خانه / مجله / تجزیه و تحلیل عرضه اولیه کوین (ICO Omnitude)

تجزیه و تحلیل عرضه اولیه کوین (ICO Omnitude)

در این مقاله یک بررسی جامع درباره تحلیل عرضه اولیه کوین آمنیتود (Omnitude ICO) که انقلابی در صنعت تجارت الکترونیک است، ارائه می شود.

مرور کلی

آمنیتود یک راه حل مستقل بلاک چین است که فناوری های بلاک چین را با پلت فرم های تجارت الکترونیک موجود ، سیستم های سرمایه گذاری و زنجیره های عرضه ادغام می کند.

پلت فرم آمنیتود به عنوان یک نرم افزار واسطه ای عمل می کند که قابلیت همکاری بین سیستم های نرم افزار فعلی و ویژگی های بلاک چین را ممکن می سازد، و همچنین به شرکت ها امکان می دهد که تکنولوژی های بلاک چین و مزایای آن ها را ( به عنوان مثال تغییرناپذیری و فراپیدایی ) بدون تغییر ، جا به جایی و یا اختلال در سازه های موجود، اتخاذ کنند. علاوه بر این، آمنیتود یک پروژه متن باز است که به توسعه دهندگان امکان می دهد راه حل هایی را بر روی اکوسیستم خود، متصور شده و گسترش دهند.

برنامه ها

آمنیتود برای حذف موانع فعلی در تجارت الکترونیک طراحی شده است. که این موانع عبارت اند از :

 • کلاهبرداری تجارت الکترونیک
 • بی کفایتی زنجیره عرضه
 • تایید هویت (پروسه آشنایی مشتری)

آمنیتود یک شبکه مجاز است که بر روی هایپر لجر (Hyperledger) ساخته شده است. نود ها توسط بخش هایی که به وسیله ی بنیاد آمنیتود فهرست شده اند، مدیریت می شوند. و سطح دسترسی به نقش شرکت کننده ها بستگی دارد.

Hyperledger یک پروتکل بلاکچین مجاز و کُد باز است که تراکنش های شرکت به مصرف کننده و شرکت به شرکت را ممکن می سازد.

در این قسمت خلاصه ای از اکوسیستم آمنیتود ارائه می شود :

اکوسیستم آمنیتود

 

آمنیتود به توسعه دهندگان امکان ایجاد جریان های اطلاعاتی و یکپارچگی از طریق API ها را می دهد. بنابراین باعث تسهیل در ایجاد برنامه های مختلف و تعامل بین قسمت های مختلف تجارت الکترونیک در اکوسیستم می شود که عبارت اند از :

 • بازرگان
 • مشتری
 • عرضه کننده
 • پیک
 • شخص یا شرکت وابسته/ ارجاع دهنده
 • متخصص آمنیتود

معماری فنی

 

تمایز منحصر به فرد

۲ تمایز اصلی و منحصر به فرد در پلت فرم آمنیتود وجود دارد :

۱– ادغام یک شناسه و راه حل زنجیره عرضه برای صنعت تجارت الکترونیک

راه حل پیشنهادی آمنیتود از ۲ جزء اصلی تشکیل می شود که هنگامی که با هم ادغام می شوند، یک گزاره با ارزش منحصر به فرد، به طور مشخص برای تجارت الکترونیک ارائه می شود :

 • شناسایی فردی و راه حل اثبات اثر متقابل (POI)

مشتریان هرکدام یک شناسه آمنیتود (OID) خواهند داشت که باعث کاهش تلاش های لازم توسط تجار برای ایجاد هویت مشتری به صورت غیر مستقیم و ساده سازی آشنا کردن مشتری با سیستم می شود. اولویت مشتری و تاریخچه خرید به طود خودکار در OID آن ها ثبت می شود. تجار نیز OID شخصی خود را دارا خواهند بود که به مشتریان امکان می دهد تا بررسی های خود را انجام دهند.

 • راه حل زنجیره عرضه

اقلام در سراسر زنجیره عرضه از طریق شناسه های رمزنگاری نامحدود، که در آن همه ی اطلاعات در بلاک چین آمنیتود ثبت می شود، پیگیری می شوند. هر دوی مشتریان و خرده فروشان می توانند اقلام را از ابتدا از طریق یک برنامه پیش پرداخت، پیگیری کنند. در حالی که بازرگانان با توجه به پیشرفت خود در زنجیره تامین، به منظور کاهش خطرات طرفین، می توانند پرداخت های متفاوتی انجام دهند.

۲– الگوریتم اجماع تحمل خطا منتخب و کاربردی بیزانس (DBPFT)

آمنیتود از یک مکانیزم منحصر به فرد مورد توافق عام به نام DBPFT (الگوریتم اجماع تحمل خطا منتخب و کاربردی بیزانس) استفاده می کند که به ندرت توسط سایر پروژه ها استفاده می شود. مزایای اصلی استفاده از DBPFT این است که قطعیت تراکنش فوری، نرخ تراکنش بالا و مقیاس پذیری بالا را ارائه می دهد.

سودمندی توکن

توکن محلی آمنیتود (که ECOM نامیده میشود)، یک توکن سودمند است که برای دسترسی به اکوسیستم آمنیتود مورد نیاز است.  توکن های ECOM  برای اهداف زیر به کار می روند :

محرک اقتصادی برای ایمن سازی زیرساخت های اکوسیستم : نود های شرکت کننده بخشی از پاداش های بلاک را برای نقش خود در اعتبارسنجی تراکنش ها دریافت می کنند.

روش پرداخت برای شرکت کنندگان : ECOM ، ارز محلی شرکت کنندگان برای استفاده طیف وسیعی از راه حل ها و قابلیت های آمنیتود خواهند بود. با توجه به این که ECOM یک توکن سودمند است، ارزش آن به تناسب استفاده و تقاضای آن افزایش می یابد. اثر شبکه ای که از صنعت تجارت الکترونیک سرچشمه می گیرد، با توجه به امکان خرید آنلاین در همه مکان و همه زمان،به طور کلی یک گزاره گیج کننده است. تعداد معدودی از تراکنش های آنلاین –حتی اگر آمنیتود یک بخش کوچکی را در برگیرد_ استفاده از شبکه را ضروری کرده و قیمت ECOM را افزایش می دهد. (توضیح بیشتر)

گروه

گروه اصلی

مشاوران

این طور که به نظر می رسد آمنیتود، ترکیب متنوعی از افراد متخصص در زمینه کسب و کار و همچنین تکنولوژی را دارد.

Chris Painter (بنیان گذار/ مدیر عامل)، تجربه وسیعی در بخش تجارت دارد. در حالی که Robert Belgrave (بنیان گذار)، دارای تخصص فنی در زمینه فناوری است. Ben Bennet (بنیان گذار)، فهرست بنیان گذاران را با پیشینه فروش معتبر خود تکمیل می کند.

فهرست مشاوران نیز، با حضور توسعه دهندگان با تجربه بلاکچین که شامل Simon Cocking و Benjamin Van Every می شود، به نظر قوی و کامل می رسد. و همچنین James Worthington در بخش hyperledger مشاوره می دهد. با این حال، نکته مهم این است که این طور که به نظر می رسد تنها یک توسعه دهنده بلاکچین فعال وخود دارد، در حالی که سه تای ذکر شده در بالا، بیشتر در نقش مشاوره فعالیت می کنند.

(توضیحات بیشتر)

کشش

اندازه جامعه

همان طور که در این متن ذکر شد ، آمنیتود تعداد قابل توجهی حدود بیش از ۱۸۰۰۰ فالوور در گروه تلگرام خود و ۱۲۲۰۰ فالوور در توییتر، دارد. اگرچه تعداد فالوور های رِدیت (Reddit) با بیش از ۲۵۰ فالوور بسیار کمتر از سایر برنامه ها است، اما کانال ردیت در مقایسه با دیگر ICO ها در مرحله قبل از ICO ، فعالیت های نسبتا خوب و مرتبطی دارد. این امر باعث تمرکز در توسعه محصول می شود. همانطور که رِدیت یک پلت فرم بحرانی را که امکان برقراری گفتمان سازنده بین جامعه و پروژه را ، ارائه می دهد. فالوور ها را می توان به آسانی در توییتر یا تلگرام خریداری کرد. ( که این امر در ردیت، رایج نیست). و فالوور ها اغلب در چشم انداز های کوتاه مدت بیشتر جذب می شوند تا فناوری کانال های تلگرام یا توییتر.

به طور کلی به نظر می رسد که آمنیتود حضور پررنگی در رسانه های اجتماعی دارد که این امر اهمیت زیادی در رسیدن به پایگاه عظیمی از مخاطبان و همچنین تولید آگهی های خوب دارد. (توضیح بیشتر : Guide to Valuing Cryptocurrency: How to Value a Cryptocurrency )

نقشه مسیر

 

اقتصاد توکن

 

آمنیتود با توجه به شرایط نامساعد بازار، هدف خود را به کسب ۴ میلیون دلار در پیشفروش خود که از ۳۰ ژانویه آغاز شد، افزایش داده است. با توجه به سختی نسبی کم آن، این امر ممکن است زمان نسبتا کوتاهی طول بکشد.

نقاط قوت

 • اساس کاربرد گسترده: با این که آمنیتود تنها بر روی اکوسیستم تجارت الکترونیک تمرکز دارد، موارد استفاده آن را می توان از سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP)، نتیجه گیری کرد. این موضوع دری را به سوی کسب و کار های متنوع وسیع تر که می توانند از زیرساخت آمنیتود استفاده کنند و تنها به تجارت الکترونیک محدود نباشند، باز می کند. این تنوع پذیری می تواند باعث تقویت موضع آمنیتود در بلند مدت ششود.
 • استفاده از مکانیزم توافق جمعی DBPFT : آمنیتود یکی از معدود پروژه هایی است که از DFBT استفاده می کند، که قطعیت تراکنش فوری، نرخ تراکنش بالا و مقیاس پذیری بالا را ارائه می دهد. این موضوع در حل مسائل مقیاس پذیری که تکنولوژی بلاکچین با آن رو به رو می شود، حیاتی است و بخش مهمی از صنعت تجارت الکترونیک را شامل می شود که در آن حجم بسیار زیادی از تراکنش ها صورت می گیرد.
 • پذیرش چند ارزی : تراکنش ها در اکوسیستم آمنیتود می توانند توسط ECOM، ارز های دیجیتال یا پول های فیات پرداخت شوند. این تنوع ارز ها، یک حرکت بزرگ در جهت کاهش موانع مشارکت است. علاوه بر این از آن جا که موفقیت آمنیتود به اثرات شبکه وابسته است، پایگاهی با شرکت کننده بیشتر، با سطوح بالاتر تراکنش ها و پذیرش، برابر است.
 • فرم های گزارش دقیق : آمنیتود دارای یک گزارش مفهومی و فنی است که دقیق و مختصر است و راهی عالی برای درخواست تجدید نظر به بخش های مختلف از طرفین علاقه مند است.
 • پیروی خوب رسانه های اجتماعی : آمنیتود تعداد بسیار زیادی فالوور در تلگرام و توییتر دارد، در حالی که در رِدیت با ایجاد ارتباطی سازنده بین فالوور ها و گروه، فعال هستند.

نقاط ضعف :

 • اساس قوانین مجاز : آمنیتود یک لایه میان افزار مجاز می باشد و به نود هایی نیاز دارد که باید توسط بنیاد آمنیتود، فهرست و تایید شوند. این امر مخالف با ماهیت غیر متمرکز بودن ارز های دیجیتال است. که با حذف هر نوع “کنترل انتخابی” توسط هر نهادی همراه است.
 • عدم وجود اساس قوانین : آمنیتود هنوز اساس قوانین خود را در مرکز خود منتشر نکرده است. و این باعث می شود که ارزیابی ویژگی های فنی و قابلیت های آن ها مشکل شود. منابع نشان می دهد که اساس قوانین در تاریخ معین حاضر می شود.

چکیده

فناوری مناسب برنامه های بلاکچین به نظر می رسد که نسبت به اکوسیستم تجارت الکترونیک, طبیعی باشد. و همچنین به نظر می رسد که آمنیتود می تواند در حال حاضر به موانع مختلف تجارت الکترونیک رسیدگی کند. اجرا های فنی، مهم و مختصر به نظر است و همچنین می تواند به عنوان یک متغیر در فضا باشد.

نظر نهایی : نگهداری بلند مدت داشته باشید.

 

مترجم: سرکار خانم کلماتی

حق ترجمه و نشر محفوظ است

همچنین ببینید

ecoin724, خرید و فروش ارزهای دیجیتال, بیت کوین, اتریوم

گس اتریوم چیست؟

این مقاله، مفهوم گس را طبقه بندی می کند، حدود گس و قیمت گس از …

استخراج ابری