبود بازار گسترده کلی را در پی داشت. با این وجود، این بهبود قیمت پس از یک ماه در حدود ۱۰۰۰ دلار را به اتمام رساند. وتا پایان ماه، اتریم به ۸۵۰ دلار کاهش یافت.- به طوری که ماهانه ۲۳ درصد کاهش پیدا کرد.

مارس : با شروع اقدامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، و همچنین ممنوعیت تبلیغات در فضای مجازی، فروش ناگهانی این ارز شدت گرفت.

قیمت ها در روز ۱۸ مارس پس از آن که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تایید کرد که ده ها ICO رامورد بررسی قرار می دهد، به زیر ۵۰۰ دلار کاهش یافت. به علاوه، ممنوعیت آگهی های ارز های دیجیتال توسط غول های فناوری مانند گوگل، فیس بوک و توییتر نیز به قیمت کمک نکرد. به طور کلی اتر در ماه مارس به دنبال فروش ناگهانی بازار گسترده تر ، به میزان ۵۳ درصد تثبیت شد.

با این حال، در حالی که سه ماه اول سال ۲۰۱۸ برای دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان، توسط بازار سرمایه پرطرفدار نبوده است ، اما این ارز هنوز سالانه بیش از ۷۰۰ درصد است.

 

 

مترجم: سرکار خانم کلماتی

حق ترجمه و نشر محفوظ است

همچنین ببینید

تحلیلگر ارزهای دیجیتال: یک نشانه نزولی می‌تواند کار دست اتریوم دهد | بیت کوین | اتریوم | ارز دیجیتال | ماینینگ | خرید و فروش دستگاه | خرید و فروش ارز |

تحلیلگر ارزهای دیجیتال: یک نشانه نزولی می‌تواند کار دست اتریوم دهد

تحلیلگر ارزهای دیجیتال: یک نشانه نزولی می‌تواند کار دست اتریوم دهد :  در حالی که …

استخراج ابری