خانه / اخبار ایران / ارز رسمی گزارش ها و آمارهای دولتی به یورو تغییر یافت

ارز رسمی گزارش ها و آمارهای دولتی به یورو تغییر یافت

وزیر اقتصاد: حذف کامل دلار از مبادلات خارجی دور از دسترس نیست

هیئت دولت رسماً ارز گزارشگری نهادهای دولتی را به یورو تغییر داد. در این حال سخنگوی نیروی انتظامی نیز از دستگیری ۳۹ اخلال گر بازار ارز و پلمب ۸۰ صرافی غیر مجاز خبر داد.هیئت وزیران در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست حجت‌الاسلام روحانی، رئیس جمهور، کلیه وزارتخانه ها، سازمان ها و شرکت های دولتی را موظف کرد ارز یورو را به عنوان ارز مبنای گزارشگری و انتشار آمار، اطلاعات و داده‌های مالی خود مورد استفاده قرار دهند.به گزارش ایسنا، بر اساس این تصمیم، همچنین بانک مرکزی موظف شد از تاریخ ابلاغ این مصوبه، نرخ برابری ریال در مقابل یورو را به صورت مستمر اعلام و مدیریت کند.

وزیر اقتصاد: مبادلات غیردلاری ایران بسیار بیشتر از دلار است
 
در این حال وزیر اقتصاد با بیان این که امروزه مبادلات اقتصادی کشور، گشایش اعتبار و خرید خارجی طبق بخشنامه‌ها با یورو انجام می‌گیرد، اظهار کرد: حذف کامل دلار از مبادلات خارجی دور از دسترس نیست.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خانه ملت، مسعود کرباسیان تصریح کرد: وزارت امور اقتصادی و دارایی مذاکراتی با کشورهای مختلف انجام می دهد تا با پول ملی کشورهای مقابل مبادله کالا صورت گیرد و لزوما نیازی به وجود ارز سومی در این بین نیست. کرباسیان بیان کرد:  میزان مبادلات ایران با کشورهای غیر دلاری بسیار بیشتر از میزان مبادلات با کشورهایی است که با دلار فعالیت اقتصادی انجام می‌دهند.
منبع:روزنامه خراسان
استخراج ابری