خانه / آموزش / راهنمای کیف پول ارزهای دیجیتال

راهنمای کیف پول ارزهای دیجیتال

راهنمای کیف پول ارز های دیجیتال : ایجاد یک کیف پول بیت کوین

به هیچ کس جز خودت اعتماد نکن!

 

این راهنما دربردارنده جزئیات مهمی در روند ایجاد یک کیف پول بیت کوین،  و همچنین کامل کننده راهنمای پیشین (Guide to Cryptocurrency Wallets: Why Do You Need Wallets?) است.

نگهداری کوین ها در یک تبادل، می تواند خطر جدی از دست دادن همه ی آن ها را به دنبال داشته باشد. به این دلیل که فرد از لحاظ فنی صاحب کوین هایی که در یک تبادل خریداری کرده است، نیست. مبادلات مانند یک بانک عمل می کنند. و یک ارائه دهنده خدمات شخص ثالث است که می توان اعتماد کرد تا کوین ها را نگه داری کند. با این حال، همواره این احتمال وجود دارد که مبادله بسته یا هک شود که از دست رفتن کوین ها را نتیجه می دهد. (مورد قابل توجه: مبادله Mount Gox ) با توجه به فقدان چارچوب های قانونی در مبادلات و ارز های دیجیتال، مانند نخستین دوره رشد صنعت، بهترین راه برای نگه داری ایمن کوین ها، نظارت کامل بر آن ها است. ( توضیحات بیشتر :  Coins, Tokens & Altcoins: What’s the Difference?)

داشتن مالکیت درست و حقیقی کوین ها به این معنی است که بر کلید های خصوصی شخصی نظارت صورت گیرد. و تنها راهی که می توان کلید های خصوصی خود را کنترل و مدیریت کرد، از طریق داشتن کیف پول شخصی است.  همچنین لازم است توجه داشت که به منظور شرکت در هر ICO باید یک کیف پول بیت کوین یا اتریم باز کرد. زیرا هر دو آن ها عموما ارز های مبنای پذیرفته شده برای هر ICO هستند. (توضیح بیشتر : Beginner’s Guide to ICO Investing: How to Participate in ICOs )

متداول ترین کیف پول بیت کوین ، کیف پول بلاکچین است. ( با توجه به فناوری که اساس بیت کوین را تشکیل می دهد، این کیف پول، بلاکچین نامیده می شود. ). این کیف پول، یک کیف پول نرم افزاری است که به آسانی ایجاد و منافع امنیتی مالکیت بیت کوین را تامین می کند. این راهنما مراحلی که برای ایجاد یک کیف پول شخصی مورد نیاز است را توضیح می دهد.  پیش از ادامه مطلب، دانستن اصطلاحات کلیدی مرتبط با کیف پول ضروری است. ( توضیحات بیشتر :  Upcoming Bitcoin Hardforks You Should Know: Bitcoin Gold & Segwit2X)

 

 

شروع ایجاد کیف پول بیت کوین :

گام ۱ : به سایت Blockchain.info’s Wallet Website  بروید.

در ابتدا مطمئن شوید که صفحه را نشانه گذاری کرده باشید، زیرا موارد زیادی از سایت های کلاهبرداری وجود دارد که سایت  Blockchain.info را نشان می دهد. همچنین برای احتیاط باید URL را بررسی کنید و برای تایید اعتبار سایت باید “Blockchain Luxembourg S.A.R.L [LU]”  را جستجو کنید.

 

گام ۲ : روند ثبت نام را کامل کنید.

یک کیف پول جدید با وارد کردن ایمیل خود و یک پسورد امن، ایجاد کنید. داشتن یک پسورد اختیاری و طولانی برای امنیت بیشتر کیف پولتان، ضروری است. و اگر زمینه فراموشی آن را دارید، مطمئن شوید که آن را یادداشت کرده و در جای امن نگه داری کنید. برای ادامه بر روی گزینه “Continue” کلیک کرده و یک ایمیل تایید دریافت خواهید کرد.

 

گام ۳ : پسورد خود را ذخیره کنید.

هنگامی که وارد سیستم می شوید، به سربرگ “Security Center” داشبورد در سمت چپ بروید و بر روی “Backup Phrase” کلیک کنید. این اولین مرحله در ایمن سازی کیف پولتان است.

 

برگه بازیابی (Recovery Sheet) را چاپ کرده و عبارت بازیابی ۱۲ کلمه ای خود را یادداشت کنید. همواره مطمئن شوید که حروف و کلمات را درست نوشته باشید. برگه بازیابی را در جای امن نگهداری کنید.

گام ۴ : شماره موبایل را اضافه کرده و ۲FA را فعال کنید.

امنیت خود را با انجام “مرحله ۲” مرکز امنیتی (Security center) افزایش دهید. شماره موبایل خود را به کیف پول اضافه کرده و احراز هویت ۲ فاکتوری (۲-Factor Authentication) را فعال کنید. (توضیح بیشتر)

 

گام ۵ : آدرس های مرتبط با TOR را مسدود کنید.

مرحله آخر از “Security Center” را با مسدود کردن آدرس های IP از شبکه های TOR اجرا کنید.

 

گام ۶ : انجام شد!

حالا می توانید شروع به دریافت بیت کوین یا اتریم از یک مبادله در کیف پولتان، و یا وارد کردن  یک کیف پول کاغذی برای شروع تجارت، کنید. به داشبورد خود بروید و بر روی درخواست “Request” برای دسترسی به آدرس بیت کوین/ اتریم کلیک کنید. ( توضیحات بیشتر : Crypto Guide 101: Choosing The Best Cryptocurrency Exchange )

 

 

 

مترجم: سرکار خانم کلماتی

حق ترجمه و نشر محفوظ است

همچنین ببینید

ماینینگ

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند …

استخراج ابری