خانه / آموزش / راهنمای معاملات ارز های دیجیتال

راهنمای معاملات ارز های دیجیتال

یک سری اصول اولیه در تجارت ارز دیجیتال است، که بر  تفکیک ارز رمز گذاری شده تاکید دارد و تجزیه و تحلیلهای تکنیکی آن درسطح مبتدی است، تا هر شخصی درک بهتری از این تجارت داشته باشد.

مقدمه ای بر تجزیه و تحلیل تکنیکی

تجزیه و تحلیل تکنیکی روشی برای ارزیابی سرمایه گذاری است که فعالیت های بازار را ازلحاظ آماری می سنجد و قصد ندارد ارزش سهام  را بسنجد بلکه با استفاده ازشاخص ها ونمودارهای قیمت، الگوهایی تعبیه می کند که به عنوان اصول اولیه در سرمایه گذاری به کار رود.

اساسا، تجزیه و تحلیل تکنیکی، باعث می شود که با نگاه کردن به نمودارها و شاخص ها ؛ قیمت ها را درآینده پیش بینی کرد. بانکداران وال استریت، ازتجزیه وتحلیل های تکنیکی استفاده می کنند.

تجزیه و تحلیل تکنیکی می تواند با روش های گوناگونی انجام شود که شامل استنادکردن به الگوهای نمودار، شاخص های آماری و عوامل تحریک کننده که باعث نوسان بازارمی شود  و ترکیبی از این دو (شاخص های آماری و عوامل تحریک کننده). ویژگی اصلی تحلیل های فنی در مقایسه بااساس تجزیه تحلیل، شامل: استفاده از تاریخچه و داده های قیمت است ،که با آنالیز نوسانات قیمت که در گذشته اتفاق افتاده،ِ می توان آبنده را بهتر پیش بینی کرد.

 

 

قاعده کلی آنالیز تکنیکی بر این اساس است که قیمت پیشین اوراق بهادار را نشان می دهد تمام اطلاعات ارزشمند را در دسترس قرار می دهد و متمرکز  بروی تحلیل های آماری می شود که ناشی از  نوسانات  قیمت است. ممکن است به ظاهر پیچیده به نظر برسد، اما با آنالیز  نوسانات عرضه و تقاضا در بازار، روند افزایشی قیمت را نشان می دهد.

تجزیه و تحلیل فنی بر اساس سه فرضیه اساسی است:

۱-این  بازار هر چیز را متزلزل  می دهد

۲- قیمت به طرق مختلف بالا وپایین می شوند

۳ تاریخ مرتبا  تکرار می شود

 

چه کسی مسئول تجزیه و تحلیل فنی است؟

   اشخاص زیادی به ویژه پژوهشگران، تجار موفق که ازسالیان پیش و بیشتر در اواخر این قرن سعی کرده اند که بازارها را مورد بررسی  قرار دهند و تمام  زوایای آن را آنالیز کنند و به وسیله اطلاعات به دست آمده شاخص هایی را ایجاد کنندکه نشانگر شکل اجمالی از داده های بازار است تا بیشتر قابل درک باشد.

به طور مثال:

                                                                      

این شاخص را محاسبه تصادفی نامیده اند. این شاخص ممکن است به قیمت واقعی که بروی چارت است اشاره کند ولی هر چیزی را به طور مستقیم به ما نمی گوید. با این حال، مزیت آن این است که مجموعه این اطلاعات، نوسانات بازار ارز  را  نشان می دهد و دید ما را نسبت به روند اخیر قیمت ها کامل می کند و این شاخص می تواند به معامله گران، زمان فرو ش یا خرید بیش از حد ارز  را نشان دهد.

  • (Stochastic IRS)یک نوسانگر است که یک مقدار را بین ۰ و ۱ محاسبه می کند که سپس به عنوان یک خط طراحی می شود. این شاخص در درجه اول برای شناسایی شرایط خرید و فروش بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرد.

————————————————————–

*شاخصها: ابزارهای تکنیکی هستندکه براساس محاسبات ریاضی و با استفاده از پیشینه قیمت ها در بازار، نوسانات ارز را در آینده پیش بینی می کنند.

*فروش بیش از حد: به علت فروش ناگهانی و یا واکنشهای  افراطی بازار، این دارایی کمتر از قیمت واقعی معامله می شود، در چنین شرایطی، بهترین زمان برای سرمایه گذاری است.

* خرید بیش ازحد: این دارایی بیشتر از قیمت واقعی خریداری می شود بدون هیچ دلیل منطقی این افزایش قیمت اتفاق می افتد. برای مثال، نوسان قیمت کوین، بدون کاربری بیشتر آن در معاملات. در چنین شرایطی، بهترین زمان برای فروش است زیرا این دارایی بیش از حد گران است و امکان آن زیاد است که قیمتها تنزل پیدا کنند چون این افزایش قیمت کاذب است.

با استفاده از این شاخص تکنیکی، به سادگی می توان تشخیص داد که سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال خاص، عاقلانه است یه نه، به عنوان مثال، در تصویر بالا، شاخص نزدیک به سیگنالی است که قیمت ارز دیجیتال را نشان می دهد که در حال حاضر بیش از حد خریداری شده. معامله گر تحصیل کرده به این شاخص  بالا نگاه می کند و متوجه می شود که ارزش این ارز  دیجیتال بیشتر از قیمت واقعی است که  بازار نشان می دهد و این روند افزایش قیمت چند روزبیشتر ادامه ندارد و ممکن دوباره  قیمت ارز در بازار به تعادل برسد .

با وجود این شاخص های قوی که از شاخص بالا نشات گرفته  ، یک معامله گر هوشمند، قبل از معامله ، به تعدادی دیگر از شاخصها توجه می کند و بعد تصمیم به معامله می گیرد.

نحوه به دست آوردن اطلاعات و چگونگی انجام آنها؟

احتمالا سوالات زیادی در این رابطه مطرح می شود، مانند:

* استفاده از این شاخص به چه صورت است؟

*در چه مواردی می توان از این شاخص ها استفاده کرد؟

*نحوه یادگیری وترکیب این شاخص ها به چه صورت است ؟

 

* سیگنال چیست؟

در حالی که در ابتدا به نظر می رسد با مطرح کردن این سوالات غافلگیر می شوید، چگونه به تمام این سوالات باید پاسخ داد ؟ با خواندن تمام شاخص های تکنیکی می توان یه تمام آنها پاسخ داد.

هیچ الگوریتمی به معنای معجزه، برای تجزیه وتحلیل اوراق بهادار یا ارز دیجیتال وجود ندارد که به شما بگوید دقیقا چه اتفاقی می افتد. مسلما اشخاصی هستند که با تحلیلگران منخصص ملاقات داشته اند و چنین سوالاتی را ازآنها کرده اند،از جمله: چه زمانی ارزش ارز پایین می آید ؟ یا چه زمانی برای سرمایه گذاری مناسب است؟ این مطلب را به خاطر بسپارید که تجزیه وتحلیل تکنیکی، ابزاری بیش نیست، بلکه کاربران قیمت ارز را تعیین می کنند. همچنین دانستن تفاوت بین  ارز دیجیتال وارز رمزگذاری شده  مهم است.

تجزیه و تحلیل تکنیکی به شما یک توپ کریستال نمی دهد، اما به شما کمک خواهد کرد که آن مسیر کلی را که اوراق بهادار، بورس سهام و ارز طی می کنند، را تشخیص دهید. در اینجا یک راهنما تفاوت بین بورس اوراق بهادار و سهام را نشان می دهد.

تنها خواندن تحلیل ها مهم نیست، بلکه باید عمل کنید. تحلیل ها را بدانید و بیشتر،  آن تحلیل ها را اعمال کنید. با اعمال تجزیه و تحلیل بر کوین های مختلف، بورس سهام ،اوراق بهادارکه یاد گرفنه اید می توانید علم این تجارت را بدست بیاورید.

هرگز خواندن و یادگیری این موارد را متوقف نکنید. یاد بگیرید که آن را دوست داشته باشید این چیزی نیست که بخواهید برای چند ثانیه بخوانید و به طور تصادفی دراین کار ماهر شوید. این تجارت یک مهارت است، و باید آن را یاد بگیرید.

آماده مشارکت باشید و مطئمن باشید که تحلیلگران مالی و کسانی که مدرک phD دارند که این نظریات و ایده ها را سال هاست که بیان کرده اند، اما این بدان معنا نیست که شما نمی توانید مشارکت داشته باشید، کار با این شاخصها رایاد بگیرید و آنها را به عنوان  علم طبقه بندی کنید و سپس آنها را احیا کنید. شما از پی آمد این کار  شگفت زده خواهید شد

به نظر می رسد، شروع این کار با ترس همراه است، اما اعتماد و اعتقاد را هیچ وقت نمی توانید با هم ادغام کنید ودر نهایت درتجزیه وتحلیل ارز دیجیتال مهارت کسب می کنید.

                                                                                                                           

مترجم: سرکار خانم فروردین

حق ترجمه و نشر محفوظ است

همچنین ببینید

بحران هویت توییتر

بحران هویت توییتر  برای کاربران، بیش از بیت کوین (Bitcoin) هزینه ایجاد میکند.

توییتر “اعتماد کنید، اما قبل از آن تحقیق کنید” جمله فوق از یک نویسنده روسی …

استخراج ابری