خانه / مجله / دفاتر حسابرسی

دفاتر حسابرسی

پیدایش دفاتر حسابرسی (لجر‎ها) به قدمت پیدایش خط و پول است.

وسایل ایجاد این دفاتر حسابرسی، خاک رس، شاخه‎های بلند چوبی( که خطر آتش سوزی داشتند)، سنگ، پاپیروس و کاغذ بوده است. زمانی‎ که کامپیوتر در سال‎های ۱۹۸۰ و ۹۰ معمول شد، کاغذها دیجیتالی شدند و اغلب به طور دستی تاریخ گذاری می‎شدند.

این دفاتر دیجیتالی اولیه، تقلیدی از کاتالوگها و حسابرسی کاغذی بود. می‎توان گفت دیجیتالی کردن بیشتر برای حسابرسی اسناد کاغذی کاربرد دارد تا ایجاد آنها. مواردی که اساسا با کاغذ کار می‎کنند مانند: پول، مهرها، امضاء‎های نوشتاری، صورت‎ حساب‎ها، مجوزها و استفاده از حسابداری دوگانه، تکیه‎گاه جامعه ما باقی می‎مانند.

قدرت محاسبه و موفقیت در رمزنویسی همراه با کشف و استفاده از الگریتم‎های جدید و جالب، دفاتر حسابرسی را ایجاد کرده است.

به زبان ساده، دفاتر حسابرسی، دیتابیسی هستند که توسط هریک از کاربران (یا گره) در شبکه‎ای بزرگ  به طور مستقل نگهداری و به روز می‎شوند. کار توزیع منحصر به فرد است: سوابق، توسط قدرتی مرکزی برای گره‎های مختلف به اشتراک گذاشته نمی‎شوند بلکه به طور مستقل توسط هر گره ایجاد و نگهداری می‎شوند. به این خاطر هر یک از گره‎ها در شبکه هر تراکنش را پردازش می‎کند و به نتیجه‎ای مستقل می‎رسد و نتیجه را به شور می‎گذارد تا از اجماع نظر اکثریت مطمئن شود.

 

هنگامی که این توافق ایجاد شود دفاترحسابرسی به روز شده‎اند و همه گره‎ها نسخه مشابه آن دفاتر را حفظ می‎کنند. این ساختار مهارتی در سیستم ضبط بوجود می‎آورد که از یک دیتابیس ساده فراتر می‎رود.

دفاترحسابرسی شکلی پویا از رسانه هستند و خصوصیات و توانایی‎هایی دارند که خیلی از دفاتر حسابرسی کاغذی و ثابت، فراتر می‎روند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه راهنمای ما را در مورد کاری که بلاک چین انجام می‎دهد (هایپر لینک) مطالعه کنید. به طور خلاصه آنها در شکل دهی و امنیت روابط جدید در دنیای دیجیتالی کمک رسان هستند.

مطلب مهم این روابط جدید این است که هزینه‎ی اعتماد (مانند گواهی‎های صادر شده توسط دفاتر، وکلا، بانک‎ها، مجریان قانون، دولت‎ها و غیره … ) در ساختار و کیفیت دفاترحسابرسی در نظر گرفته نشده است.

در ویکیپدیای راهنمای ما ، تکنولوژی بلاک چین چیست؟ به قدرت این نوع از روابط جدید اشاره شده است.

ابداع دفاترحسابداری ، نشان دهنده انقلابی در گردآوری و انتقال اطلاعات است. و برای داده‎های ثابت (ثبت) و داده‎های پویا (تراکنش‎ها) کاربرد دارد. دفاتر حسابداری به استفاده کنندگان این امکان را می‎دهد تا از کاربرد ساده دیتابیس فراتر رفته و انرژیشان را برای چگونگی استفاده، دستکاری و استخراج منافع از دیتابیس نه به عنوان یک دیتابیس بلکه به عنوان یک سیستم ضبط، استفاده کنند.

همچنین ببینید

بازگشت بیت کوین

بازگشت بیت کوین از کف قیمتی ۶ هفته‌ای؛ حرکت بعدی چیست؟

بازگشت بیت کوین از کف قیمتی ۶ هفته‌ای؛ حرکت بعدی چیست؟ با بازگشت بیت کوین از …

استخراج ابری