خانه / آموزش / خطرات موجود در سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال

خطرات موجود در سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال

این مقاله به بررسی خطرات جدی در سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال و چگونگی پیشگیری از این خطرات می پردازد.

آیا سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بعنوان پس اندازی برای زندگی افراد محسوب می شود؟ آیا برای سرمایه گذاری در آنها درخواست وام کار درستی است؟ آیا سود دهی ارزهای دیجیتال بسیار بالاست؟

اول از همه باید گفت که این ایده بسیار ترسناک است. نوسان پذیری ارزهای دیجیتال می تواند سبب کاهش تصاعدی سرمایه افراد و از دست دادن زندگی آنها شود. اگر افراد شناخت کاملی از ارزهای دیجیتال و چگونگی معامله آنها نداشته باشند؛ می توانند مبلغ هنگفتی از دارایی های خود را در این راستا از دست بدهند. افتادن در دام خیالات واهی و رویای یک شبه پولدار شدن خطر آفرین است. قطعا پول دار شدن سرمایه گذاران یک شبه نبوده و آنها سال ها درشبکه بیت کوین برای بدست آوردن پاداش های بزرگ و افزایش مبالغ کم خود صبوری کرده اند. درمقابل افراد زیادی دربازار ارزهای دیجیتال فریب خورده اند. اما چرا؟

شاید بتوان این گونه پاسخ گفت که بیشتر آنها ندانسته سرمایه گذاری کرده و بجای کسب آگاهی و دانش از منابع معتبر و آگاه به حرف افراد نا آگاه گوش کرده اند.

پس از ان چه اتفاقی رخ داده است؟

پس از اینکه این افراد ارزهای دیجیتال را خریداری می کنند؛ قیت ها به یکباره کاهش شدیدی می یابد. در این موقع افرادی که برای سرمایه گذاری وام گرفته یا قرض کرده اند و یا تمام پس انداز زندگی خود را در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری نموده اند؛ در وضعیت بسیار خطر ناکی قرار می گیرند. بخصوص اگر دانش لازم در مورد این تکنولوژی و کوین ها نداشته باشند. بنابراین آگاهی در دانش بسیار مهم است. آگاهی در مورد ارزهای دیجیتال به طرز چشمگیری خطرات آنرا کاهش می دهد، مخصوصا اگر افراد درسرمایه گذاری های بلند مدت شرکت کنند.

افتادن در دام احساسات غیر عقلانی و نا اگاهانه برابر با قربانی شدن در اثر ناآگاهی و عدم دانش کافی است.

فرصت های زیادی برای تولید پول در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد. بازار ارزهای دیجیتال فرصت های زیادی را در اختیار افراد برای افزایش سرمایه و تولید پول قرار می دهد. بنابراین ابتدا جستجوی کامل و بدست اوردن اطلاعات کافی در مورد ارزهای دیجیتال سپس سرمایه گذاری!

انجمن ارزهای دیجیتال پر از افراد مطلع و آگاهی است که می توانند افراد مبتدی در دنیای ارزهای دیجیتال را راهنمایی کنند. اگر فردی در سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال نیاز به کمک فرد دیگری دارد، ابتدا باید از مورد اعتماد بودن آن فرد اطمینان حاصل کند. افراد باید مراقب باشند تا گرفتار کلاهبرداری های گوناگون یا ترفند پانزی(اخیرا در بازار ارزهای دیجیتال رایج شده است) نشوند.

 

 تلاش برای بدست آوردن دانش کافی قبل از اقدام به سرمایه گذاری:

قطعا یکی از اساسی ترین مهارت هایی که افراد باید در زمینه ارزهای دیجیتال داشته باشند؛ توانایی شناخت دقیق ارزهای دیجیتال است که توسط اصول قابل اطمینانی پشتیبانی می شود. امروزه صدها کوین در دسترس است و مهم ترین کاری که باید درمورد آنها انجام داد، تصمیم گیری درست براساس آگاهی از کلاهبرداری‌های موجود و سپس سرمایه گذاری است. لازم به ذکر است که بسیاری از افراد بدون آگاهی از عملکرد کوین‌ها در آنها سرمایه گذاری می کنند که این امر می‌تواند منجر به کلاهبرداری افراد سودجو شود.

کلاهبرداری در بازار ارزهای دیجیتال:

شاید در ابتدای کار بسیاری از افراد بتوانند با کلاهبرداری در معاملات کوین ها پول پارو کنند؛ اما درحقیقت این کار به مرور زمان سبب ورشکست شدن و ازبین رفتن دارایی آنها خواهد شد. فرصت‌های بسیار زیادی برای افزایش سرمایه با ارزهای دیجیتال وجود دارد که تنها صبر و شکیبایی افراد را می طلبد. بنابراین افرادی که آگاهی کاملی در این راستا ندارند؛ براحتی اسیر دام کلاهبرداران می شوند. بهترین راه محفوظ ماندن از ترفندهای کلاهبرداری بالا بردن دانش و مهارت های لازم برای یک تصمیم گیری عاقلانه و آگاهانه در سرمایه‌گذاری است. سرمایه گذاری اصولی در بلند مدت سبب موفقیت و سودآوری می شود. بنابراین اگر افراد براساس تحلیل ها و بررسی‌های شخصی خود تصمیم گیری عاقلانه‌ای داشته باشند، مهمترین چیز یعنی آسودگی خاطر را به خود هدیه داده اند.

از جمله سوالاتی که افراد قبل از سرمایه گذاری باید پاسخ آنها را بیابند عبارتند از:

۱-چه مسئله ای باید در مورد این نوع کوین(یک کوین خاص) بررسی شود؟

۲-آیا این نوع کوین سودآوری دارد ؟

۳-گروه برنامه نویسان چه اختیاراتی دارند؟

۴- آیا آنها در این حوزه رقبایی دارند؟ و اگر دارند مزیت های این دوگروه نسبت به یگدیگر چیست؟

با رسیدن به پاسخ این سوالات می‌توان دلایل سرمایه گذاری نکردن دریک نوع خاص از کوین ها را نیز فهمید. ممکن است خطراتی مرتبط با یک ارز خاص وجود داشته باشد که باید درمورد آنها سوال نمود و پاسخ‌ها را از میان منابع مختلف یافت. انجمن ردیت(یکی از بزرگترین جوامع اینترنتی است که می توان بدون محدودیت روی هرموضوع دلخواهی با دیگران بحث و تبادل نظر نمود.)منبع خوبی برای بدست آوردن اطلاعات است. با افزایش اطلاعات در زمینه سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال افراد می‌توانند با خیالی آسوده منتظر افزایش سرمایه خود باشند. به علاوه افراد می‌توانند با نگاهی به منابع جامع گوناگونی که در این زمینه وجود دارد؛ درک بهتری از مسائل پیچیده دنیای ارزهای دیجیتال داشته و شروع به سرمایه گذاری کنند.

در زیر منابعی وجود دارد که می‌تواند برای شروع سرمایه گذاری کمک کننده باشد:

۱-راهنمای آموزشی تحلیل اصولی ارزهای دیجیتال

۲-راهنمای مقدماتی سرمایه گذاری عرضه اولیه ارزهای دیجیتال

۳-راهنمای انتخاب بهترین صرافی در زمینه ارزهای دیجیتال

۴-راهنمای کیف پول ارزهای دیجیتال: چرا به کیف پول نیاز دارید؟

۵- راهنمای افتتاح کیف پول MEW

۶- راهنمای آموزشی تفاوت‌های بین عرضه اولیه کوین و عرضه اولیه سهام

۷-راهنمای امنیت ارزهای دیجیتال: فعال کردن۲FA

۸-راهنمای کوین های شخصی و مقایسه آن با ارزهای دیجیتال بی نام

۹-راهنمای تشخیص کلاهبرداری های موجود در بازار ارزهای دیجیتال

 

مترجم:سرکار خانم مختیا

حق ترجمه و نشر محفوظ است

همچنین ببینید

ماینینگ

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند …

استخراج ابری