خانه / مجله / دبیر شورای فضای مجازی ایران: ارز مجازی تلگرام تهدیدی برای پول ملی

دبیر شورای فضای مجازی ایران: ارز مجازی تلگرام تهدیدی برای پول ملی

در سوم آوریل المونیتور خبری مبنی بر حمایت دبیر شورای عالی فضای مجازی ایران (HCC)   از فیلترینگ تلگرام در کشور و پتانسیل این نرم‎افزار برای معرفی عرضه اولیه کوین ها (ICO)  به عنوان پول رایج ایران منتشر کرد. بر طبق این خبر، هدف اصلی فیلترینگ تلگرام راه حلی برای حمایت از اپلیکیشن‎های داخلی است.

سردار سرلشکر فیروزآبادی دبیر شورای فضای مجازی ایران از فیلتر شدن تلگرام به خاطر آشنا کردن مردم با ارز دیجیتال حمایت کرده است.

به نقل از خبرگزاری تسنیم: سردار فیروز آبادی از تلگرام به عنوان دشمن بخش خصوصی یاد کرده است چون تلگرام از همکاری با دولت ایران خودداری کرده و حاضر به همکاری با بخش خصوصی نیست.

“تلگرام به جز در ایران در هیچ کشور دیگری پیام رسان غالب نیست. تلگرام به طور رسمی اعلام کرده است که یک پلتفورم اقتصادی است و پول ملی ایران را تحت الشعاع خود قرار می‎دهد.”

خبرگزاری انتخاب می‎نویسد: سردار فیروزآبادی فقدان قوانین در مورد ارز دیجیتال یکی از موانع ادامه کار تلگرام در ایران است.

پیش بینی می‎کنیم ماندگاری ارز دیجیتال ۱۰ سال است و در طول این مدت تقریبا ۵۰ میلیارد دلار از کشور خارج می‎شود و اگر به طور ناگهانی ارزش ارز دیجیتال کاهش پیدا کند مردم به نبودن قوانین نظارتی اعتراض خواهند کرد.

خبرگزاری رسمی تسنیم می‎نویسد: یکی از مخالفین فیلترینگ تلگرام، حسن روحانی است. اومعتقد است باید به جای فیلتر کردن تلگرام به انحصار خاتمه داد.

داشتن پیام رسان قدرتمند و امن داخلی که بتواند نیاز مردم را برآورده کند باعث غرور ملی می‎شود. هدف ایجاد و تقویت پیام رسان‎ها و نرم‎افزارهای داخلی نباید عدم دسترسی به دیگر نرم‎افزارها باشد بلکه باید حذف انحصار باشد.

به گفته انتخاب اگرچه در نوامبر سال گذشته، دبیر شورای عالی فضای مجازی موافق بیت کوین بود، وجود قوانین برای نظارت به ارز دیجیتال در کشور را ضروری می‎داند و در حال مذاکره با بانک مرکزی ایران برای روشن ساختن چگونگی این قوانین هستند.

تلگرام اخیرا دو دوره فروش به ارزش ۸۵۰ میلیون دلار برای حمایت مالی از چت تلگرام و شبکه گسترده تلگراف، پلتفورم بلاک چین آینده آن، داشته است. این نرم افزار در مارس گذشته ۲۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه خود را جشن گرفت.

در ماه فوریه بانک مرکزی اعلام کرد که در پاییز امسال درصدد جلوگیری از ارز دیجیتال با جایگزینی آن توسط ارز دیجیتال داخلی هستند. ایران و ترکیه در فوریه علاقه‌مندی خود را برای توسعه ارزدیجیتال متعلق به دولت خود، اعلام کردند.

ع

 

همچنین ببینید

ماینینگ

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند …

استخراج ابری