خانه / آموزش / راهنمای ورود به ارز دیجیتال

راهنمای ورود به ارز دیجیتال

این مقاله راهنمای ۵ نکته در مورد ارز دیجیتالی است که افراد تازه ‎وارد باید بدانند و به شدت به افرادی که در بازار ارز دیجیتالی جدید هستند توصیه می‎شود. افت اخیر ارز دیجیتالی چیزی جدید در نوع خودش نیست. اگر دانش‎نامه بیت کوین را مطالعه کنید متوجه می‎شوید که بعد از هر افتی، عقب نشینی شدیدی رخ می‎دهد. این افت، بدترین اتفاقی نیست که ممکن است رخ دهد بلکه بدترین اتفاق زمانی است که شاهد رشد دوباره بازار باشید و بعد افسوس بخورید که اگر می‎دانستم دوباره کوین می‎خریدم.

حباب ترکید

-حقتو بگیر

وقتی در مورد ارزهای دیجیتالی حرف می‎زنید ممکن است افراد اطراف شما فکر کنند عقلتان را از دست داده‎اید. – در اینباکس سوالاتی مانند اینها وجود دارد که – آیا این یک حباب است؟ آیا سرمایه‎گذاری در آن قانونی است؟ این کار مانند قمار است و پاسخ دادن به این پرسش‎ها خسته کننده است، با این وجود سعی شده است تا ابهامات، برای افراد تازه وارد برطرف شود.  به خصوص برای  نسل هزاره جدید که با جادوی دنیای دیجیتال شگفت‎زده شده‎اند. جای بسی تاسف دارد که شما هم می‎توانید با ارز دیجیتالی پول خوبی بدست بیاورید و معادل ۱۰۰۰% سود در یک سال عایدتان شود و هم احتمال می‎رود همه پولتان را در یک چشم به هم زدن از دست بدهید. در اینجا برای کسانی که می‎خواهند این مسیر را بروند چند توصیه وجود دارد:

  1. قبل از سرمایه‎گذاری، عمیقا کاوش کنید

قدم اول در دنیای دیجیتال، فهم تکنولوژی‎های زیرساختی بلاک چین است. در حال حاضر فکرتان را مشغول اصطلاحات تخصصی تکنولوژی نکنید. هیچ کس نمی‎خواهد شما در مورد چگونگی انقلاب بلاک چین بدانید. خواندن مقالات شروع خوبی است و همچنین خواندن مطالب آنلاین و وبلاگ‎هایی که در مورد دیجیتال سخن گفته‎اند. به زودی خواهید فهمیدکه چرا دولت‎ها و سازمان‎ها این تکنولوژی را بررسی می‎کنند و در جستجوی تلفیق این تکنولوزی در سیستم خود هستند و چرا بانک‎ها از بلاک چین و ارزهای دیجیتالی ترس دارند و آنها را تهدیدی علیه موجودیت خود می‎دانند و در تلاش هستند تا پیشرفت آن را متوقف کنند. این چشم‎انداز به شما کمک می‎کند تا دید وسیع‎تری نسبت به پتانسیل تکنولوژی بلاک چین داشته باشد.

به سلامتی کسانی که برای کسب درآمد آمده‎اند اما منتظر انقلاب مالی هستند.

این نکته مهم است که در مورد پول خود اشتباه اعتماد به دیگران را ،مرتکب نشوید چون هدف اصلی ارز دیجیتالی که قدرت دادن به همه برای بدست آوردن مالکیت واقعی پول بدون اعتماد به شخص سوم مانند بانک است را از بین می‎‏برد. این مورد در بیشتر مواقع برای افراد تازه ‎وارد اتفاق می‎افتد برای همین آنها باید بیشتر مراقب باشند.

  1. تا جایی سرمایه‎گذاری کنید که از دست دادن آن برایتان مشکل‎ساز نباشد

در تحقیقات وسیعی که در روز‎های او.لیه انجام شد، قانونی خیلی مهم در بازارهای دیجیتالی تشخیص داده شد – فقط به همان مقداری که مایلید از دست بدهید، سرمایه‎گذاری کنید. این توصیه به این خاطر است که بازار به شدت ناپایدار است و جایی است که به جای مسایل مهم با حساسیت‎های بازاری و فریب پر شده است. این موضوع بازارهای دیجیتالی را به شدت خطرناک کرده‎ است؛ و به همین دلیل است که ممکن است یا پول زیادی به دست آورید یا همه چیزتان را به یکباره از دست بدهید. در امور مالی مدرن این رابطه را به صورت زیر نشان می‎دهند:

ریسک= پاداش

سرمایه‎هایی که دارای ریسک هستند به طور بالقوه سود بیشتری نصیب شما می‎کنند.

همیشه محتاط باشید و لطفا هرگز خانه‎تان را به رهن نگذارید یا وام نگیرید تا در ارز دیجیتالی شرکت کنید با این کار فقط سند مرگ خودتان را امضاء کرده‎اید.

۳.. روی سرمایه‎گذاری بلند مدت تمرکز کنید

ارز دیجیتالی، طرح ثروتمند شدن آنی نیست بنابراین ذهنیت دنبال کردن سودهای کوتاه مدت را نداشته باشید مخصوصا اگر مهارت‎های لازم تکنیکی و مهارت معامله را ندارید. بسیاری از افراد در بازارهای دیجیتالی هیچ اطلاعی در مورد اینکه در چه چیزی سرمایه‎گذاری کرده‎اند ندارند و فقط این کار را برای سودهای کوتاه مدت انجام می‎دهند. این کار خطرناک است چون در بازار ارز دیجیتالی هر تصمیمی برای سرمایه‎گذاری باید با کاوش و صبر همراه باشد. مثل آن فردی نباشید که ۱۷۰۰ بیت کوین به ارزش ۰٫۰۶ دلار،داشت . او آنها را به قیمت ۰٫۳۰ دلار فروخت و وقتی به ۸٫۰۰ دلار رسید، پشیمان بود این موضوع مربوط به سال ۲۰۱۱ می‎شود تصور کنید اگر او تا امروز دست نگه می‎داشت سود او به بیش از ده‎ها میلیون دلار می‎رسید. (مراجعه شود به تفاوت سود کوین و آلتکوین: مقایسه‎ای بین سود بیت کوین و سرمایه‎گذاری در آلت کوین)

Hodl   – یا holding عباراتی مخصوص حوضه ارز دیجیتالی هستند به معنی نگه داشتن کوین‎ها در هر شرایطی چه در حالت بازار نزولی و چه در حالت اصلاحات شدید.

همیشه باید روی مدت زمان طولانی تمرکز کنید، چون تکنولوژی زیرساختی ارز دیجیتالی در مراحل ابتدایی خود قرار دارد و مدتی طول می‎کشد تا تکنولوزی‎ها و ابداعات مختلف در اکوسیستم ارز دیجیتالی آمادگی لازم را برای تطابقات اساسی بدست آورد. معاملات کوتاه مدت در این بازار ناپایدار خطرناک است مخصوصا اگر هیچ تخصصی در معامله نداشته باشید.

(همچنین مراجعه شود به : درک ارزهای دیجیتالی: نسخه گیم اف ترونز / بازی تاج و تخت)

  1. سبد سهام خود را متنوع کنید

سبد سهام ارز دیجیتالی شما باید در بازار به تناسب پراکنده باشد. بیش از ۱٫۶۰۰ کوین و توکن مختلف در فضای دیجیتالی موجود است. هرگز همه تخم مرغ‎هایتان را در یک سبد نگذارید.

بیت کوین و اتریوم از همه ارزهای دیجیتالی دیگر قدیمی‎تر و بزرگ‎تر هستند و اساس دنیای ارز دیجیتالی به حساب می‎آیند. بنابراین همیشه توصیه می‎شود قسمت بیشتر سرمایه‎ها از این دو کوین باشد چون آنها به نسبه پایدارتر هستند و تبادل آنها با آلتکوین‎های دیگر آسان‎تر است. مراجعه شود به : (کوین، آلتکوین و توکن، تفاوت آنها در چیست؟ )

بنابراین توصیه می‎شود بقیه سهام را در آلتکوین‎های باارزش که در جایگاه خود سودآورند پراکنده کنید. به دنبال کوین‎های واقعی باشید که در دنیا اعتبار دارند نه کوین‎های قلابی. شما باید یاد بگیرید که چگونه کوین‎های قلابی را از کوین‎های اصلی تشخیص دهید.

  1. مراقب سود و زیان خود باشید

وقتی برای اولین بار شروع به کار می‎کنید از قیمت ساتوشی در هر کوین اطلاعی ندارید فقط اعدادی را می‎بینید که به طور اتفاقی توسط ربات‎ها کنترل می‎شود. برعکس شما که از ارزش کوین آگاه نیستید در آن ربات آن اعداد ارزش کوین شما را در هر زمانی نشان می‎دهد. کلید سودآوری در این فضا خرید به قیمت پایین و فروش به قیمت بالا است. باید وقتی خریدی انجام می‎دهید توجه کنید و حواستان باشد و همینطور باید حواستان به بازار باشد تا وقتی در حال ترقی قرار گرفت حساب سود خود را داشته باشید. در اینجا راهنمایی برای محاسبه سود دیجیتالی برای شما آورده شده است (هایپر لینک). اگر خوب به آن توجه کنید می‎توانید در بازار دیحیتالی مانند یک سوپر استار عمل کنید.

 

 

همچنین ببینید

ماینینگ

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند …

استخراج ابری