خانه / آموزش / امنیت تراکنش های دیجیتال

امنیت تراکنش های دیجیتال

همانطور که در راهنما در مورد تکنولوژی بلاک چین گفتیم، سه تکنولوژی اصلی وجود دارد که با هم ترکیب می‎شوند و بلاک چین را ایجاد می‎کنند. هیچ کدام از آنها چیز جدیدی نیستند بلکه ترتیب و کاربرد آنهاست که جدید است این تکنولوژی‎ها عبارتند از: ۱) کلید خصوصی رمز نویسی ۲) شبکه‎ای گسترده با دفاتر حسابرسی و ۳) گزینه‎ای برای خدمت رسانی در زمینه تراکنش‎های شیکه، حفظ سوابق و امنیت

در ادامه توضیحی در مورد چگونگی همکاری این سه تکنولوژی برای امنیت تراکنش‎های دیجیتالی آمده است.

کلیدهای ارز دیجیتالی

دو نفر می‎خواهند در اینترنت تراکنش انجام دهند

 

هرکدام از آنها یک کلید خصوصی و یک کلید عمومی دارند.

هدف از این تکنولوژی بلاک چین، ایجاد مرجعی برای هویت دیجیتالی امن است. این هویت بر مبنای مالکیت ترکیبی از کلیدهای ارز دیجیتال خصوصی و عمومی است.

ترکیب این کلیدها را می‎توان تبحری در توافق در نظر گرفت که امضای دیجیتالی بسیار مفیدی ایجاد می‎کند.

این امضا به نوبه خود، کنترلی قوی بر مالکیت ایجاد می‎کند.

هویت

اما کنترل قوی بر مالکیت برای امنیت روابط دیجیتالی کافی نیست. هنگامی‎ که مشکل سندیت حل شود باید این سندیت با تصویب تراکنش و مجوز‎ها ترکیب شود. (اجازه)

برای بلاک چین این کار با یک شبکه گسترده آغاز می‎شود.

یک شبکه گسترده

فایده و نیاز به یک شبکه گسترده را می‎توان با تصور تجربه‎ی افتادن یک درخت در جنگل، درک کرد. اگر افتادن یک درخت در جنگل را با دوربین ضبط کنیم مطمئن هستید که درخت افتاده است. ما مدرک تصویری داریم، حتی اگر چرایی و چگونگی آن واضح نباشد.

بیشتر ارزش بیت کوین بلاک چین در این است که شبکه‎ای بزرگ است و در آن اعتبار سنج‎هایی مانند دوربین‎ها شهادت می‎دهند که یک مسئله‎ی در زمان خاص توافق شده است. به جای دوربین آنها از اثبات‎های ریاضی استفاده می‎کنند.

به طور خلاصه ، اندازه شبکه برای امنیت شبکه دارای اهمیت است.

این یکی از خصوصیات جذاب بلاک چین بیت کوین است­ _ این حیطه خیلی بزرگ است و دارای قدرت محاسبه فوق‎العاده می‎باشد. در زمان نوشتن، بیت کوین توسط ۳٫۵۰۰٫۰۰۰ TH/s  امن شده است بیش از ۱۰٫۰۰۰ بانک بزرگ جهان با هم ترکیب شده‎اند. اتریوم، که هنوز رشد یافته نیست توسط حدودأ ۱۲٫۵  TH/sامن می‎شود که از گوگل بیشتر است و هنوز دو ساله است و در حالت تست قرار دارد.

سیستم ضبط

وقتی کلیدهای رمز نویسی با این شبکه ترکیب شوند، شکلی از تراکنش‎های دیجیتالی بسیار مفید پدیدار می‎شود. این فرایند A : با استفاده از کلید خصوصی، ایجاد نوعی آگهی _به صورت بیت کوین، ایجاد می‎شود که شما در حال ارسال مبلغی از ارز دیجیتالی هستید و به B کلید عمومی، ضمیمه می‎شود.

پروتکل

 

یک بلاک شامل یک امضاء، برچسب زمان و اطلاعات مرتبط می‎شود و سپس به همه گره‎ها در شبکه منتقل می‎شود.

پروتکل خدمت‎رسانی شبکه

یک محقق باید آزمایش فکری افتادن درخت در جنگل را با این سوالات به چالش بکشد: چرا باید میلیون‏ها کامپیوتر با دوربین برای ضبط افتادن یک درخت وجود داشته باشد؟ به عبارت دیگر چگونه قدرت محاسبه را کسب می‎کنید تا به شبکه امکان امن کردن بدهد.؟

برای باز کردن بلاک چین‎ها نیازمند کاوش هستیم. کاوش شامل روشی بینظیر برای مساله باستانی اقتصاد است_ تراژدی اشتراکات.

با استفاده از بلاک چین‎ها و ایجاد قدرت برای خدمت رسانی به شبکه، امتیازی برای یکی از کامپیوترها وجود دارد از منفعت شخصی یک نفر استفاده می‎شود تا به نیازهای عمومی پاسخ داده شود.

در بیت کوین هدف پروتلکل، حذف امکان استفاده از یک بیت کوین در تراکنش‎های مجزا در یک زمان است، چون جستجو کردن آنها هم مشکل است.

این روش عملکرد کوین به عنوان طلا و دارایی است. بیت کوین‎ها و واحد پایه آنها (ساتوشی) باید برای مالکیت و داشتن اعتبار منحصر به فرد باشند. برای دستیابی به این خاصیت، گره‏های مربوط به شبکه، سوابق تراکنش‏های هر یک از بیت کوین‎ها را ایجاد و ذخیره می‎کنند تا مشکلات محاسباتی را حل کنند.

آنها اساسآ وابسته به قدرت CPU شان هستند و توافق خود را در مورد بلاک‏های جدید بیان می‎کنند و بلاک‎های نامعتبر را رد می‎کنند. وقتی اکثریت کاوش‎گران به راه‎ حلی مشترک می‎رسند، بلاکی جدید به چین اضافه می‎کنند. این بلاک دارای مهر زمانی است و همچنین شامل داده و پیام‎هایی می‎باشد.

در اینجا زنجیره‎ای از بلاک‎ها داریم:

در هر یک از بلاک چین‎ها، نوع، مقدار و تایید متفاوت است. این تفاوت به خاطر پروتکل بلاک چین، یا به خاطر معتبر یا نامعتبر بودن تراکنش و یا ایجاد قانونی بلاک چین است. فرایند تایید باید درخور هر یک از بلاک چین‎ها باشد.  قوانین و محرک‎های لازم زمانی ایجاد می‎شوند که گره‎های کافی به توافقی بر سر چگونگی تایید تراکنش‎ها برسند.

این موقعیت انتخابی است و افراد فقط آن را آزمایش می‎کنند.

ما در حال حاضر در دوره‎ای از توسعه بلاک چین قرار داریم که بسیاری در حال امتحان کردن ان هستند. تنها نتیجه‏ای که الان می‎شود گرفت این است که هنوز باید مهارت کامل در مورد پروتکل‏های بلاک چین بدست بیاوریم.

 

همچنین ببینید

ماینینگ

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند

فعالیت کم خریداران هم‌زمان با سقوط ارزش کل بازار؛ کسی در کف‌های جدید خرید نمی‌کند …

استخراج ابری