خانه / آموزش / شناخت ارزهای دیجیتال با بازی تاج و تخت 

شناخت ارزهای دیجیتال با بازی تاج و تخت 

وارد بازی سکه ها شوید

همانطور که گفته شده، سری سریال های محبوب تلویزیونی ‘گیم آف ترون” یا بازی تاج و تخت، روشی ساده برای شناخت ارزهای رمز گذاری شده است.

بازی تاج و تخت (بازی رومیزی)

 بازی تاج و تخت (انگلیسی: یک بازی رومیزی استراتژیک می‌باشد که توسط کریستسن تی. پترسن ‏ ساخته و توسط فانتزی فلایت گیمز ‏در سال ۲۰۰۳ منتشر گردید. این بازی بر اساس سریال فانتزی ترانه یخ و آتش از جرج آر. آر. مارتین ساخته شده است. در سال ۲۰۰۴ دنباله‌ای برای این بازی با نام برخورد پادشاهان منتشر گردید که در ادامه و در سال ۲۰۰۶، دنباله دیگری با نام طوفان شمشیرها برای این مجموعه ارائه گردید.

بازی تاج و تخت، به بازیکنان اجازه می‌دهد تا با اداره چندین خانه بزرگ از خاندان‌های مشهور، در زمینه کنترل پادشاهی نقش عمده‌ای داشته باشند. خانوارهای قابل کنترل در این بازی عبارت هستند از: خاندان لنیستر، خاندان گریجووی، خاندان استارک، خاندان باراتیون و خاندان تایرل. پس از ارائه نسخه برخورد پادشاهان یک خاندان جدید نیز با نام خاندان مارتل به این بازی اضافه گردید. بازیکنان، ارتش را هدف قرار می‌دهند و این کار به دلیل حصول اطمینان از حمایت در مناطق مختلف که هفت پادشاهی را تشکیل می‌دهد انجام می‌گیرد. چگونگی انجام این شیوه باعث می‌شود که حمایت کافی در زمینه ادعا و تصاحب تخت آهنین را بدست آورید. اساس و پایه این بازی بر پایه دیپلماسی بخصوص در زمینه سفارش دادن  است.

بخشی از بازی که در حال اجرا است.
تعداد بازیکن‌ها ۳–۶۱
بازه سنی ۱۳+
زمان لازم برای شروع بازی <۱۰ دقیقه
مدت‌زمان بازی ۳–۵ ساعت
میزان تأثیر فاکتور شانس اندک
مهارت‌های لازم ریاضیات
گسترش طوفان شمشیرها، تعداد بازیکنان را به ۳ یا ۴ نفر محدود می‌کند.

در طول روز شکرگذاری، پرسش های زیادی وجود داشت: “چگونه با ارزدیجیتالی سرمایه گذاری کنم؟” و “آیا زمان را برای داشتن ارز دیجیتال از دست دادیم؟” سال ۲۰۱۸ نزدیک است، دوستان و خانواده از شما می خواهند  ارز های رمز نگاری مختلف را توضیح دهید. خوشبختانه، من این راهنما را برای کمک به شما فراهم کردم و با استفاده از اصطلاحاتی که بسیاری از آنها قابل فهم است به خیلی از سوالهای شما پاسخ می دهد (مگر آنهایی که  بازی تاج وتخت را تماشا نکرده اند).

 

بازی با سکه ها

بیت کوین/هاوس آف استارک :ارز دیجیتال قانونی که وارد بازار شد؛ مانند ند استارک، ساتوشی ناکاموتو پس از ورود بیت کوین، از بازار معاملات خارج شدند؛ با این حال، هنوز آثار آن در بازار وجود دارد. بیت کوین با سکه های دیگر در راس  بازار سرمایه گذاری رقابت می کند.

اِتیریِم(۱)/ دنیرز : به قراردادهای هوشمندانه مردم احترام می گذارد و می خواهد زنجیرهای دلالی را از جامعه حذف کند. علاوه بر این، همانطور که دنیرز، بعضی از برنامه های استراتژیک فی مابین را برنامه ریزی کرده است، ارز دیجیتالی همچنین پیوندهای هوشمندانه ای با بازیکنان بزرگ ایجاد کرده است.

ارز/ بیت کوین/ سرسی لنیستر، مدعی است وجود وارث حقیقی رمزنگاری ساتوشی ناکاموتو می خواهد بیت کوین را از بین ببرد و استراتژی هایی که برای بالا بردن قیمت، به منظور تغییر بیت کوین استفاده می کند. ماهرانه و بسیار جاه طلبانه عمل می کند.

——————————————————————

(۱) اِتیریِم انگلیسی: Ethereum ; اِتیرییِم) (مأخوذ از اِتِر، یا اثیر) یک پلتفرم عمومیمتن‌باز، زنجیره بلوکی-محور با رایانش توزیع‌شده است که دارای قابلیت قرارداد هوشمند است. این پلتفرم تورینگ کامل ماشین مجازی، ماشین مجازی اتیریم را فراهم می‌آورد، اسکریپت‌ها را با استفاده از شبکه بین‌المللی گره‌های عمومی اجرا می‌کند. اتیریم همچنین یک توکن ارز رمزپایه به نام «اتر» ارائه می‌کند، که بین حساب‌ها قابل انتقال بوده و می‌تواند برای پرداخت به گره‌های شرکت‌کننده برای محاسباتی که انجام داده‌اند مورد استفاده قرار گیرد.

. لایت کوین /(۲/جان استون : به وسیله انشعاب (توسعه نرم افزاری(۳)) از زنچیره بلوکی بیت کوین منشا می گیرد. نرخ لایت کوین با کاهش قیمت در ‘۱۷  ماه سپتامبر  که آهسته پایین می آمد، سریع،  همانند”رعد و برق” با معاملات (مانند شمشیر) را به سطح قیمت فعلی رسید.  معتقد به مبارزه، برای بیت کوین نقره ی، بود.

——————————————————————–

لایت‌کوین به انگلیسی: Litecoin) یک ارز رمزپایه همتا همتا و پروژه نرم‌افزاری منبع باز منتشر شده از بیت کوین الهام گرفته شده و از لحاظ فنی تقریباً یکسان به بیت کوین,ا ست. ایجاد و انتقال لایت کوین بر اساس یک پروتکل منبع باز است و توسط هیچ قدرت مرکزی مدیریت نمی‌شود.

پس از بیت‌کوین و اتریوم لایتکوین سومین ارز رمزپایه واقعی از نظر بازار سرمایه است.

(در مهندسی نرم‌افزار یک پروژه انشعاب هنگامی شکل می‌گیرد که توسعه دهندگان، کد منبعِ ،نسخه‌ای از یک نرم‌افزار را برداشته و به طور مستقل شروع به توسعه جداگانه آن می‌کنند که منجر به ایجاد یک نرم‌افزار متمایز می‌شود.

ممکن است این تغییرات بدون اجازه توسط بخشی از تیم نرم‌افزار انجام شود ولی در نرم‌افزارهایی که پولی نیز هستن این امر نیز با اجازه مدیران بخش انجام می‌گیرد

——————————————————————————

مونرو۴) / آریا استارک: سکه “بی چهره” و ریشه های مخفی شبیه به خانه سیاه و سفیددارد. ارز از هم گسیخته مانند آریا که این ایده را رد می کند که معاملات احتیاج به همگانی شدن دارند. به خودش مفتخر است که محرمانه، خصوصی و غیر قابل ردیابی است.

زی کش۵/ وارواس: سکه ، استاد اسرار است و “نه کنترل کننده و یا نگهدارنده قدرت” ارز است. یک شبکه غیر متمرکز و منبع سکه قابل دسترسی است که به موجب شبکه مخفی آن، حریم خصوصی و شفافیت انتخابی معاملات را ارائه می دهد.

مونرو یک ارز مجازی منبع باز رمز نگاری شده بر اساس ارز رمزپایه است که در مارس سال ۲۰۱۴ با تمرکز بر حفظ حریم خصوصی با تمرکززدایی و مقیاس پذیری ایجاد گردید. این ارز مجازی در سیستم عامل‌های اندروید،لینوکس، ویندوز،فری بی اس دی و لینوکس قابل اجرا می‌باشد.

مونرو با استفاده از یک دفتر کل به ثبت معاملات می‌پردازد در حالی که واحدهای جدید از طریق یک فرایند به نام استخراج، ایجاد شده‌است. مونرو قصد دارد با هدف بهبود وضعیت موجود ارز رمز پایه، از طریق گمنام کردن فرستنده، گیرنده و مقدار هر معامله ایجاد شده و همچنین شرایط برابر برای فرایند استخراج این ارز، گام بردارد.

(۵)زی کَش (به انگلیسی: Zcash) یک ارز رمزی است که با برخورداری از ساختار فنی متفاوت، از امنیت بیشتری نسبت به سایر ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین برخوردار است. در واقع با وجود اینکه داده‌های مربوط به تراکنش با زی‌کش بر روی بلاک چین ذخیره می‌شود، اطلاعاتی نظیر نشانی فرستنده، گیرنده و نیز مقدار مبلغ انتقال یافته همچنان محرمانه باقی می‌ماند. مقدار کل زی‌کش قابل استخراج نیز همانند بیت کوین ۲۱ میلیون قطعه است.

——————————————————————————

ریپل(۶) / جیم لن نیستر: مانند جیم، ریپل  بازیکن قدرتمندی است اما جهان رمزگذاری را دوست نداشت. برای رمزنگاری استاندارد طراحی نشده بود و هیچ چیز،جزء معدن را ندارد ریپل متمرکز است و به موسسات مالی خدمت می کند و با بیت کوین متفاوت است.

———————————————————————————————

(۶)ریپل به انگلیسی: Ripple نام یک پول دیجیتال  و یک شبکه پرداخت آزاد است که این پول در آن معامله می‌شود. این شبکه در واقع یک سیستم پرداخت توزیع شده و متن‌باز است که هنوز نسخه بتای خود را تجربه می‌کند.

در وب‌سایت ریپل آمده‌است که هدف ریپل این است که مردم بتوانند از «باغ‌های محصور» شبکه‌های مالی خلاصی پیدا کنند. باغ‌های محصور همان کارت‌های اعتباری، بانک‌ها، پرداخت‌های اینترنتی و سایر ابزارهای مالی هستند که دسترسی‌ها را محدود می‌کنند، برای تبادل پول کارمزد می‌گیرند و تأخیرهایی را در هنگام تراکنش بر مردم تحمیل می‌کنند.

ریپل یکی از ارزان‌ترین ارزهای دیجیتال موجود در بازارهای جهانی است که در چند ماه اخیر به دلیل رشد و توسعه چشمگیر ارزهای دیجیتال دیگر مانند بیت‌کوین  و اتریوم مورد توجه بسیاری از نهادهای اقتصادی در سراسر دنیا قرار گرفته‌است.

ریپل نیز مانند ارزهای دیجیتال دیگر از فناوری زنجیره بلوکی برای ذخیره اطلاعات خود استفاده می‌کند. ریپل یکی از بزرگترین عرضه‌کننده‌ها و توسعه دهنده‌های فناوری زنجیره بلوکی است و تا به امروز توانسته‌است این فناوری را به خوبی در بین موسسات و شرکت‌های مختلف توسعه دهد.

ریپل یک پروتکل پرداخت  متن باز است که به صورت متمرکز فعالیت می‌کند و از این نظر با بسیاری از ارزهای موجود در بازار کریپتو کارنسی که اغلب غیرمتمرکز هستند، متفاوت است. این ارز رمزپایه که در سال ۲۰۱۲ ارائه شد، می‌کوشد تا پرداخت‌های بین‌المللی را به صورت ایمن و فوری در هر اندازه و مقدار با کارمزد بسیار پایین انجام دهد. ریپل از توکن‌هایی پشتیبانی می‌کند که نماینده پول نقد متداول است.

——————————————————————————

بلاک استاک(۷) /تریون لن نیستر : تریون  به نظم جدید (صلح آمیز) معتقد است، مانند بلاک استاک عقیده دارد که “اینترنت جدید شامل برنامه های غیر متمرکز است که کاربران آنها ،اطلاعات خود را دارند.” بلاک استاک در مدتی که آی کو-دفتر هیئت رئیسه  اطلاعات –خودش  را داشت  با احتیاط عمل می کرد ، درست مانند تریون با برنامه های استراتژیک خودش محتاطانه عمل  می کند.

———————————————————————

(۷)بلاک استاک یک شبکه برای برنامه های غیر متمرکز است. بلاک استاک هدفش نشان دادن مرکزیت لایه برنامه کاربردی اینترنت است . بلاک استاک یک دی ان اس(۸) را جایگزین و زیرساخت های کلیدی عمومی را ایجاد می کند. این اولین اعمال یک سیستم دی ان اس غیر متمرکز در راس بیت کوین است. قابلیت دی ان اس با زیرساخت های کلیدی عمومی را ترکیب می کند و عمدتا به وسیله برنامه های جدید زنجیره بلوکی مورد استفاده قرار می گیرد.

 (۸) دی ان اس سامانه نام دامنه به انگلیسی: Domain Name System) (به اختصار DNS) خوانده می‌شود. یک سیستم سلسه‌مراتبی نام‌گذاری برای کامپیوترها، سرویس‌ها، یا هر منبع دیگری که به شبکه اینترنت یا یک شبکه خصوصی (LAN) متصل بوده، می‌باشد. وقتی می‌خواهید وارد وبگاهی شوید، باید نشانی کارساز وبش را بدانید. نشانی کارساز وب با نشانی آی‌پی مشخص می‌شود. اما به خاطر سپردن نشانی آی‌پی، دشوار است. می‌توان به جای نشانی آی‌پی، از نام‌های دامنه استفاده کرد. برای هر نشانی آی‌پی یک نام دامنه در نظر گرفته شده‌است. مثلاً نشانی آی‌پی وبگاه گوگل ۱۷۳٫۱۹۴٫۳۳٫۱۰۴ است. برای دسترسی به گوگل، می‌توانید از این نشانی آی‌پی یا نام دامنه آن یعنی www.google.com استفاده کنید.

——————————————————————————-

بیت کوین طلایی/استاننیز بارتن: معتقد است این ادعا  برای داشتن یک  بیت کوین واقعی است؛ با این حال، به نظر می رسد فقط فرقه کوچکی از طرفدارانش به این موضوع  اعتقاد دارند.

آیوتا(۹) /بیالیش:  برامتقاعد کردن مردم از تاکتیک های رسانه ای استفاده  می کند، آیوتا مدعی است که تعدادی، تاکتیک های ارتباط دهنده ای را دارد که هرگز وجود نداشته است. مانند بیالیشی  – آیوتا ترکیبی از اف ام او (ترس از پشیمانی) روشهایی را استفاده می کند، برای گرفتن آنچه که  از مردم می خواهد.

———————————————————————

(۹)آیوتا به انگلیسی: IOTA نوعی ارز دیجیتالی است.

یک توزیع منبع باز متمرکز بر ارائه ارتباطات امن و پرداخت بین ماشین آلات در اینترنت اشیا. با استفاده از تکنولوژی خطی (DAG) به جای بلوک سنتی است. معاملات IOTA بدون توجه به اندازه تراکنش‌ها رایگان هستند، زمان تأیید سریع است، تعداد تراکنشهایی که سیستم می‌تواند به‌طور همزمان اداره کند، نامحدود است و سیستم توانایی مقیاس پذیری را دارد.

——————————————————————————

کاردانو / سامول تارلی: روش تکنیکی است که از یک فلسفه علمی و یک دستاورد مبتنی بر تحقیق اولیه استنتاج شده است. تیم از مهندسین و محققان متخصص شکل گرفته. همانند سام، این ارز کاملاپژوهشگر رمز نگاری شده است.

تیزو(۱۰)/آدم منفور: دفتر هیئت رئیسه اطلاعات به میزان ۲۳۲ میلیون دلار  افزایش یافته است. تیزو یک زخم نبرد تند و زننده از مبارزه با تیم داخلی داشت. هنوز منتظر هستند که ببینند آیا تیزو موفق می شودو و احتمالا تیزو در  تاریخ رمزنگاری وجود خواهد داشت.

———————————————————————

(۱۰)تیزو یک ارز رمزنگاری جدید با دو ویژگی اصلی است – یک سیستم خودگردان که توانایی ایجاد قراردادها را از ابتدا دارد.  این ارز ویژگی های اِتیریِم را در اختیار شما قرار می دهد و همچنین پیچیدگی خود را مانند یک زبان برنامه نویسی جدید نشان می دهد.

 —————————————————————–

نئو /(۱۱) اژدها: به عنوان اِتیریِم چینی شناخته شده است. یک باره  دریک جهش به ۴۰۰٪  درصد به سود رسید. تا به حال دیده شده، اگر نئو  مانند اژدها بر پیاده نظام سفید فایق آید، زنده می ماند.

تنظیم کننده ها / پیاده نظام سفید: تکان دادن مانع نبرد و تخریب ارزهای رمزنگاری. بعضی از تنظیم کننده ها برای از بین بردن رمزنگاری و بازگشت همه چیز به جهان ارز هستند. این برای همه تنظیم کننده ها اعمال نمی شود.

———————————————————————

(۱۱) نئو: روش زنجیره بلوکی و ارز دیجیتالی است که قادر است داراییهای دیجیتالی را گسترش دهد.

———————————————————————

این مقاله با همکاری علی شیخ، نویسنده ای که مجذوب  دنیای اقتصاد و رمز نگاری ارز شده تهیه شده است.

* این مقاله نشان دهنده نظرات شخصی نویسنده است و به هیچ وجه – توصیه ای برای سرمایه گذاری یا مشاوره مالی نیست. لطفا در هنگام سرمایه گذاری در ارز دیجیتالی و به خطر انداختن دارایی هایتان احتیاط کنید ، زیرا بسیار بی ثبات است و ممکن است پول خود را از دست بدهید.

فروردین ۹۷

همچنین ببینید

ایلان ماسک

واکنش جک دورسی به فروش توییتر: به ایلان ماسک اعتماد دارم

از زمانی که ایلان ماسک توییتر را خریداری کرده است. بسیاری از فعالان این شبکه اجتماعی …

استخراج ابری