خانه / آموزش / تحلیل فنی ارزهای دیجیتال

تحلیل فنی ارزهای دیجیتال

این راهنمای تحلیل فنی ارزهای دیجیتال مقدمه‌ای هیجان‌انگیز از اندیکاتورهای تکنیکال است که بطور گسترده در تحلیل فنی ارزهای دیجیتال استفاده می‌شوند.

 

سه بخش اصلی تحلیل فنی قیمت ها در شکل بالا نشان داده شده است. این مقاله به بررسی اندیکاتورها، نوسان‌گرها و شیوه بکارگیری آنها می پردازد.

 

مقدمه‌ای از اندیکاتورهای تکنیکال(شاخص های فنی):

اندیکاتورهای تکنیکال ابزارهایی هستند که برای ارزیابی و تفسیر رفتار بازار ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرارمی گیرند. این اندیکاتورها اغلب توسط سرمایه گذاران و تجار برای اطلاع از بهترین زمان سرمایه‌گذاری یا آگاهی در مورد روند (صعودی، نزولی، خنثی) قیمت ها بکار می‌روند. اندیکاتورهای تکنیکال برای نشان دادن تاریخچه قیمت‌ها، حجم معاملات ارزهای دیجیتال و پیش‌بینی آینده‌ی روند بازار ارزهای دیجیتال از محاسبات ریاضی استفاده می‌کنند. (این صفحه اطلاعاتی در مورد مبانی مبادلات ارزهای دیجیتال و آشنایی با تحلیل فنی آنها ارائه می‌دهد.)

 

نمونه هایی از این اندیکاتورها در پایین آمده است:

 

نمونه بالا دو اندیکاتور محبوب تکنیکال را نشان می‌دهد.

این دو نمونه از اندیکاتورهای فنی عبارتند از:

  • شاخص نوسان‌گر میانگین حرکتی همگرایی/ واگرایی
  • شاخص قدرت نسبی (این شاخص سرعت تغییر قیمت‌ها را اندازه‌گیری می‌کند.)

 

درک محاسابات ریاضی در اندیکاتورهای تکنیکال در کنار بکارگیری آنها می‌تواند مفید باشد، اما استفاده از محاسبات ریاضی در جائی که اندیکاتورها با شیوه‌ای دیداری و بصورت آسان قیمت‌ها را نمایش می‌دهند، یک امر لازم نیست. تنها مسئله‌ای که لازم است چگونگی استفاده از این اندیکاتورهاست، نه چگونگی کارائی آنها. (این صفحه راهنمای تحلیل مقدماتی برای ارزهای دیجیتال است.)

 

چرا باید از اندیکاتورها استفاده نمود؟

اندیکاتورها بخش مهمی از تحلیل فنی ارزهای دیجیتال را بر عهده دارند. کارکردهای آنها عبارتند از:

  • پیش‌بینی: اندیکاتورها برای پیش‌بینی آینده قیمت ارزهای دیجیتال بکار می‌روند.
  • تایید: اندیکاتورها وسیله‌ای مناسب برای تایید یا تکمیل یک شیوه‌ی خاص یا تغییر قمیت در تحلیل فنی ارزهای دیجیتال هستند.
  • زنگ هشدار: اندیکاتورها یک زنگ هشدار برای سرمایه‌گذاران و تجار در مورد وضعیت بازار ارز هستند و مقدمات لازم را برای مبادلات ارزهای دیجیتال فراهم می‌کنند.

سرمایه‌گذاران فعال اغلب از اندیکاتورهای تکنیکال برای سنجش نوسانات قیمت در کوتاه مدت استفاده می‌نمایند. هر چند سرمایه‌گذاران می‌توانند بصورت بلندمدت نیز از این اندیکاتورها برای شناسایی وضعیت خرید و فروش ارزهای دیجیتال استفاده نمایند.( این صفحه مقالاتی را در مورد تحلیل فنی ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد.)

 

اندیکاتورهای تکنیکال ابزارهای قدرتمندی هستند که می‌توانند در تبدیل طرح‌های قیمتی به طرح‌های تجاری و قابل اجرا مفید باشند.

انواع اندیکاتورهای تکنیکال:

بطور کلی دو نوع اندیکاتور تکنیکال وجود دارد:

  • همپوشان ها: این اندیکاتورها قیمت اصلی ارزهای دیجیتال را روی چارت نشان می دهند.
  • نوسان‌گرها: این اندیکاتورها در محدوده بالا و پایین در نوسان هستند و توسط یک نقطه مرکزی از همدیگر جدا می‌شوند. این ارزیابی به تعیین قدرت و روند حرکتی کمک می‌نماید.

 

از کدام اندیکاتورها باید استفاده نمود؟

در حقیقت هزاران اندیکاتور و نوسان‌گر وجود دارد که سرمایه گذاران می‌توانند برای تحلیل یک توکن یا ارز دیجیتال خاص از آنها کمک بگیرند. برای درک اینکه کدامیک از این اندیکاتورها را می‌توان انتخاب نمود؛ افراد باید با شیوه‌ی عملکرد هر یک از آنها آشنا شوند تا بتوانند آنها را با استراتژی معاملاتی خود منطبق نمایند. اما جای نگرانی وجود ندارد؛ افراد می‌توانند از اندیکاتورهای تکنیکال معروف با توجه به کارائی آنها بصورت اختیاری استفاده نمایند.

منابع مفید برای وارد شدن به دنیای پیچیده ارزهای دیجیتال:

م

همچنین ببینید

ماینینگ

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند …

استخراج ابری