خانه / آموزش / انتخاب بهترین تبادل ارز های دیجیتال

انتخاب بهترین تبادل ارز های دیجیتال

این مقاله به بررسی عوامل مهمی که باید پیش از انتخاب بهترین تبادل ارز دیجیتال در نظر گرفته شود، می پردازد. در ذیل فهرستی از مبادلات ارائه شده است.

فهرست مبادلات

مبادلات در دسترس زیادی که بتوان در آن ارز های دیجیتال خریداری کرد، وجود دارد. اما مبادله درست، کار مشکلی است. عوامل زیادی وجود دارد که باید برای اطمینان از این که تبادل صحیحی را ایجاد کرده باشید، بر اساس انتظارات، احتیاجات و آن چه که برایتان بهتر است، در نظر بگیرید. اکثریت مبادلات تنها کوین های برتر را ارائه می دهند که معمولا شامل بیتکوین و اتریم می باشد. (توضیح بیشتر )

این راهنما برای گرفتن یک تصمیم آگاهانه براساس مبادلات در دسترس که باید از آن ها انتخاب شود و عواملی که برای باز کردن یک حساب رمزی در یک تبادل، مهم است در نظر گرفته شود، کمک می کند.

تبدیل پول به کوین

قدم اول برای تازه واردان به دنیای ارز های دیجیتال، پیدا کردن یک تبادل است که امکان سپرده گذاری پول را بدهد. با توجه به قوانین، همه ی مبادلات قبل از اجازه سپرده گذاری وجوه، نیاز به تایید حساب فرد از طریق ارسال مدرک شناسایی و سایر اطلاعات شخصی او دارد. از این رو، ابتدا باید مبادله ای در کشور خود برای تبدیل پول از حساب بانکی به بیت کوین، پیدا کرد. نکته مهم این است که همه ی مبادلات رمزنگاری پول فیات را نمی پذیرند، برخی مبادلات فقط امکان واریز کوین ها را ( معمولا بیت کوین ) برای خرید سایر کوین های جایگزین می دهد.  بیت کوین معروف ترین ارز دیجیتال است که تقریبا در همه ی مبادلات رمزنگاری ارائه می شود و درگاهی برای خرید سایر کوین ها را ارائه می دهد. به بیان دیگر، برای خرید هر کوین دیگری، باید مراحل زیر طی شود :

مرحله ۱ : یک مبادله ارز دیجیتال داخلی در کشور خود ایجاد کرده و حساب کاربری خود را تایید کنید.( ارائه مدرک شناسایی)

مرحله ۲ : پول هایتان را از حساب بانکیتان به حساب تبادل رمزنگاری خود واریز کرده و شروع به خرید بیت کوین کنید.

مرحله ۳ : یک حساب تبادل رمز نگاری که انواع کوین های دیگر را ارائه دهد، ایجاد کنید. معمولا این تبادلات سپرده های پول فیات را نمی پذیرند و تنها امکان سپرده گذاری کوین را دارد.

مرحله ۴ : پس از تایید حساب کاربری خود، بیت کوینی را که از مبادله داخلی خود خریداری کرده اید را به مبادله رمزنگاری جدید خود منتقل کرده و شروع به خرید سایر کوین ها با بیت کوین خود کنید. (توضیحات بیشتر)

نکته مهم : هزینه های معاملاتی نسبت به حجم کاهش می یابند. مواردی که در جدول فهرست شده اند، در محدوده حداکثر هستند. ( هزینه های سازنده  هنگامی که توسط قرار دادن یک سفارش محدود در زیر قیمت تلگراف برای خرید و بالای قیمت تلگراف برای فروش، نقدینگی به کتاب سفارش اضافه می کند، پرداخت می شوند. هزینه های گیرنده هنگامی که توسط قرار دادن هر سفارشی که که برخلاف سفارش کتاب سفارش اجرا می شود، نقدینگی را از کتاب سفارش حذف می کنید، پرداخت می شوند. )

هنگامی که یک حساب تبادل ایجاد کردید که امکان سپرده گذاری با پول فیات را می دهد، می توانید حساب بانکی خود را به حساب تبادل رمزنگاری خود، متصل کرده و شروع به واریز وجه برای خرید بیت کوین کنید. 

 

عوامل مهمی که باید در نظر گرفته شود :

  1. ۱. دو کوین در دسترس

بسیاری از مبادلات تنها تعداد انگشت شماری از کوین ها را ارائه می دهند. که معروف ترین آن ها بیت کوین و اتریوم هستند. تنها تعداد انگشت شماری از مبادلات وجود دارند که انواع بیشتری از کوین ها را ارائه می دهند. ارائه کوین های در دسترس، گزینه بهتری است تا ارائه انواع کوین های مختلف برای خرید. ( توضیح بیشتر)

  1. نقدینگی

نقدینگی به سهولت خرید/ فروش در بازار بستگی دارد. نقدینگی بالا به معنی وجود تعداد زیادی خریدار یا فروشنده است. نقدینگی بالا به دلیل منجر شدن به قیمت های بهتر و دادن امکان تراکنش سریع تر، خوب است.

  1. امنیت

نوع و سطح مکانیزم های امنیتی که  توسط یک مبادله به کار گرفته شده است ، برای اطمینان یافتن از امن بودن کوین ها، حیاتی است. نمونه هایی از اقدامات امنیتی خوب انجام شده توسط مبادلات، عبارتند از :

الف) نگهداری سپرده ها در ذخیره سازی سرد ، این امر به این معنی است که کوین های شما به طور ایمن و به دور از دسترس هکر ها مخفی می شوند.

ب) در دسترس بودن گزینه احراز هویت ۲ مرحله ای امنیت حساب شما را افزایش می دهد.

ج) رمز گذاری ایمیل و تایید آن، در هر تراکنش ایمیلی جهت تایید آن به حساب تان ارسال می شود. (توضیح بیشتر)

  1. کیفیت پشتیبانی مشتری

داشتن یک پشتیبانی مشتری پاسخگو،  در اکثر مواقع و در موارد اضطراب و به ویژه در محیط های مورد نیاز از شما محافظت می کند. مسائل مربوط به روند تایید شما، واریز / برداشت، بازپرداخت وجوه و سفارشات معاملاتی باید به سرعت توسط مبادلات حل شود، در غیر این صورت می تواند منجر به خطر افتادن زمان، پول و رفاه شما شود.

  1. هزینه های معاملاتی

هزینه های پایین معامله در خرید و فروش، نسبتا مانع مصرف بودجه احتیاطی شما می شود ، مخصوصا اگر یک معامله گر ثابت باشید. بررسی هزینه های تبادل برای این که به طور نسبی قابل مقایسه با سایر مبادلات باشد، امر مهمی است.

  1. سهولت استفاده

رابط کاربری مبادله باید آسان برای استفاده و منظم جهت جلوگیری از سردرگمی باشد. داشتن شاخص های ضروری در دسترس و سهولت هدایت از طریق پلت فرم، باید استفاده از رابط را برای همه آسان کند. (توضیحات بیشتر)

مرور کلی

انتخاب یک مبادله به عنوان دروازه ای برای ورود به دنیای رمزنگاری است. عوامل زیادی وجود دارد که باید هنگام انتخاب یک تبادل مناسب، در نظر گرفته شود. و عوامل ذکر شده باید به عنوان راهنما باشد. هر سوالی که می خواهید بپرسید و در اسرع وقت پاسخ داده خواهد شد.

مترجم: سرکار خانم کلماتی

حق ترجمه و نشر محفوظ است

همچنین ببینید

بازگشت بیت کوین

بازگشت بیت کوین از کف قیمتی ۶ هفته‌ای؛ حرکت بعدی چیست؟

بازگشت بیت کوین از کف قیمتی ۶ هفته‌ای؛ حرکت بعدی چیست؟ با بازگشت بیت کوین از …

استخراج ابری