خانه / مجله / راهنمای هارد فورک های بیت کوین

راهنمای هارد فورک های بیت کوین

فورک های بیت کوین

این راهنما، نگاهی عمیق به فورکهای متفاوت بیت کوین دارد، شامل  بیت کوین کش(Bitcoin Cash)، بیت کوین گلد(Bitcoin Gold)، سیگ ویت(Segwit2X) و بیت کوین ا بی سی(Bitcoin ABC)، سوپر بیت کوین(Super Bitcoin)، سوپر دایموند(Bitcoin Diamond) و بیت کور(Bitcore.)

فورکها اغلب برای خیلی از ارزهای رمزنگاری شده درسطح جهان، یکی از موضوعات جنجالی هستند. بعضی از اشخاص معتقدند ، فورکها به عنوان یک نیروی مخالف هستند، در حالی که بعضی ها  معتققدند که فورکها مظهر تفاوت و نوع آوری در این مجموعه هستند. در هر صورت این مهم است که  بدانیم، که  هاردفورک و کوین های بزرگ را، فورکها بوجود آورده اند. ارزهای رمز گذاری شده این اختلاف بزرگ فورکها را که ناشی از بلاک چین بیت کوین است را نشان می دهند. 

قبل ازاینکه این مسیر را ادامه بدهید و احتمالا از فورکها چیزی نمی دانید باید هرچیزی که در مورد فورکها، سافت فورک نیاز است ،را بدانید .این تصویر در مورد فورکها است.

انواع فورک های بیت کوین

 

بیت کوین کش                                                                                                         Bitcoin Cash

شاید بیشترین موضوع جنجالی در مورد فورک مربوط  می شود به پیشینه ای که در بیت کوین کش دارد. داستان های زیادی،افسانه ها، تبلیغات متعدی پیرامون فورکها  وجود دارد.

در نیمه اول سال ۲۰۱۷، راه اندازی قریب الوقوع SegWit موجب شده است تا خشم و عصبانیت مجموعه بیت کوین را برانگیزد.عقاید مختلفی  در مورد حل  مقیاس پذیری بیت کوین وجود داشت. به خصوص تنظیم سایز های بلاک بیت کوین به منظور تراکنش های بیشتر مطرح شد که این اختلافات منجر به پیمان نیویورک (NYA)  شد.

بر اساس این موافقت نامه یک هارد فورک به  SegWit2X می توانست مصالحه ای بین دو طرف مخالفان  بیت کوین برقرار کند. ماینر ها موافقت کردند که با SegWit  همکاری کنند وقرار شدکه این همکاری در شرایطی انجام شود که حداقل سایز این بلاک تا دو مگا بایت افزایش یابد.

گرچه این اتفاق رخ نداد. تیم مرکزی بیت کوین، این پیشنهاد را رد کرد و دو عدد از بزرگترین  استخرهای ماینیگ (ViaBTC و Bitmain)- احساس کردند که که به نفع آنهاست که پیشنهاد SegWit را رد کنند و در عوض از طریق یک هارد فورک پیشنهاد کردند که سایز بلاک بیت کوین را به  MB 8  افزایش دهند.

و این اتفاق رسما برای هارد فورک در ۱ آگوست ۲۰۱۷ ا افتاد.

SegWit2x سگ ویت تو ایکس                                                                                         

                                                                                         

SegWit2x حاصل توافقنامه نیویورک است که در سال ۲۰۱۷ به ثبت رسید و هرگز عملی نشد. در اصل، فرضیه کوین ، مصالحه ای بود، بین خواسته های جامعه مرکزی برای اجرای SegWit و کسانی است که ترجیح می دادند بلاک سایز رابه طور مستقیم افزایش دهند. بنابراین،فرض بر این شد که SegWit2x پیشنهاد برنامه ریزی شده هارد فورک ازبیت کوین باشد و سایز بلاک از از ۱ مگابایت یه۲ مگابایت افزایش یابد . و هنوز اجازه اجرا  SegWit رادارد تا به این  دو هدف دستیابی پیدا کنند.

با این حال، بسیاری از افراد  در مجموعه بیت کوین ،مخالف فرضیه SegWit2x بودند، زیرا احساس کردند که ملاقاتی که بین ماینر ها است مشکوک به نظر  می رسد بیشتر شبیه به یک توافق مخفیانه  است  تا یک توافق علنی.

این احساس ناتوانی برای جلب موافقت در مورد اندازه بلاک سایز روز به روز زیاد می شد.

 

بیت کوین گلد                                                                                                             Bitcoin Gold

هارد فورک بیت کوین گلد(Bitcoin Gold) در تاریخ ۱۰ اکتبر ۲۰۱۷ بوجود آمد و ۲ هفته بعد اجرا شد. بیت کوین با هشینگ پاورهای بزرگی که داشت، بروی استخرهای ماینیگ متمرکز و مسلط بود. بیت کوین گلد این قدرت بزرگ را حذف کرد و استخرهای بزرگ را از تکنولوژی پیشرفته ای که توسط سخت افزارهایی به نام     ASICا استفاده می کردند را منع کرد و تنها اجازه داشتندکه از(GPUs) پردازنده های گرافیکی استفاده کنند. بنابراین، به هر کسی اجازه استخراج بیت کوین را و نامتمرکز بودن واقعی را داد.

به دلیل مسائل متعددی که  بین مابنر ها و توسعه دهندگان بود و همچنین بحث پیرامون اجرای هارد فورک ، باعث شکست قابل توجهی در معاملات بیت کوین شد.

                                                                  

بیت کوین ای بی سی                                                                                               ABC Bitcoin

بیت کوین ABC به طور غیر رسمی درابن مجموعه به عنوان نرم افزار نود، در شبکه بیت کوین کش(Bitcoin Cash) شناخته شد. اگر شما از وب سایت اصلی بیت کوین کش بازدید کنید، بوضوح متوجه پشتیبانی بیت کوین کش از این نرم افزار می شوید.بر اساس  ابن سایت، بیت کوین ABC :                                                                :

با هدف بزرگ در آینده. پروتکل بیت کوین کش، اجازه اجرای کامل نودرا داد، بیت کوین ABC اجازه افزایش فوری سایز بلاک  را می دهد  که این افزایش یابد ساده و قابل فهم، حدود بلاک سایزقابل تنظیم باشد.

این نکته مهم است که بدانید ، اساسا  نودها به ماینرها اجازه می دهند که تا بلاک ها را با سایزهای مختلف استخراج کنند. تنها تفاوت این است که بیت کوین ABC اجازه دارد بلاک متغیربا سایز محدود استخراج کند، در حالی که سایز بلاک بیت کوین کش MB8 تنظیم شده است.

در اینجا یک تصویر از سایت زیر :

مدرن مقیاس پذیری قوی
سالهای طولانی است که سایز بلاک بیت کوین MB1 است ، بیت کش با هدف تکنیکی عصر جدید را با خودش آورد تا توانایی زیادی بروی زنجیره داشته  ومقیاس گذاری خوبی برای آینده داشته  باشد بیت کوین ABCپروتکل بیت کوین کش را اجرا می کند. مابنرها می توانند سایزبلاکهایی را که می خواهند ماین کنند را انتخاب می کنندو نودها اجرا می کنند ومی توانند سایز بلاکها را با پیش فرض بلاکMB8 بپذیرند. یک فورک از بیت کوین کور است.هدف بیت کوین ABC بهبودکیفیت کد و ادامه روند

پیشرفت مداوم بر اساس بهترین روشهای تکنیکی است. 

بیت کوین دایموند

براساس گزارش های مطبوعاتی، بیت کوین  دایموند یک هارد فورک از بیت کوین است و طوری طراحی شده که حریم خصوصی بیت کوین را حفظ کند و با روش رمز دار کردن ارز ،مبداو مقصد مسیر تراکنش پوشیده بماند.

این فورک زمانی  که بلاک به حد  ۴۹۵،۸۶۶ رسید آزاد شده، و این اتفاق در تاریخ ۲۴ نوامبر ۲۰۱۷ رخ داد. گرچه، منتقدان زیادی هستندکه نسبت به روش بیت کوین دایموند ، طراحی و پیامدهای  پیشنهادهای ارائه شده آن رامورد انتقاد می دهند.. یکی از بزرگترین انتقادات حاکی ار ابن حقیقت بودکه کوین قبل از اجرا هیچ شرکت کننده ای در GitHub نداشته. عدم حضور شرکت کنندگان در Github معادل فقدان  رشد فعالیت پروژه است.

متاسفانه، این ادعا،  از اهمیت  مسئله نکاست، اما تیم توسعه دهنده کوین  اطمینان دادند که اطلاعات لازم را بعدا به ذخایراطلاعاتی این کوین اضافه می کنند. گرچه. این کوین به تعدادقابل توجهی در معاملات یه کار می رود و به راحتی می توان در خرید از آن استفاده کرد. در حال حاضر، این کوین در  Binance، YoBit، Gate.io ذکر شده است!

 

 شما در تصویر بالا قیمت کوین را به دلار آمریکا USD) می توانید ببینیدکه از بدو شروع  دربازاردر ۲۴ نوامبر ۲۰۱۷ به طور قابل توجهی کاهش یافته است. با توجه به این که در حال حاضر دیگر کوین هاارزشمندی نبز وجود دارند که این قابلیت حریم خصوصی را دارند که بیت کوین دایموند مدعی است که می تواند آنها را نشان دهد، اما به نظر نمیرسد که قبلا توسط این ارز دیجتال، یا جایگزین هایی مانند ZClassic یا Monero) انجام شده باشد.

بیت کوین دایموند ۲۱۰ میلیون کوین است و نسبت بیت کوین دایموند یه بیت کوین ۱۰:۱ است. و بیت کوین در حدود ۲۱ میلیون کوین است، نسبت بیت کوین دایموند از کوین  .۱:۱۰ است. به تظر می رسد تعدادکوین ها را در اختبار  سرمایه گذاران می گذارند تا تعادل بین عرضه کوین و پیامدهایی که این زنجیره عرضه برجای می گذارند را حفظ کنند.

سوپر بیت کوین                                                                                                                              Super Bitcoin              

 ممکن وسوسه شوید هارد  فورک  این کوین را بر اساس نام سوپر بیت کوین نادیده بگیرید با این حال، تکاتی را ضمانت می کند و مملو از ایده هایی است که  قابل اززش است

SegWit

* سازگاری شبکه لایتنیگ(lightening)

*اندازه بلاکی که  بزرگتر است

* فقدان آگاهی ثابت می کند (ویژگی حریم خصوصی)

این نوآوری های تکنیکی ارزش زیاد ی دارد که قابل وصف نیست. SegWit و شبکۀ لایتنیگ (lightening) که هر دو از طرف مجموعه بیت کوین مورد ستایش و تبلیغ قرار گرفتند ، بدون شک مورد علاقه کسانی بوده که این پروژه ها را به عنوان میراث بر روی بلاک چین گذاشته اند، علاوه بر این، کسانی که معتقد به افزایش اندازه بلاک هستند، افزایش اندازه بلاک روشی پایدار است که ناشی از افزایش مقیاس پذیری است. این کوین همیشه در حال ارتقا است. بخش قابل توجهی از جامعه معتقدند یکی از بهترین روش های مقیاس گذاری  پروتکل بیت کوین،   افزایش اندازه بلاک است.

این هارد فورک در تاریخ ۱۴ دسامبر ۲۰۱۷  از طرف پروتکل بیت کوین پذیرفته شد  ودربلاک چینی  به ارتفاع  ۴۹۸،۸۸۸  آزاد شد. در حال حاضر این کوین درتراکنش های ذیل زیر استفاده می شود OKEx، gate.io، Huobi، Exx، YoBit، bibox، HitBTC، AEX و Bigone.

دو استحر بزرگ ماینیگ به نامهای  BTCC و F2Pool، که باعث شدند بیت کوین را به سوپر بیت کوین تبدیل کنند. اساس سوپر بیت کوین بر این اصل استوار است که قبل از استخراج  توکن، آن را مدیریت کند.

 

بیت کور                                                                                                          BitCore                   

بیت کور بکی از هارد فورکهایی است که مورد پذیرش قرار گرفت.، چون از طرف جامعه بیت کوین مورد اعتراض قرار نگرفت. ویژگی اصلی بیت کور عبارتند از:  

* این ویژگی ها با نام تجاری ASIC ،ا لگوریتم استخراج پایدار (زمان ماینینگ ۱۰)

* اندازه های بلاک ۷۵ %(۲٫۵ دقیقه) کاهش یافته است، از ۱۰ دقیقه زمان بلاک بیت کوین که مجبور به استخراج شده بود کم شد

* اندازه بلاک از ۱ مگابایت تا ۱۰ مگابایت افزایش یافته است.

* هنوز SegWit در  این زنجیره فعال است، که به این معنی است که می تواند مورد پذیرش شبکه لایتنیگ(lightening) نیز قرار بگیرد.

* علاوه بر این، بیت کور ، بلوم فیلترها را اجرا می کندکه اجازه فشرده سازی این  بلاک چین را دارد و فقط ۲۰۰ مگابایت فضا را اشغال می کند، در عوض  سایر هاردفورکهای بیت کوین، چندین GB فضارا اشغال می کنند ، واین  یکی از بزرگترین پیشرفتهایی که این بلاک چین ارائه می دهد.

* شبکه ارزیابی می کند که  که توانایی حدود ۱۷٫۶ میلیارد تراکنش  در سال را دارد. بیت کور توسط افرادی بوجود آمده که مسئول گسترش تیم  بیت سند(Bitsend) بودند،. این اتفاق  در ۲۸ آوریل افتاد و دربلاکی به ارتفاع ۴۶۳۶۱۹ آزاد  شد. جالب این است که هر دوشنبه، به طور آهسته عرضه این کوین کم می شود و این کار باعث شده که ارزش این کوین به میزان آن ۱٪ افزایش پیدا کند. علاوه بر این، با حذف این کوین ازاستخراج های ASIC سوپر ماینرها در صنعت  بیت کوین بوجودآمده ا ند، در حال حاضر، اگر این کوین  بتواند به طور گسترده ای مورد قبول قرار بگیرد، آسیب های زیست محیطی را کاهش می دهد

بیت کوین فورکهای کوچک(فورکهای مینور)

همچنین تعداد قابل توجهی از فورکهای کوچک در سال گذشته بوجودآمده اندکه به طور معمول  توسط تیم های کوچکترشروع به کار کردند ودر صورتی  به این کار ادامه می دهد که هرهشینک پاور(hashing power) از این شبکه ، فورکهای مرتبط شده باشند.

                                                                                                                                                

مترجم: سرکار خانم فروردین

حق ترجمه و نشر محفوظ است

همچنین ببینید

بازگشت بیت کوین

بازگشت بیت کوین از کف قیمتی ۶ هفته‌ای؛ حرکت بعدی چیست؟

بازگشت بیت کوین از کف قیمتی ۶ هفته‌ای؛ حرکت بعدی چیست؟ با بازگشت بیت کوین از …

استخراج ابری