خانه / ریگ ماینینگ چیست؟

ریگ ماینینگ چیست؟

ریگ ماینینگ به مجموعه‌ای از تجهیزات اشاره دارد که برای استخراج ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرد. ریگ به معنای یک پک از سخت‌افزارهاست. این ریگ ممکن است یک تجهیزات اختصاصی باشد که صرفا با کاربرد استخراج ارزهای دیجیتال ساخته شده و یا ممکن است که یک کامپیوتر باشد که استفاده چندگانه‌ای مثل بازی و کار و غیره از آن شود و به صورت نیمه وقت برای استخراج نیز مورد استفاده قرار گیرد.

منظور از استخراج فرآیندی است که طی آن تراکنش‌های انجام شده در شبکه توسط ماینرها تایید و پردازش می‌شوند و به عنوان پاداش از شبکه به صورت ارز دیجیتال پاداش دریافت می‌کنند.

سه دسته اصلی سخت‌افزارهای استخراج ارز دیجیتال وجود دارند که هر کدام گران‌تر و قوی‌تر از دیگری است. شاید شما علاقه‌مند به ساختن ریگ ماینینگ و به دست آوردن ارز دیجیتال باشید. اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که در مورد سخت‌افزار خود تصمیم‌گیری کنید و باید بدانید که در هنگام انتخاب آن دو نکته مهم وجود دارد.
نرخ هش یا هش ریت، در واقع تعداد محاسباتی است که سخت افزار شما می‌تواند در هر ثانیه انجام دهد تا معادلات ریاضی مربوط به پردازش تراکنش‌ها در فرآیند استخراج را حل کند. هش ریت با واحدهای کیلو هش، مگاهش، گیگاهش و تراهش بر ثانیه اندازه‌گیری می‌شود. هر چقدر هش ریت شما بیشتر باشد، شانس شما در به‌ دست آوردن بلاک تراکنش بیشتر است. نکته مهم دیگری که باید بدان توجه کرد تفاوت میزان هش ریت در هر الگوریتم استخراج است. مثلا برای استخراج لایت کوین چون این ارز دیجیتال از الگوریتم متفاوتی (Scrypt) استفاده می‌کند، تراهش یک یکای بسیار بزرگ برای آن محسوب می‌شود. اما تراهش در بیت کوین به دلیل الگوریتم استخراجی که دارد، یک یکای هش معقولانه است.

استخراج ابری